×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Turpinās masas ierobežojumi uz grants ceļiem (2)

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Jau kopš janvāra otrās puses šai ziemai neraksturīgi bieži mainīgu laika apstākļu ietekmē ir ievērojami pasliktinājies grants seguma autoceļu tehniskais stāvoklis, daudzviet tas ir kritisks. Tas ir iemesls, kāpēc uz daudziem grants ceļiem visā valstī agrāk, nekā ierasts, ir iestājies šķīdonis un ir noteikti masas ierobežojumi. Šķīdonis uz grants ceļiem turpinās jau otro mēnesi, un uzlabojumi ir atkarīgi no laika apstākļiem.

Aptuveni puse valsts autoceļu ar grants segumu ir sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī nepietiekama finansējuma dēļ. Pašreizējos laika ap­stākļos uz šiem ceļiem nevar veikt ikdienas uzturēšanas darbus. Grants ceļus nevar kvalitatīvi greiderēt, kamēr grants segas ir pārmitrinātas vai sasalušas. Greiderējot ceļus, kas nav nožuvuši, tos var vēl vairāk sabojāt ar smago tehniku, jo pašreizējā stāvoklī grants ceļi ir zaudējuši savu nestspēju.

Visvairāk masas ierobežojumu patlaban ir spēkā Dagdas, Daugavpils, Dobeles, Jēkabpils, Ogres un Tukuma apkārtnē. Sākot ar nākamo nedēļu, tos paredz ieviest Alūksnes, Balvu, Bauskas, Jelgavas, Kuldīgas, Liepājas, Ludzas, Talsu un Ventspils pusē, bet marta otrajā pusē – arī ap Cēsīm un Valmieru.

Šajās dienās daudzviet masas ierobežojumi ir noņemti un ceļa zīmes ir aizsegtas, jo ceļi ir piesaluši, ievērojamu nokrišņu nav bijis un ceļu nestspēja ir uzlabojusies. Tas attiecas uz Smiltenes, Gulbenes, Preiļu, Limbažu, Rēzeknes, Madonas un Saldus apkaimes grants ceļiem. Taču saskaņā ar laika prognozi drīzumā atkal kļūs siltāks, gaidāmi nokrišņi. Tas nozīmē, ka tiks atjaunoti arī atceltie ierobežojumi, un pārsvarā tas attieksies uz transportlīdzekļiem ar 10 t masu.

Masas ierobežojumi mainīgajos rudens un pavasara laika apstākļos nav raksturīgi tikai Latvijai. Tie tiek ieviesti arī Igaunijā, Lietuvā, arī Skandināvijas valstīs.

Informācija par masas ierobežojumiem uz mūsu valsts autoceļiem regulāri tiek atjaunota LVC mājas lapā adresē http://lvceli.lv/wp-content/uploads/2016/02/Majas_lapai_201622.pdf

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. baļķiniekiem viisiem ir spec atļaujas un tāpat brauc..pat ar 70t un nebaidās nemaz

  2. nevis ierobezot bet taisiet celus svolaci

Draugiem Facebook Twitter Google+