Kultūra
Mūzika

Turpini svinēt. Vairākos Rīgas kultūras centros gaidāmi svētku koncerti0


Daumants Kalniņš
Daumants Kalniņš
Foto: Karīna Miezāja

Godinot valsts simtgadi, arī šodien vairākos Rīgas kultūras centros un namos iedzīvotāji varēs apmeklēt vairākus svētku koncertus.

Plkst.15.30 un plkst.19 Latvijas Nacionālajā teātrī notiks koncertuzvedums “Dzimšanas dienas nakts”, bet plkst.15 Rīgas Kongresu namā gaidāms koncerts “Būsim lieli līdzi Saulei!”. Tajā piedalīsies Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sõla” un solisti Annija Putniņa, Daumants Kalniņš un Rihards Mačanovskis.

Plkst.16 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” notiks koncerts “Dziesmas Latvijai”. Koncertā piedalīsies sieviešu koris “Ausma” un vokālā grupa “Trīs Latvijas tenori”, kas atskaņos Pētera Barisona, Mārtiņa Brauna, Emīla Dārziņa, Alfrēda Kalniņa, Jāņa Mediņa, Raimonda Tigula un citu latviešu komponistu mūziku.

Saistītie raksti

Savukārt plkst.19 VEF Kultūras pilī būs koncerts “Tēvzemei un brīvībai”. Tajā muzicēs orķestris “Rīga”, Latvijas Zemessardzes koris “Stars” un kamerkoris “Fortius”. Kā solisti uzstāsies Marlēna Keine, Ieva Parša, Emīls Klaužs un Miervaldis Jenčs. Programmā gaidāmi Jurjānu Andreja kantāte “Tēvijai” un divu latviešu komponistu pirmatskaņojumi – Jura Kulakova kantāte “Tēvzemei un Brīvībai” un Ilonas Breģes opuss “Mūzika tēlnieka Kārļa Zāles piemiņai”.

Koncerts “Tēvzemei un Brīvībai” ir orķestra “Rīga” rīkotā festivāla “Trīs zvaigznes” noslēdzošais koncerts.

LA.lv