×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

Turpinās Igaunijas un Krievijas konsultācijas par robežlīgumu

Foto - AFPFoto - AFP

Šodien Tallinā notiek Igaunijas un Krievijas konsultācijas robežlīguma jautājumā un amatpersonas cer, ka to gaitā tiks izstrādāts robežlīguma preambulas projekts, ziņo raidorganizācija ERR.

Iepriekšējās konsultācijas par Igaunijas un Krievijas robežlīgumu notika 31. oktobrī Maskavā. Šajā sanāksmē tika panākta vienošanās, ka jāizstrādā jauna robežlīguma preambula, kas apmierinātu abas puses. Ārlietu ministrs Urmass Paets (attēlā) norādīja, ka konsultācijās netiek skarta robežlīguma teksta daļa par robežlīnijas atrašanos dabā, par ko sarunas noritēja līdz 2005. gadam. Ministrs arī piebilda, ka atbilstoši starptautiskajai praksei robežlīgums ir nepieciešams kā Igaunijai, tā Krievijai un ka šajā jautājumā nevajadzētu meklēt nekādus slepenus nodomus.

Līgumu par Igaunijas-Krievijas robežu parakstīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs un Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets 2005. gada 18. maijā, taču līgums tā arī nestājās spēkā. Igaunijas parlaments līgumu ratificēja tā paša gada 20. jūnijā, pievienojot preambulu ar atsauci uz 1920. gada Tartu miera līgumu. Krievija atteicās ratificēt līgumu, jo uzskatīja šādu preambulu par nepieņemamu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+