×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. februāris, 2016
Drukāt

Turpinās meklēt suņu saslimšanas cēloņus (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai noskaidrotu bīstamās suņu saslimšanas – barības vada dilatācijas – cēloņus, zinātnieki veiks pētījuma otro posmu.

Par to vakar vienojās pētnieki, Zemkopības ministrijas (ZM), PVD un BIOR pārstāvji. Pētījuma pirmajā posmā netika konstatēta saistība starp saslimšanu un barību, ko suņi lietojuši uzturā, informē ZM pārstāve Dagnija Muceniece.

Pirmajā posmā pētīti jau saslimušie dzīvnieki, bet otrajā posmā paredzēts izpētīt gan dzīvniekus, gan barību, tostarp tiks veidota kontroles grupa, kurā iekļaus veselos dzīvniekus. Tuvākajā laikā zinātniekiem jāsagatavo pētījuma plāns. Pašu pētījumu plānots pabeigt līdz maija beigām. Muceniece zina teikt, ka ministrija pētījumu neatbalstīs ar finansējumu, bet nāksies meklēt citus finansējuma avotus. Šobrīd jau notiek sarunu procedūra ar dzīvnieku barības “Dogo” ražotāju a/s “Tukuma Straume”, kas, iespējams, varētu finansēt šo pētījumu. Pētījuma veikšanai līdz šim piešķirti 10 tūkstoši eiro, bet zinātnieki aplēsuši, ka turpmākiem pētījumiem nepieciešami vēl 32 tūkstoši eiro.

Jau vēstīts par bīstamo suņu slimību, kuras dēļ līdz šim konstatēti 140 saslimšanas gadījumi, bet pēdējā pusgada laikā no slimības miruši vai iemidzināti 13 suņi. Veterinār­ārsti stāsta, ka saslimšana turpinās, tāpēc jāmeklē tās cēloņi.

Kā “LA” jau ziņoja, 94% gadījumu saslimušie suņi ēduši “Dogo” barību. Barības ražotāja “Tukuma Straume” vadība ir pārliecināta par tās kvalitāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. ko tur meklet,melnos beglus salaidusi ieksa,vot ari suni slimo,visadas zarazas savedusi…..

  2. Manam paziņam zemniekam ari nobeidzas viens jauns dārgs škirnes suns kas tika pirkts ganampulka aizsardzibai pret vilkiem Otrs suns ari bija puslims kad nomainija šīs firmas baribu pret citu suns saka justies labak, cerams ka būs dzīvotājs.

  3. Šī BIOR pētniecība ir lielisks paraugs budžeta naudas izpļekarēšanai, faktiski labi jau šobrīd zinot šīs slimības cēloni. Taču pētīt var bezgala ilgi un tā arī neko nenoskaidrot. Arī tas ir rezultāts, kurš Latvijā ir visbiežāk sastopamais.

  4. Turpinu: ….tā ir inde un droši vien uzkrājas graudos. Laikam mūsu maigie suņu kuņģīši nepanes Raundapu. Saimnieki gan maizi loca iekšā ar visu indi un īpaši veselīgajām klijām.

  5. Gadus trīs ēdu Dogo. Spalva bija bieza un spīdīga. Bet no pagājušā rudens nevaru tos graudiņus ieēst. To arī palicis vesels maiss. Interesanti, kas tur iekšā citāds. Varbūt man nepatīk Raundaps ar ko miglo labību, tā ir inde un droši vien uzkrājas grādos

Draugiem Facebook Twitter Google+