Sports
Citi sporta veidi

Turpinās latviešu neveiksmes savās Majoru smiltīs 0

foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Solovejs un Toms Šmēdiņš trešdien Jūrmalas pludmales centrā Majoros cieta zaudējumu arī savā otrajā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotajā Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupu kārtas spēlē, atzīstot Beļģijas dueta pārākumu, kamēr cits Latvijas duets Rohards Finsters un Edgars Točs savā otrajā cīņā piedzīvoja pamatīgu sagrāvi.

Spēlē pret beļģiem Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli, kuriem ir 11.numurs, Solovejs/T.Šmēdiņš zaudēja ar 0-2 (18:21, 17:21), līdz ar to viņiem apakšgrupas noslēdzošajā spēlē, kas notiks ceturtdien, lai sasniegtu izslēgšanas spēles būs nepieciešama tikai un vienīgi uzvara.
Kokelkorens un van Valle nesen pasaules čempionātā bija devītie, bet šosezon ir uzvarējuši CEV “Masters” posmā Bādenē.
Ar 27. numuru izliktais Latvijas pāris Solovejs/T.Šmēdiņš F apakšgrupas pirmajā mačā ar 0-2 (16:21, 17:21) piekāpās Nīderlandes sportistiem Aleksandram Broiveram un Robertam Mēuvsenam, kuri izlikti ar sesto numuru. Nīderlandieši ir pagājušā gada olimpisko spēļu bronzas medaļnieki un 2013.gada pasaules čempioni.

“Kopumā nebija tik traki, pretiniekiem nebija ideāla servju uzņemšana. Galvenais katram paņemt savu zonu, vajadzēja variēt ar uzbrukumu, nevis tikai sist. Nekas vēl nav beidzies, jo nav atšķirības iziet no grupas kā otrajiem vai trešajiem. Šajā čempionāta uz 100% vēl neesam nospēlējuši – pirmā spēle bija uz 70%, otrā uz 80%. Rīt vēl viena diena, būs labi. Neesmu pirmo gadu pludmales volejbolā, zinu, ka ar visiem šajā turnīrā varam cīnīties,” pēc otrā zaudējuma sprieda Toms Šmēdiņš.

Saistītie raksti

Otrajā cīņā Finsteru/Toču sagaidīja pamatīga izgāšanās, jo viņi ar 0-2 (13-21, 8-21) cieta sagrāvi pret čempionāta desmito numuru Annešu Berncenu Molu un Sannliju Sērumu no Norvēģijas. Ja vēl pirmā seta sākumā latvieši spēja turēt līdzi pretiniekiem, tad pēc tam viņu spēle pavisam pajuka, daudz kļūdoties Finsteram. Otrajā setā cīņas rezultāts jau bija nepieklājīgs (3:15), mājiniekiem tā arī īsti nespējot atgūties.
Tiesa, šis zaudējums, iespējams, neko nenozīmēs Finstera/Toča centienos tikt izslēgšanas spēlēs, jo ceturtais G apakšgrupas duets Martins Ermakora un Morics Bernds Pristaucs-Telsnigs no Austrijas, kuri izlikti ar 23.numuru, pirmajā mačā pret norvēģiem izstājās traumas dēļ, bet uz otro maču pret spāņiem nemaz neizgāja.
Ja austrieši nevarēs spēlēt arī ceturtdien pret Finsteru/Toču, tad viņi kā grupas trešais labākais duets tiks “play-off” mačos.

Ar 26.numuru izliktie Rihards Finsters un Edgars Točs G apakšgrupas pirmajā cīņā pārliecinoši ar 0-2 (10:21, 18:21) piekāpās 2013.gada Eiropas čempioniem Pavlo Erreram un Adrianam Gaviram no Spānijas. Spāņi turnīrā izlikti ar septīto numuru.

LA.lv