×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Turpinās uzstāt uz uzturēšanās atļauju liegšanu (16)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Saeima vakar nenodeva izskatīšanai komisijās Nacionālās apvienības (NA) priekšlikumu uz laiku pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašumu iegādi.

Šo likumprojektu atbalstīja 30 koalīcijas deputāti, pret balsoja 39 dažādu frakciju pārstāvji, bet vēl astoņi koalīcijas parlamentārieši atturējās. Balsojumā nepiedalījās desmit deputāti. Pirms nedēļas parlaments jau noraidīja līdzīgu Nacionālās apvienības iniciatīvu. Noraidītie grozījumi paredzēja pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašuma iegādi, ieguldījumiem kapitālsabiedrības pamatkapitālā vai arī saistībā ar pakārtotām saistībām ar Latvijas kredītiestādi.

Pēc likumprojekta noraidīšanas NA atkārtoti iesniedza grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredzēja uz laiku pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu apdraudējuma novēršanas nolūkā.

Nacionālās apvienības deputāti likumprojekta anotācijā uzsver: persona, kas saņēmusi uzturēšanās atļauju par nekustamā īpašuma iegādi, iegūst termiņuzturēšanās atļauju Latvijā, vienlaikus iegūst tajā arī noteiktu ekonomisku ietekmi un arī iespēju ietekmēt Latvijā notiekošos politiskos un sociālos procesus, kā arī iespēju ietekmēt publiskās informācijas apriti. “Tas nav mazsvarīgi, ņemot vērā Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu, kas apdraud mieru visā Eiropā, un statistiku, kas liecina, ka lielāko daļu no termiņuzturēšanās atļaujām atbilstoši iepriekšminētajam punktam izsniedz tieši Krievijas pilsoņiem,” piebilst likumprojekta autori.

Situācijā, kad militārā konflikta virzība un ilgums nav paredzami, Latvijai nevajagot lieki riskēt un radīt sev papildu nacionālās drošības apdraudējumus, tāpēc likumprojektā tika piedāvāts pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu, “kamēr turpinās starptautisko tiesību normu pārkāpšana no Krievijas puses, veicot agresiju pret Ukrainu”.

NA Saeimas frakcijas vadītāja Ināra Mūrniece norādīja, ka Nacionālā apvienība turpinās uzstāt uz šādām izmaiņām termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanā. Viņa arī sacīja, ka vakar jau vairāk deputātu atbalstīja Nacionālās apvienības rosināto likumprojektu. NA iesniegs līdzīgus priekšlikumus, norādīja Mūrniece, piebilstot, ka tas varētu nenotikt līdz nākamajai sēdei.

1. septembrī stājās spēkā Saeimas maijā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā, kas paredz līdz 250 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma minimālo vērtību, par kura iegādi var iegūt termiņuzturēšanās atļauju.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. … VAIRAK DEPUTATI JAU PIEBIEDROJAS NA TUA AIZLIEGUMA PROJEKTAM … NOBIJAS TAUTAS DUSMAS PAR NODEVIBU … !!!

  … SI LIETA PALIKS PAR ‘CAUSA CELEBRE ‘ LR politika un NAKOSAS KOALICIJAS FORMESANA. !

  … V UN ZZS KA ARI RP STRAUJI ZAUDE BALSIS UN TAS PIENAK NA, JAU >15% … !

 2. es zināju,ka Nacionālā apvienība nepievils.Tā turpināt!

 3. VL vietā,samazinātu PVN pārtikai un progresīvo ienākuma nodokli tagad piedāvā Saskaņa!

 4. Kāds ir NA balsojums par trekno gadu padomju atjaunošanu valsts uzņēmumos?

 5. Nacionālajai apvienībai ir neatlaidīgi un kategoriski jāuzstāj arī uz pašu-“Visu Latvijai” rosinātās,samazinātās PVN likmes ieviešanu pārtikai(kā visā pasaulē!),nevis no tās tagad jāatsakās,”Vienotības” spiediena dēļ! NA vadībai,būtu,acīmredzot lietderīgi iepazīties vismaz ar Labklājības ministrijas 2013.gada ziņojumu,kurā skaidri un nepārprotami ir pateikts,ka Latvijā,salīdzinājumā ar citām ES dalībvalstīm ir otrs augstākais materiālās nenodrošinātības un dziļas materiālās nenodrošinātības rādītājs,kas norāda uz lieluiedzīvotāju īpatsvaru,kuri nespēj norēķināties par komunālajiem maksājumiem,uzturēt siltu mājokli un ĒST PILNVĒRTĪGU PĀRTIKU,nerunājot par iespējām segt neparedzētus izdevumus un reizi gadā vienu nedēļu atpūsties ārpus mājas.”
  Informatīvais ziņojums.Priekšlikumi sociālās drošibas sistēmas pilnveidošanai.Labklājības ministrija.2013.
  Nebūs sociālās drošibas-nebūs arī militārās drošības! Neēdis nav karotājs!

 6. Kameer ir veel peedeejais ciiniitaajs kauja nav zaudeeta.
  Es latviete .

 7. Situācija ar Igaunijas drošībnieka nolaupīšanas iemeslu liek domāt, ka notiek masveida nelegālo ieroču iepludināšana baltijas vālstīs. Jā tā tas ir, tad kādā brīdī kļūs pieprasīti tie, kas tos ieročus varēs lietot. Un tad nebūs no svara kāds viņiem status un kā viņi runā. Izšķirošs būs tas, kurā viņš pusē. Tāpēc NA iniciatīva nemaz nav tik vērā neņēmama vai pārspīlējums.

 8. Latviešu vairākumam (vienreiz un bez šaubīšanās!) ir jānobalso par Nacionālo Apvienību.

  Ar savu neizlēmību esam jau zaudējuši savas lielās pilsētas. Un tā turpinot – zaudēsim arī savu valodu, kultūru un Valsti.
  Mūsu senči ir attīstījuši un saglabājuši šīs vērtības tūkstošiem gadu…Vai tiešām mēs būsim tie pēdējie latviešu surogāti, kuri savas mazdūšības dēļ tās zaudēsim !?

  • Kur NA biedri bija tad, kad no Latvijas tika praktiski aizdzīti simtiem tūkstošu tautiešu? Kur NA biedri bija tad, kad likvidēja Latvijas nacionālo valūtu un praktiski arī valsts neatkarību? Kur NA biedri bija tad, kad sākās un turpinās Latvijas izlaupīšanas 23 gadi? Kur NA biedriem pazūd ārējā drosme un pārliecība, kad ir jāsaglabā savas siltās vietiņas?

   • Ko var malt par to nacionālo valūtu! Tu laikam dzīvo savā miestā un tālāk par Rīgu neesi bijis. Šodien cilvēki labprāt ceļo ,un eiro ieviešan ir liels atvieglojums.
    Apnikušas arī runas par mūsu valodiņu un dižajām vērtībām. Ar tām šodien jau sen ir par maz.

    • …un ar saukli “krievi nāk !” PIETIEK ?

     • Nu kāpēc tu tā noliec Taņku?Tā tak bija viņa,kura izdomāja saukli”krievi nāk”.Bet tu un pārējie tavējie visu laiku to piedēvē NA.Tā vienkārši nav taisnība un stipri vien kaitē Taņkas prestīžam .

     • Vēl pie tam, kaut gan tas nebija NA sauklis, tomēr tas šodien tas ir aktuāls, jo Ukrainā jau krievi ir jau iegājuši.

   • Ieslēdz smadzenes. Pirms 23 gadiem NA nemaz nebija un Raivis Dzintars vēl mācijās skolā.

Draugiem Facebook Twitter Google+