×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Turpinās ņirgāšanās par Latvijas futbolu

 Latvijas Futbola federācijas (LFF) Apelāciju komisijas lēmums samazināt Rīgas “Skonto” un “Jūrmalas” komandu sodu par nenomaksātajām parādsaistībām ir ņirgāšanās par futbolu, uzskata biedrības “Latvijas Futbola virslīga” izpilddirektors Emīls Latkovskis.

Jau vēstīts, ka septembra sākumā LFF Disciplinārlietu komisija (DK) atņēma “Skonto” un “Jūrmalas” komandām pa trim punktiem Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta kopvērtējumā, jo tās atkārtoti nav norēķinājušās par nesamaksātajiem sodiem. Atņemtie trīs punkti apdraudēja “Skonto” cīņu par uzvaru virslīgas kopvērtējumā, bet “Jūrmalai” vēl vairāk samazināja izredzes uz vietas saglabāšanu čempionātā.

Tiesa, abas vienības pēcāk iesniedza apelācijas, bet Apelāciju komisija trešdien lēmusi sodu samazināt vairs tikai līdz vienam punktam.

“Nezinu, kurš LFF darbību reglamentējošs lēmums dod tiesības Apelāciju komisijai atcelt citu komisiju lēmumus. Tai ir jāpārbauda lēmumu pareizība, bet nav jāpieņem savi lēmumi,” Latkovskis sarunā ar aģentūru LETA norādīja, ka Apelāciju komisija drīkstēja pārbaudīt, vai pareizs ir piešķirtais trīs punktu sods, bet, ja tas būtu nepareizs, lieta būtu jāsūta atkārtotai izskatīšanai Disciplinārlietu komisijai.

Turklāt Latkovskis norādīja, ka apelāciju komisija šādi savas pilnvaras pārkāpj jau otro reizi šosezon, jo pavasarī atcēla spēlētāju statusa un pāreju komisijas lēmumu, pielaižot “Skonto” un Daugavpils “Daugavas” komandas startam virslīgā.

“Notiek ņirgāšanās par futbolu, un ļoti ceru, ka futbola sabiedrība radīs sevī spēku sasaukt kongresu un nomainīt Apelācijas komisijas sastāvu,” Latkovskis vērsās pie LFF biedriem. “Nav vērts kaut ko darīt, ja ir šāda komisija.”

“Vēlos uzsvērt, ka neesmu ne pret “Skonto”, ne “Jūrmalu”, bet par vienādiem nosacījumiem visiem klubiem,” teica virslīgas izpilddirektors. “Ja kāds teiks, ka uzvarētājs jānoskaidro laukumā, tās ir pilnīgas muļķības. Šis ir profesionālais sports, un nedrīkst būt tā, ka viena komanda ievēro noteikumus, bet citai to nevajag. Skotijā Glāzgovas “Rangers” komanda tika izmesta no augstākās līgas, Itālijā to izdarīja ar Turīnas “Juventus”, bet mums “Skonto” ir kā Indijas svētā govs, kas var atļauties darīt visu.”

“Virslīga nav LFF biedre un nevar ierosināt kongresa sasaukšanu. Lai arī šis lēmums skar tikai dažus no federācijas biedriem, ceru, ka futbola sabiedrība varēs rast sevī spēku un nomainīt komisiju, ko vajadzēja izdarīt jau kongresā pavasarī,” izteicās Latkovskis.

Virslīgas izpilddirektors pēc sev pieejamās informācijas pauda, ka “Skonto” finansiālais stāvoklis sezonas gaitā nav sevišķi uzlabojies un tāda pat situācija ir arī ar “Jūrmalas” komandu.

“Tiesa, kad “Jūrmalai” jāpiesaka jauni spēlētāji, viņi ir gatavi nokārtot saistības. Tāpat arī, kad jāiesniedz apelācija, spēj iemaksāt drošības naudu. Laikam jautājums ir par prioritātēm,” atzina Latkovskis.

Jau vēstīts, ka, iepazīstoties ar LFF Spēlētāju statusa un pāreju komisijas 1.septembra vēstules saturu par lēmumiem, kuri paredz “Skonto” un “Jūrmalai” izpildīt finansiālās saistības pret spēlētājiem, kā arī 1.septembra vēstuli no Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta vadības, DK bija konstatējusi, ka abi klubi atkārtoti nav pildījuši Spēlētāju statusa un pāreju komisijas, kā arī DK lēmumus noteiktajos termiņos, par ko iepriekš abiem klubiem tika piemēroti gan brīdinājumi, gan naudas sodi, gan aizliegums reģistrēt jaunus spēlētājus.

Pirms tam virslīgas čempionāta vadība jūnijā, balstoties uz iepriekš notikušu balsojumu, izslēdza “Skonto” un “Jūrmalu” no savas biedrības, tādējādi liedzot tām turpmāku dalību čempionātā. Pēdējais vārds šādos jautājumos gan pieder LFF, tomēr tās DK sēdē nekāds lēmums netika pieņemts, federācijai aicinot virslīgas vadību atkārtoti balsot par abu klubu izslēgšanu no savas biedrības, kam pēc tam sekotu attiecīgs LFF atbildīgo institūciju lēmums.

“Skonto” un “Jūrmala” virslīgas čempionāta biedru statusu zaudēja, jo nebija samaksājušas šīs sezonas dalības maksu 3000 eiro apmērā. Tiesa, pēcāk abi klubi naudu tomēr samaksāja, taču tie joprojām ir izslēgti no biedrības un nebūs klubā tik ilgi, kamēr biedrības valde nesasauks pilnsapulci un biedri nenobalsos par uzņemšanu atpakaļ.

Abu komandu futbolisti šosezon pa vienai reizei neizmaksāto algu dēļ boikotējuši spēles, kā rezultātā klubiem tika ierakstīts tehniskais zaudējums. Vēl viena tāda atkārtota gadījuma rezultātā vienības no virslīgas tiktu izslēgtas.

Savukārt pavasarī dienu pirms jaunās Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta sezonas sākuma licencētas startam sacensībās bija astoņas no desmit komandām, jo LFF iepriekš licences atteica pērnās sezonas otrajam un trešajam spēcīgākajam klubam “Skonto” un Daugavpils “Daugava”.

“Skonto” komanda pie starta virslīgā sākotnēji netika pielaista nenokārtoto parādsaistību dēļ, bet “Daugavai” licence netika piešķirta, jo tai nav izveidota kluba struktūrā ietilpstoša jaunatnes akadēmija. Tomēr vēlāk pēc ļoti ilgas LFF Apelācijas komisijas sēdes abu klubu apelācijas tika apmierinātas, tiem tādējādi saņemot kārotās licences.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+