×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. decembris, 2015
Drukāt

Turpina sarukt no alimentu nemaksātājiem atgūto līdzekļu apjoms (4)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Turpina sarukt no alimentu nemaksātājiem atgūto uzturlīdzekļu apjoms, liecina Uzturlīdzekļu garantijas fonda (UGF) mājaslapā pieejamā informācija.

Novembrī, salīdzinot ar oktobri, atgūto līdzekļu apjoms sarucis par 10% jeb 33 903 eiro. Novembrī no alimentu nemaksātājiem iekasēti 302 263 eiro. Savukārt oktobrī UGF administrācijai regresa kārtībā no alimentu nemaksātājiem izdevies atgūt 336 166 eiro, kas ir par 20 082 eiro jeb 6% mazāk nekā septembrī.

Tāpat visa gada garumā turpina pieaugt gan UGF administrācijas izmaksāto uzturlīdzekļu apjoms, gan alimentu nemaksātāju skaits.

Novembrī UGF administrācija izmaksājusi uzturlīdzekļus 2 811 682 eiro apmērā par 30 795 parādniekiem.

Izmaksāto uzturlīdzekļu apmērs novembrī, salīdzinot ar oktobri, pieaudzis par 11 761 eiro, bet parādnieku skaits pieaudzis par 191 personu.

Fonds novembrī izmaksāja uzturlīdzekļus 20 389 prasības iesniedzējiem, kas ir par 92 vairāk nekā mēnesi iepriekš. Savukārt ar uzturlīdzekļiem nodrošināto bērnu skaits novembrī, salīdzinot ar oktobri, pieaudzis par 137. Novembrī uzturlīdzekļi izmaksāti 27 883 bērniem.

Tāpat UGF novembrī uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm nosūtīja 28 pieteikumus par Latvijas tiesas nolēmumu par uzturlīdzekļu piedziņu.

Šobrīd UGF administrācija ir publiskojusi jau vairāk nekā 2250 parādnieku vārdu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Mans brālis ir iekļuvis alimentu nemaksātāju vidū, no kāda tur šī gad mēneša. Nespēja segt tiesas izdevumus, un pluss tos sākuma procentus, ja nevar kaut kādus 3000 eiro uzreiz samaksāt!. Kaut kādi 420 eiro mēnesī sanāca. Tad es tā pie sevis padomāju, hm, ja mūsdienās cilvēks nopelna 600 eiro, itkā izdzīvot var. Taču ja lielā jaunības mīla izbiedzas un vellata sāk izmantot bērnus ka manipulēšanas metodi, un tad ja visu nomaksā par bērniem sievietei, kura par to naudu sev manikīru taisa, pašam iztikai atstājot 180 eiro (tur pat pa dzīvokli nesanāk). Vai nu ir jāstrādā nelegāli saņemot naudu aploksnē, paciešot valsts reketu, jāuzrāda kaut kādi minimāli ienākumi, vai kā vēl dažs labs, vienkārši aizlaižas uz ārzemēm un dzīvo tur. Zaudējot vēl kādas darba rokas. Protams, alimentu nemaksātāji ir kāda daļa, kas nedomā par tādiem bērniem vispār utt., bet šijā gadījjumā tēvs ar bērniem nodarbojas pērk pufaikas un mantas skolai, un neko sev neprasa pretim. Jocīgi! Valstij būtu rūpīgāk jāizvērtē, katra situācija, no abām pusēm.

  2. Vai UGF nevar nolīgt ‘izsitējus’?

  3. Kamēr būs soda procenti es neko neturpināšu maksāt.Normāli būtu ja būtu jāatmaksā tā summa ko ugf ir samaksājis.

Draugiem Facebook Twitter Google+