×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. aprīlis, 2012
Drukāt

Turpinās skatīt krimināllietu par atsavināto 14 miljonu latu vērto kokaīna kravu

kokains2

Rīgas apgabaltiesa otrdien turpinās skatīt krimināllietu par Rīgas ostā atsavināto 202 kilogramus lielo un līdz pat 14 miljoniem latu vērto kokaīna kravu.

Tik vērtīgas narkotikas, kas atsavinātas vienā reizē, Latvijas likumsargi līdz šim nekad nebija konfiscējuši.

Lietā pie kriminālatbildības saukti divi vīrieši par to, ka viņi organizētā grupā nelikumīgā veidā pārvietoja pāri Latvijas valsts robežai kokaīnu lielā apmērā. Pie kriminālatbildības personas sauktas arī par to, ka organizētā grupā neatļauti iegādājās, glabāja un pārvadāja realizācijas nolūkā narkotisko vielu – kokaīnu – lielā apmērā.

Abi apsūdzētie, kuri atrodas apcietinājumā, vainu viņiem inkriminēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā neatzīst. Taču vienam no vīriešiem apsūdzība izvirzīta arī par to, ka viņš iegādājās, glabāja un nēsāja šaujamieroci bez attiecīgas atļaujas, par ko apsūdzētais savu vainu atzīst.

Pret pārējiem organizētās grupas dalībniekiem izdalīts atsevišķs kriminālprocess, un tajā turpinās izmeklēšana.

Jau vēstīts, ka 2010.gada 16.aprīlī Rīgas ostā Narkotiku apkarošanas biroja speciālisti kopā ar muitniekiem un sadarbojoties ar Lietuvas, ASV un Krievijas kolēģiem aizturēja kokaīna kravu ar kopējo svaru 202,5 kilogrami. Kokaīns bija safasēts 405 briketēs.

Kokaīns atklāts, pārbaudot konteineru, kas bija ceļā no Bolīvijas un pa ceļam pabijis Nīderlandes ostā, bet galapunkts tam bija Rīgas osta. Kuģis ar konteineru bija izbraucis no Čīles ostas, bet krava bijusi iekrauta Bolīvijā. Kuģa kravā bijušas kokmateriālu sagataves, kaut gan, pēc dokumentiem, tajā bija jāatrodas parketa dēlīšiem. Konteinera sūtītājs bija kāda Bolīvijas firma.

Pēc dokumentiem, konteineram no Latvijas pa sauszemi ar automašīnu bija jānonāk Krievijas pilsētā Veļikija Novgorodā, jo saņēmējs bija kāds Krievijas uzņēmums. Policija iepriekš pieļāva, ka kokaīns bijis domāts austrumu tirgum.

Kokaīna tirgus vērtība ir aptuveni 14 miljoni latu jeb 70 latu gramā. Rēķinot atbilstoši vairumtirdzniecības cenām, kokaīns varētu maksāt sešus miljonus latu jeb 30 tūkstošus latu par kilogramu. Tā kā kokaīna tīrības pakāpe ir pietiekami augsta, šo cenu var uzskatīt par minimālāko atsavināto narkotiku vērtību.

Tik vērtīgas narkotikas, kas atsavinātas vienā reizē, Latvijas likumsargi līdz šim nekad nebija konfiscējuši.

Rīgas ostā atsavinātā kokaīna lieta ir bijusi saistīta arī ar notikumiem Lietuvā, kad Lietuvas likumsargi Klaipēdas ostā kravā atrada 500 kilogramus kokaīna.

Šī bijusi starptautiska operācija, kurā bez lietuviešu likumsargiem piedalījās arī Latvijas, ASV, Ekvadoras un Krievijas tiesībsargājošās iestādes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+