×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

Turpinās Talsu sākumskolas rekonstrukcijas darbi

Foto - Talsu rajona pašvaldībaFoto - Talsu rajona pašvaldība

Pērnā gada novembrī bijušās Talsu sākumskolas telpās uzsākti vērienīgi rekonstrukcijas darbi, lai rastu mūsdienīgas un ērtas mājas pirmsskolas izglītības iestādei (PII) “Sprīdītis”. Šobrīd tiek remontētas iekštelpas, lai jau maijā varētu uzsākt ēkas fasādes atjaunošanu, portālu “LA.lv” informēja pašvaldībā.

Talsu novada pašvaldības pārstāvji reizi nedēļā tiekas ar būvniekiem, lai pārrunātu darbu gaitu un izmaiņas, ja tādas radušās. Talsu novada pašvaldības izpilddirektors Aldis Vilsons skaidro, ka regulāras sapulces ar būvdarbu veicējiem palīdz izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem un novērst sarežģījumus laicīgi: “Galvenais – nodrošināt kvalitāti, ko šis projekts prasa.”

Projekta īstenošana šobrīd no plānotā būvniecības darbu grafika atpaliek par divām nedēļām, taču būvnieki informē, ka iekavētie darbi tiks paveikti laikus, lai jau maijā varētu ķerties klāt ēkas fasādes atjaunošanai. Objekta būvuzraugs norāda, ka termiņa kavēšana ir vairāk formāla un darbi uz priekšu rit raiti.

Šobrīd daļā telpu tiek izlīmētas tapetes, montēti griesti, līdzinātas grīdas. Turpinās sienu flīzēšana, pabeigta apkures sistēmas izbūves pirmā kārta, drīzumā pilnībā tiks ierīkota arī ventilācijas sistēma un notiek citi darbi.

Projekts paredz ne tikai vizuāli pievilcīgas, bet arī modernas un funkcionāli ērtas pirmsskolas izglītības iestādes izveidi. Iestādē atradīsies arī servisa lifts un tiks uzstādītas video novērošanas kameras. Tiks izveidots mūsdienīgs rotaļu laukums ar jaunām nojumēm un rotaļu ierīcēm.

Projektu paredzēts realizēt 16 mēnešu laikā, periodā no 2013. gada jūnija līdz 2014. gada decembrim. Rekonstrukcijas ietvaros, tiks nomainīti iestādes logi, ieklātas jaunas grīdas, veikti ēkas siltināšanas darbi un fasādes ārsienu apdare. Savukārt, remontējot iekštelpas, iecerēts ierīkot virtuves bloku un iebūvēt sienas skapjus. Labiekārtojot rekonstruējamā bērnudārza apkārtni, vecās ēkai apkārt esošās nojumes tiks nojauktas, vietā uzbūvējot jaunas.

Plānotās projekta izmaksas ir 1 345 012 lati, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums 849 800 latu apmērā, Valsts budžeta dotācija – 22 945 lati un pašvaldības līdzfinansējums – 472 718 lati. Projekts tiek realizēts pamatojoties uz 2013. gada 13. jūnijā noslēgto Talsu novada pašvaldības vienošanos ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru par ERAF projektu “Talsu pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu energoefektivitātes paaugstināšana un rekonstrukcija III kārta”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+