Mobilā versija
Brīdinājums -4.4°C
Austris
Pirmdiena, 22. janvāris, 2018
12. oktobris, 2017
Drukāt

Turpinājums “meitenītes Ļizas” sižetam (7)

Ekrānuzņēmums no RegnumEkrānuzņēmums no Regnum

Ukrainas karavīri piekāvuši “NATO instruktorus”, kas esot izvarojuši divas nepilngadīgas meitenes no Teplojes ciema Staņično – Luhanskas rajonā Ukrainas austrumos. Tas liecinot, ka starp Ukrainas un NATO valstu militārpersonām briestot konflikts. Šīs Krievijas medijos tiražētās ziņas paudējs ir kāds tā sauktās Luhanskas tautas republikas (LTR) milicijas pārstāvis, apakšpulkvedis. Viņš stāstījis, ka piekautie ir trīs instruktori no Lietuvas – “lietuviešu algotņi”. Vietējā policijā, kur cietušās vērsušās, viņām ieteikts “aizvērt muti”. Tā kā vietējie sapratuši, ka taisnību nepanāks, tie kopā ar ukraiņu karavīriem nolēmuši paši spriest taisno tiesu. Ukraiņiem jau esot apnikusi “nekaunīgā un augstprātīgā ārvalstu pilsoņu izturēšanās kā pret [ukraiņu] militārpersonām, tā vietējiem iedzīvotājiem, kā arī vietējo likumsargu vienaldzība pret algotņu izdarītajiem noziegumiem”. Izvarošana esot notikusi 12. septembrī, taisni skolas teritorijā, kur meitenes mācījušās un dzīvojušas. Piekautie ar asinsizplūdumiem un kaulu lūzumiem nogādāti Harkivas slimnīcā. “Šis fakts skaidri demonstrē noziedzīgajam Kijevas režīmam sniegtās ārvalstu palīdzības īsto dabu. Tā ir “kārtības” ieviešana Donbasā, īstenojot genocīdu pret vietējiem iedzīvotājiem,” runu noslēdzis LTR pārstāvis.

 

Izcelsme un izplatība

Vēsts par Lietuvas bruņoto spēku instruktoru “varas darbiem” un ukraiņu atriebību vispirms bija lasāma ar Austrumukrainas “Jaunkrievijas” separātistiem saistītajās lapās, kam ir diezgan ierobežots cienītāju loks. Taču drīz vien tā pārceļoja uz publikas vairāk lasītiem Krievijas interneta ziņu resursiem. Tie nekavējās stāstu “piepušķot” un papildināt. Tā “Komsomoļskaja pravda” lasāms, ka “lietuvieši Donbasa iedzīvotājus neuzskata par cilvēkiem”, bet konflikti “starp vietējiem iedzīvotājiem un NATO instruktoriem” kļūstot aizvien brutālāki. Savukārt interneta portāls “Regnum” savam materiālam pievienojis vēl citus, arī no separātistu avotiem nākušus apgalvojumus, ka arī ukraiņu karavīri Austrum­ukrainā nodarbojoties ar izvarošanām, turklāt regulāri pļēgurojot un nemākot apieties ar ieročiem, kamdēļ nereti sašaujoties paši. Jāatzīmē, ka ziņas izplatītāji bija parūpējušies to pārtulkot lietuviski un izplatīt Lietuvas sociālajos tīklos.

 

Atmaskojums

Tie, kas sacer šāda veida vēstījumus, labi zina, ko sabiedrība uztver saasināti un ar īpašu sašutumu. Protams, tie ir stāsti par izvarošanām, īpaši jau nepilngadīgo, par vardarbību pret bērniem. Tāpat zināms, ka sabiedrība parasti pozitīvi uztver gadījumus, ja neģēļi saņem pretsparu, tā teikt, no tautas puses. Tomēr separātistu vēstījumu ir noraidījuši kā Lietuvas, tā Ukrainas armijas pārstāvji. Ukrainas militārais atašejs Lietuvā Aleksandrs Koberskis Lietuvas medijiem apstiprinājis, ka Ukrainā uzturas ap 60 Lietuvas militāro instruktoru, taču viņi izvietoti valsts rietumos un centrālajā daļā, bet ne austrumos, karadarbības zonas tuvumā. Stratēģiskās komunikācijas departamenta pārstāvis kapteinis Gintauts Čunis vērsis uzmanību, ka vēstījums veidots pēc tā paša viltus ziņu šablona kā iepriekšējie, līdzīgie. 2015. gadā tika apgalvots, ka divi amerikāņu instruktori esot Kijevā izvarojuši 12 un 13 gadus vecas meitenes; šī gada februārī sekoja fiktīvs stāsts, ka Lietuvā izvietotie vācu armijnieki Jonavā izvarojuši 15 gadus vecu meiteni, pēc tam viena otrai sekoja viltus ziņas par kārtējo amerikāni nepilngadīgās izvarotāju Igaunijā un amerikāņu piekautu kādu Polijas pilsoni. Pats klasiskākais no šīs sērijas ir melu stāsts par “meitenīti Ļizu”, kuru Krievijas mediji pastiprināti tiražēja 2016. gada sākumā. Toreiz, kad visa Eiropa satraucās par migrantu krīzi, tie uzstājās ar vēstījumu par 13 gadu veco meiteni no Vācijas krievu kopienas. Viņu it kā nolaupījuši, turējuši ieslodzījumā, piekāvuši un izvarojuši migranti. “Ļizas stāstam” izdevās sacelt ažiotāžu pat Vācijā. Tomēr drīz atklājās, ka Ļiza, kas patiešām bija reāla persona, nav tikusi ne nolaupīta, ne izvarota.

Gintauts Čunis Lietuvas masu informācijas līdzekļiem norādījis, ka gadījumā ar viltus ziņu par lietuviešu it kā veiktajām izvarošanām un ukraiņu naidu vērojams mēģinājums provocēt tos, kam nepatīk NATO valstu padomdevēju uzturēšanās Ukrainā. Vēstījumam ir arī otrā daļa – oficiālā Kijeva noziegumu izmeklēt atteikusies, tādēļ ukraiņu karavīri, tas ir, “tauta”, atmaksājuši NATO “okupantiem” paši. “Tādējādi veidojas vienkāršs, bet veikli veidots vēstījums: lietuviešu karavīri un NATO – noziedznieki; viņu līdzzinātāji – Ukrainas valdība – arī noziedznieki; vienkāršie ukraiņi, kas ir godīgi, tikumīgi pilsoņi – brāļi, izskaidroja Čunis.

ATBALSTA
kkf

Paldies! Jūsu jautājums/ziņojums ir saņemts.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. latviešu snaipere Atbildēt

    Man jau atkal cisītis niez kā uzvilkt baltas zeķubikses un braukt uz Ukrainu palīga saviem fašistu brāļiem 🙂

  2. rašes troļļu fermās novākti
    tie debīlākie eksemplāri !👻👻👻

  3. NATO TAK VEIDOJA BIJUŠIE HITLERA PAKALPIŅI LĪDZ60ŠDESMITAM GADAM!

  4. NATO TAK VEDOJA BIJUŠIE HITLERA PAKALPIŅI LĪDZ 60MITAJAM GADAM!

  5. Ko tu Baltbatā darīji,mīsli? Tādus d…jus kā tu močīt vajag,kamēr mazi!

  6. Ko tur brīnīties….propaganda …informatīvs karš.

Draugiem Facebook Twitter Google+