×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. septembris, 2012
Drukāt

Turpinās skatīt lietu par VID darbinieces spīdzināšanu un nogalināšanu

Foto-LETAFoto-LETA

Latgales apgabaltiesa ceturtdien, 20.septembrī, turpinās skatīt krimināllietu, kurā trīs vīrieši apsūdzēti par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieces spīdzināšanu un slepkavību Rēzeknē, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Viens no vīriešiem apsūdzēts par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos, personas nolaupīšanu un zādzību. Viņa biedri apsūdzēti par slepkavību vainu sevišķi pastiprinošos apstākļos, kā arī personas nolaupīšanu un zādzību.

Apsūdzētajiem var piespriest mūža ieslodzījumu.

Saskaņā ar apsūdzību vīrieši, zinot cietušās nodarbošanos, nolēmuši sievieti aplaupīt un pēc tam nogalināt. Šim nolūkam viņi mežā pat izrakuši bedri.

Kādu vakaru sieviete, nākot no darba, nolaupīta. Apsūdzētie viņu aizveduši uz mežu un spīdzinot ieguvuši nepieciešamo informāciju, lai apzagtu viņas dzīvokli. Kad spīdzināšana beigusies un informācija iegūta, cietusī nodurta un aprakta bedrē.

Pēc tam vīrieši ar atņemtajām atslēgām devušies uz mirušās dzīvokli un to apzaguši.

Jau ziņots, ka 2010.gada novembrī policijā tika saņemts iesniegums par to, ka bez vēsts pazudusi 1949.gadā dzimusi sieviete. Jau toreiz policija, cerot uz iedzīvotāju atsaucību meklēšanā, presei izplatīja sievietes foto un datus.

Policija sāka kriminālprocesu un par minētās sievietes slepkavību aizturēja trīs 1987., 1973. un 1964.gadā dzimušus vīriešus. Vēlāk Rēzeknes novadā tika atrasts meklēšanā izsludinātās sievietes līķis.

Visi trīs vīrieši agrāk sodīti – 1973.gadā dzimušais par slepkavību, par ko izcieta 12 gadu cietumsodu, 1964.gadā dzimušais agrāk sodīts trīs reizes, pēdējo reizi par izspiešanu. 1987.gadā dzimušais sodīts par ekonomiskiem noziegumiem.

Kāda Rēzeknes iedzīvotāja aģentūrai BNS iepriekš atzina, ka par sievieti bijušas labas atsauksmes un viņa vērtēta kā godīga un principiāla VID darbiniece.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+