Kultūra
Kultūrpolitika

“Turpinājums” un “Laika tilti” iekaro Eiropas kinofestivālus0

Publicitātes foto

Režisora Ivara Selecka filma “Turpinājums” un triju Baltijas valstu kopražojums “Laika tilti” šoruden tiks izrādītas starptautiskos kino festivālos Amsterdamā, Lībekā un Tallinā, LA.lv uzzināja Nacionālajā kino centrā.

Abas kinolentes līdzās Vernera Hercoga, Margarētes fon Trotas, Sergeja Lozņicas un citu dokumentālā kino lielmeistaru filmām iekļautas Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla “IDFA” programmas sadaļā “Meistari”. Šajā sadaļā Latviju pārstāvēs arī režisora Vitālija Manska jaunākā filma “Putina liecinieki”.

“Zīmīgi, ka režisors Ivars Seleckis, kurš ir gan autors filmai “Turpinājums”, gan viens no varoņiem filmā “Laika tilti”, piedalījās jau otrajā IDFA festivālā pirms trīsdesmit gadiem – 1989. gadā filma “Šķērsiela” (1988) ieguva festivāla galveno balvu un arī Skatītāju balvu –, bet 2013. gadā režisors tur viesojās ar “Šķērsielas” triloģijas trešo filmu “Kapitālisms Šķērsielā” (2013),” akcentēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Dokumentālā filma “Turpinājums” septembra beigās notikušajā 23.starptautiskajā filmu festivālā “Message to Man”, kas notika Sanktpēterburgā, jau ieguvusi festivāla goda prezidenta Mihaila Ļitvjakova speciālbalvu “Par māksliniecisko kvalitāti un patiesīgumu”.

“IDFA” šogad norisināsies no 14.novembra līdz 25.novembrim.

Saistītie raksti

Savukārt no 30. oktobra līdz 4.novembrim Vācijas pilsētā Lībekā jau 60.reizi notiks Ziemeļvalstu filmu dienas – viens no Ziemeļeiropā un Vācijā svarīgākajiem kinofestivāliem, kas ik gadu pulcē kinoļaudis no Skandināvijas, Baltijas valstīm un Polijas. Arī šajā festivālā demonstrēs Simtgades filmas “Turpinājums” un “Laika tilti”.

Arī Latvijai ģeogrāfiski tuvākajam “A klases” festivālam “Melnās naktis/Black Nights”, kas sāksies 16.novembrī Tallinā, atlasītas šīs abas mūsu valsts simtgades filmas. Tāpat tās nominētas Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” nominācijā “Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma”, savukārt Seleckis nominēts “Labākā dokumentālās filmas režisora” titulam.

LA.lv