Kultūra
Kultūrpolitika

Turpināsies ļoti populārais projekts “Satiec savu meistaru!” 16

Publicitātes foto

Līdz 2017. gada 6. februārim Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina ikvienu, kam rūp nemateriālā kultūras mantojuma vērtību saglabāšana un tālāknodošana, pieteikt savu dalību projektā “Satiec savu meistaru! 2017”, vēsta LNKC.

Pasākumā “Satiec savu meistaru!”, kas visā Latvijā notiks jau vienpadsmito reizi, aicināti iesaistīties tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti, dziedātāji, pedagogi, lauku tūrisma organizētāji, uzņēmēji. “Satiec savu meistaru! 2017” kļuvis par gaidītu notikumu un guvis lielu atsaucību no meistaru un apmeklētāju puses. Satikt amata meistarus varēs Eiropas amatu prasmju dienās, proti, no 2017. gada 31. marta līdz 2. aprīlim.

Pasākuma norises formas ir dažādas – dalībnieki tiek aicināti rīkot meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, lekcijas, priekšlasījumus, koncertus vai dančus un kopīgu muzicēšanu, un tamlīdzīgi.

Projekta “Satiec savu meistaru!” mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. “Satiec savu meistaru!” rīkotāji pasākuma ietvaros vēlas veicināt sadarbību vietējo kopienu, nevalstisko organizāciju, valsts un pašvaldību institūciju, kā arī privāto organizāciju starpā nemateriālā kultūras mantojuma izpausmju un to lietpratēju, kā arī Dziesmu un deju svētku tradīcijas apzināšanā un popularizēšanā.

LA.lv