×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Turpina vērtēt “Specnaz” (2)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Eduards Ludzītis

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) vēl joprojām turpina pārbaudi par kluba “Specnaz” vadītāja Eduarda Ludzīša darbību, un no inspekcijas lēmuma būs atkarīgs, vai aktīvists varēs turpināt darbu ar bērniem.

“LA” iepriekš rakstīja par “jaunatnes militāri sportisko” klubu “Specnaz”, kuru vada E. Ludzītis, kurš 2006. gadā ir tiesāts par huligānisku uzbrukumu, kas var būt par iemeslu, lai liegtu darbu ar bērniem. Klubā bērni un jaunieši vecumā no astoņiem līdz 17 gadiem nodarbojās ar militāri sportiskām aktivitātēm, taču neskaidrības bija par šā kluba ideoloģisko orientāciju – vai tajā jauniešiem netiek propagandētas Latvijai naidīgas idejas, ņemot vērā kluba vadītāja politiskās simpātijas. Kā iepriekš apgalvoja E. Ludzītis, klubā netiekot apspriesti vēstures “problēmjautājumi”, un viņš jauniešus ved arī uz valsts svētku svinībām.

Pārbaudi saistībā ar “Specnaz” darbību veica gan VBTAI, gan Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD). VBTAI pārbaudē pārkāpumus neesot atklājusi. Pārbaude veikta par to, kā darbojas privātais atbalsta centrs bērniem un jauniešiem “Smaids”, kurā E. Ludzītis vadīja nodarbības un arī izmantoja to kā bāzes vietu klubam “Specnaz”. VBTAI Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Millere uzsvēra, ka VBTAI pārbaudē norādījusi, ka centram esot jāsakārto dokumenti, kā arī konstatējusi, ka centrs nav pieprasījis informāciju no Sodu reģistra par E. Ludzīša sodāmību. Otrajā pārbaudē VBTAI pārbaudījusi E. Ludzīša vadīto nometni, kas notikusi centra telpās, un nekādus bērnu tiesību pārkāpumus neesot atklājusi. “Ludzīša darbā ar bērniem pārkāpumu nav. Par viņa darbību pozitīvi atsaucās gan bērni, gan centra vadība,” sacīja I. Millere. Viņa norāda, ka uz abpusējas vienošanās pamatiem E. Ludzītis esot pārtraucis darba attiecības ar kādu no Rīgas skolām. VBTAI vēl lems, vai E. Ludzītis drīkst strādāt ar bērniem, ņemot vērā viņa sodāmību. “Mums šajā ziņā piederēs izšķirošā balss, un pēc pārbaudes beigām ziņosim par pieņemto lēmumu,” piebilda VBTAI pārstāve. Tikmēr laikraksts “Vesti segodņa” raksta, ka E. Ludzītis atlaists no darba Daugavgrīvas vidusskolā, un nodēvējis to par “politisku pasūtījumu”.

Pārbaudi ir veicis arī Izglītības kvalitātes valsts dienests. Iestādes Uzraudzības departamenta direktora vietnieks Maksims Platonovs uzsvēra, ka E. Ludzītim bijusi vienošanās ar “Smaidu”, ka viņš var izmantot tā telpas “Specnaz” nodarbību vajadzībām. M. Platonovs sacīja, ka pārbaude vēl nav pabeigta. Dienestam bijušas pārrunas ar E. Ludzīti, un šobrīd tiek vērtēts no E. Ludzīša saņemtais rakstiskais skaidrojums par viņa un “Specnaz” darbību. Tomēr dienestam neesot viennozīmīgi skaidrs, vai E. Ludzītis organizē bērnu nometnes vai īsteno interešu izglītības programmas. Pārbaudi apgrūtina arī tas, ka E. Ludzītis IKVD nav sniedzis skaidru atbildi par savu un “Specnaz” izglītojošās darbības veidu, kā arī nav uzrādījis īstenojamo programmu. IKVD pārstāvis norādīja, ka 2015. gadā E. Ludzītis ir apguvis un saņēmis Valsts izglītības satura centra apliecību par bērnu nometņu vadītāju kursu programmas apguvi, kas viņam ļauj vadīt bērnu nometnes. Jautāts, vai dienests ir vērtējis E. Ludzīša darbību, M. Platonovs atbildēja, ka kvalitātes dienests neuzrauga bērnu nometņu organizēšanu un darbību, jo to atbilstoši kompetencei dara Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Veselības inspekcija, Pārtikas un veterinārais dienests un VBTAI.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lūk,kur SAB un DP darba lauks,bet viņiem laikam gluži citas instrukcijas.

  2. Nedrīkst būt tāds nosaukums bērnu un jauniešu izglītojošās programmās kaut vau nosaukuma semantikas dēļ.

Draugiem Facebook Twitter Google+