×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. maijs, 2013
Drukāt

Turpmāk gaidāms sutīgs laiks

LETALETA

Tuvākajās dienās Latvijā ieplūdīs siltāks un mitrāks gaiss no Krievijas, vietām plosīsies pērkona negaiss, liecina “Global Forecast System” prognoze. Tveice varētu turpināties nedēļu, un mediķi aicina ievērot piesardzību.

Nakts uz ceturtdienu vēl būs dzestra – gaisa temperatūra pazemināsies līdz +5..+10 grādiem. Turpmākās naktis būs siltākas nekā parasti vasaras vidū – saskaņā ar pašreizējo prognozi gaisa temperatūra 18.-20.maija naktīs valsts lielākajā daļā nenoslīdēs zemāk par +15..+17 grādiem.

Dienas gaitā saule gaisu sasildīs līdz +22..+25 grādiem ceturtdien un līdz +26..+30 grādiem nākamajās dienās. Pūšot mērenam austrumu vējam, zemāka gaisa temperatūra saglabāsies Rīgas jūras līča rietumu piekrastē.

Meteoroloģiskā vasara, kas nozīmē stabilu diennakts vidējās gaisa temperatūras paaugstināšanos virs +15 grādiem un kas jau pagājušajā nedēļā iestājās Latgalē, šonedēļ sāksies arī pārējā Latvijā.

Mākoņu daudzums būs mainīgs. Sākot ar ceturtdienas vakaru, vietām Latvijā gaidāms pērkona negaiss. Tas iespējams visās turpmākajās diennaktīs; negaisa mākoņi vietām var atnest ne tikai stipras lietusgāzes, bet arī krusu un vētru.

Gaidāmā karstā laika un augstās ultravioletās radiācijas dēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi aicina iedzīvotājus ilgstoši neuzturēties tiešos saules staros un ievērot citus piesardzības pasākumus.

Ja dienas karstākajā laikā jādodas ārā, vēlams valkāt cepuri un gaišas, vieglas, elpojošas drēbes – ieteicams no kokvilnas auduma – un ņemt līdzi pietiekamu daudzumu ūdens. Nedrīkst lietot alkoholu, jāizvairās arī no stipras kafijas, tējas un dzērieniem ar lielu cukura daudzumu, jo tie pastiprina dehidratāciju.

Izdzertā šķidruma daudzums jāpalielina pirms sākušas mocīt slāpes. Jāizvairās no ilgstošas fiziskas piepūles saulē, kā arī karstās telpās. Ja uz ielas kļūst neizturami karsti, var meklēt atvēsinājumu publiskās vietās – veikalos, kafejnīcās un citās telpās ar kondicionēšanas iekārtām.

Īpaši bīstama atrašanās karstā saulē ir maziem bērniem – viņiem ieteicams uzturēties ēnā vai vēsās telpās. Uzturoties ārā, bērnam jāvalkā cepurīte vai lakatiņš, viņa āda no saules jāpasargā ar aizsargkrēmu. Nekādā gadījumā nedrīkst atstāt bērnu vienu pašu mašīnā. Vecākiem arī jāatceras, ka mazuļa ratiņi var pārvērsties par „siltumnīcu”, un tajos bērns, nopietni pārkarstot, var iet bojā.

Tāpat jāparūpējas par slimiem un veciem cilvēkiem, kā arī mājdzīvniekiem, kuri jānodrošina ar piekļuvi tīram ūdenim.

Mediķi arī atgādina, ka pārkarsis cilvēks nedrīkst strauji iet peldēties aukstā ūdenī. Ūdens temperatūra upēs un ezeros ir +12..+18 grādu, bet atklātas jūras un Rīgas līča piekrastē – vidēji +8..+12 grādu. Turpmākajās dienās ūdens kļūs siltāks.

Karstumā vēlams izvairīties no sauļošanās, it īpaši laikā no pulksten 12 līdz 15, kad ultravioletais starojums ir vislielākais. Cilvēki ar jutīgu ādu, dienas vidū atrodoties saulē un nelietojot aizsargkrēmu, apdegumus uz atklātām ķermeņa daļām var iegūt aptuveni 20 minūtēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+