×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. maijs, 2016
Drukāt

Turpmāk par elektrību būs jāmaksā arī tad, ja to nelietos (65)

elektribastabs_stradnieks

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome sēdē ceturtdien nolēma atbalstīt elektroenerģijas sadales sistēmas operatora “Sadales tīkls” plānu sadales tarifā iekļaut fiksētu komponenti, ceturtdien žurnālistus informēja regulatorā.

“Šis ir nozīmīgs tarifu projekts, kas skar visu Latvijas tautsaimniecību un katru mājsaimniecību, tāpēc regulators,pirms tarifa projekta apstiprināšanas veica rūpīgu izvērtēšanas procesu – tika izvērtētas visas tarifu projektā iekļautās izmaksas, vairākkārt “Sadales tīklam” pieprasot papildu informāciju un precizējumus. Tika organizēta uzklausīšanas sanāksme, tikšanās ar dažādām nozaru asociācijām, NVO, kurās piedalījās gan iedzīvotāji, gan uzņēmumu pārstāvji, lai kopīgi izdiskutētu tarifu projekta būtību un tarifu struktūras izmaiņas,” pauda SPRK padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis.

Jaunais tarifs stāsies spēkā no 1.augusta. Lietotājiem tiks piemērots divdaļīgs tarifs – viena daļa būs fiksēta, atkarībā no pieslēguma parametriem, savukārt otra daļa būs mainīgā – atkarībā no patērētās elektroenerģijas apmēra.

Pēc SPRK paustā, tādējādi paredzēts, ka elektrotīkla uzturēšanas izmaksu segšanā piedalās visi sadales sistēmas lietotāji. Salīdzinot ar spēkā esošo “Sadales tīkla” tarifu, mājsaimniecību, kurām ir vidējs elektroenerģijas patēriņš un atbilstošas pieslēguma jaudas, maksājumi par sadales pakalpojumiem pie jaunās tarifu struktūras nepieaugs. Tajās pieslēguma vietās, kur mājsaimniecību patēriņš nav vispār vai ir tuvu nullei, maksājums par sadales sistēmas pakalpojumu pieaugs.

Vienlaikus pieaugums iespējams arī mājsaimniecībām, kuru pieslēgumos uzstādītā jauda pārsniedz faktiski nepieciešamo. Savukārt mājsaimniecībām ar vienfāzes pieslēgumu un patēriņu virs 100 kilovatstundām (KWh) mēnesī maksājums samazināsies. Mājsaimniecībām ar trīsfāžu pieslēgumu maksājuma izmaiņas atkarīgas no ievadaizsardzības aparāta (drošinātāju) strāvas lieluma, piemēram, ar ievadaizsardzības aparāta strāvas lielumu 16 ampēri (A) maksājums samazināsies, ja patēriņš pārsniedz 260 KWh mēnesī.

“Šīs izmaiņas ir saistītas ar to, ka vairāk nekā 100 tūkstoši pieslēgumu ir tā saucamie nulles pieslēgumi, kas ir ar ļoti nelielu patēriņu. Līdzīgi kā citiem infrastruktūras pakalpojumu sniedzējiem arī “Sadales tīklam” aptuveni 80% izmaksu ir fiksētas, šie pieslēgumi jāuztur, jārezervē jaudas sistēmā. Tas rada izmaksas, bet šobrīd šie nulles pieslēgumi nesedz izmaksas, kas ir saistītas ar to uzturēšanu. Līdz ar to, ieviešot fiksētu maksu, šie pieslēgumi piedalās “Sadales tīkla” izmaksu segšanā,” skaidroja regulatorā.

Vienlaikus tajā norādīja, ka pērn regulators apstiprināja zemākus elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora “Augstsprieguma tīkls” tarifus, kas ietekmē būtisku daļu no “Sadales tīkla” izmaksām. Līdz ar pieņemto lēmumu par tā brīža spēkā esošo pārvades tarifu, “Sadales tīkla” tarifā iekļautās pārvades izmaksas samazinājās par 1,2 miljoniem eiro. Savukārt 2015.gada 19.novembrī regulators noteica jaunu kapitāla atdeves likmi elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projekta izstrādāšanai 5% apmērā, atceļot iepriekš noteikto likmi, kas bija augstāka. Tādējādi “Sadales tīkla” tarifā iekļautās kapitāla izmaksas tika samazinātas par aptuveni 12 miljoniem eiro.

SPRK “Sadales tīkla” tarifa projekta izvērtēšanas laikā lūdza uzņēmumu iesniegt izsmeļošu skaidrojumu un pamatojumu tarifu projektā iekļautajām izmaksām, precizējot un izslēdzot no tarifu projekta aprēķina vairākas izmaksu pozīcijas, kas nebija ekonomiski pamatotas. Šogad 20. aprīlī “Sadales tīkls” iesniedza regulatoram precizētu sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projektu, kas tika izstrādāts, ņemot vērā aktualizēto elektroenerģijas patēriņa prognozi, samazinātu elektroenerģijas cenu zudumu tehnoloģiskā patēriņa nodrošināšanai, kā arī pārskatītas vairākas izmaksu pozīcijas.

Līdz ar to mainījās arī elektroenerģijas patēriņa struktūra sadalījumā pa sprieguma pakāpēm, tādējādi tika pārrēķināts sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projekts visām lietotāju grupām.

Pievienot komentāru

Komentāri (65)

 1. Ar zemes privatizāciju,dzīvokļu privatizāciju,elektrības pieslēgumu esam padarīti par slaucamām govīm.Visi “sniedz pakalpojumus”, bet ķīlnieki tikai maksā!Bet strādā par vēdera tiesu…Un tagad šie stājas bagāto valstu grupā.Vergturi uzdzīvo.

 2. drizi sukasim pirkstus un busim kaulaini ka skalini kas apvilkti ar drebi….man nau ko teikt. zel pensionari it ipasi kas dzivo vieni… tatad turmak dedzinasim visi 101 kw un maksasim mazak….supeerr ,ekonomiskas spuldzes laikam razot nevajadzes,tam vairak jegas nebus. un saules vieta mums bus spuldzes…

 3. Latviešu valodā NAV tāda vārda “komponentE”, bet ir “komponentS”. Vismaz pašu valsts iestāžu darbinieki jau nu varētu vienreiz iemācīties cienīt savu valsts valodu.

 4. Cik SADALES TIKLI maksā zemes īpašniekiem,,ka stabi -vadi iet pār īpašnieku zemi???

 5. Principa risinajums ir… protams ja visi stradatu kaa komanda, nevis katrs segu vilktu uz savu pusi… ja katrs finasetu to padarishanu ar kkaadu dalibas maksu tad bez problemaam varetu uzstaadiit mini HES kkaadaas upiitees, veeja generatorus, saules baterijas un pasuutiit Latvenergo 100 majas taalaak… piemeram UK ir fermas lidz kuraam elektrolinija neaiziet, nezinu kaapeec, iespejams tas pasakums nezheligi dargi izmaksaa un saimnieki izveelas par to pashu naudu uzbliezt atjaunojamaas energijas iekartas un nebarot biznesmenjus. Veel jau ir daudz citas iespejas kaa varetu ieekonomet un pasutit tos zhiidus pec iespejas taalaak, bet tie projekti butu bishki nopietnaki un tur ari japakeepaajas buutu! Latvijas iedzivotajiem principa ir visas iespejas iedzit bankrota lielos uznemumus, ja vien butu veeleeshanaas… kamer tie uznemumi redzes ka var ko nokast tikmer kasis, ja redzetu pastavoshu risku ienemumiem, viniem atrastos veidi ka energiju padarit gandriz bezmaksas lai tikai noturetu klientuuru 🙂

 6. Vāks! Tāda sajūta, ka mūs grib izdzīvot ārā no mūsu mājām. Jāmaksā par to ko neizmantojam?! Tā klapi var savilkt galus. Kur uzņēmums liek savu peļņu? Vai peļņa nav paredzēta ieguldīt uzņēmumā? Tagad uz nabaga strādnieciņu algu grib uzdzīvot? Kas tas par likumu, ka drīz ne par ko iekasēt? Es domāju, ka vajag likumu par to cik lielas algas, jeb cik lielu daļu no peļņas drīkst īpašnieki izņemt sev! Komponente??? Tie, kas dabūja iespēju ražot elektrību privāti un tagad mums par to ir jāmaksa viņiem??? Vajadzēja visiem atļaut ražot sev elektrību! Tiešām banānu republika! Es jau tā maksāju 50 eiro, par tukšu gaisu, jo nav ienākumi no saimnieciskās darbības! Vai tā valsts palīdz saviem cilvēkiem? Es domāju, ka nav tiesības apzagt savus iedzīvotājus!

 7. Vairs nav tālu patriota nodoklis – dzīvo šeit , maksā par to jo naudas nākotnē trūks

  ============

  Tgad aktuali tak >>>>

  Jaunais NATO komandieris Eiropā aicina gatavoties cīņai ar Krieviju /// Driz katram ieroci vajadzes pirkt tak jo asv un nato ta saka

  =======================

  Par katru noraidīto bēgli valstij jāmaksā 250 000 eiro ///Mums visu vajag ka citiem nesakatoties vai tas der un ir par labu mums , plus galveanis lai mums kads pasak ko, kad cik un ar ko un cik daudz jo mes nezinam kas mums labak

  ===========

  Eiropas Savienības finanšu fondi, kas palīdz uzturēt Latvijas ekonomiku pēdējos gados, tiks atņemti jau pēc pieciem gadiem. Mūsu valstij līdz tam laikam ir jākļūst satbilai un jāiemācā dzīvot, pateicoties saviem līdzekļiem, Latvijas radio 4 intervijā minēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.
  //// Tak mes esam gandiz visur topa ar straujako attistibu un taml Euristat datos

  ===============

  Par ko liecina “riņķa dancis” ap “čekas maisiem”? /// Tas ka valst elite – miljonāri , bijusie politiki , ministriteiksim Godmanis , Šķēle, Naglis, Krištopāns bijusie banku šefi un taml gan jau tajos ir un kas butu ja šos nosauktu kuri tak cela neatkarigu valsti , labaku visiem bet vai tomer sev un dažiem .

  ======

  Vlats ieguljija parex 1 miljardu ls gandriz pardeva par 76 miljoniem izdevigi un nevienu netiesa un ta bus ar citiem uznjemumiem, bankas lerums, soda mazos cilvekus un liek nodoklus tiem ne tiem kam nauda pa vsiem ir iespidiga apjoma kas sataditu dalju valst budzeta. ta vieat celj titltus , stikla pilis lai ta vieta kaut vai butu skalu budas bet partikusi tauta

  ———

 8. Man ir tikai viens jautājums vai turpmāk ST par savu naudu veidos man pieslēgumu ja man tāda nav vai radusies vajadzība pēc lielākas jaudas? Nu teiksim Lattelecom par abonēšanas naudu visu pievelk,atvelk,uzstāda un vēl modernizē.

 9. Ja taupi, jamaksa vairak-paradoks. Gribi noekonet-maksa vairak, tur laikam matematiku svaki macija.

 10. Es aizliegtu nejēgām vispār komentēt.Izlasa virsrakstu un bliež vaļā uz pilnu klapi,tā vietā lai iedziļinātos rakstītajā.Viss ir pareizi-kāpēc tiem,kas vairāk patērē jāmaksā jūsu vietā?Mēs jau tā vairāk maksājam un piemaksājam.Abonentmaksa ir taču arī dabas gāzei,vismaz bija,un tā nebūs nekāda milzu summa-kaut kur lasīju ,ka eiro ar centiem.Labāk brēciet par PVN,kas par piekto daļu palielina cenas un tarifus,brēciet par OIK,ko valdība piespiedu kārtā mums uzspiedusi,un tā viss nav maza summa.

 11. Tad jau lai notiek! Piemērs: cilvēks dzīvo netālu dzelzceļam,bet šo pakalpojumu neizmanto,jo brauc ar divriteni. Pa sliedēm nebrauc, uz darbu brauc pa šoseju..Strādā un godīgi maksā valstij nodokļus.Nu tad uz priekšu: dzelzceļam jāseko enerģētiķiem! Un tā tālāk un tamlīdzīgi !?Ko citas organizācijas neseko šim grandiozajam budžeta risinājumam?! Ceļš atvērts!

 12. Meloja jau tad, kad teica, ka bus tirgus un vares izveleties piegadataju, bet nebija no ka izveleties, jo 1 piegadatajs tikai ir !!!!!!!!!!!!

 13. Ko par to saka valsts prezidents ? Nu jau iet par traku !

 14. Ja es nevaru atljauties lietot elektribu un taupu, cik iespejams – tad man tagad jaamaksa vairak !!!! Par to, ka es taupu !!! Mani par to s o d a !!!! Soda par to , ka dziivoju ……

 15. kārtējā shēma izdevās,var jau arī izstrādāt shēmu,ka jāmaksā,kaut nepienāk vadi brīvība,demokrātija,bezkaunība….

 16. Ja es elpoju-nav jamaksa;ja esmu miris-jamaksā par gaisu ko neelpoju!

 17. Tas jau vispār par traku, jo mazāk lieto, jo vairāk maksā. Vai es kko nesaprotu?

 18. Ja es lietoju elektrību-jāmaksā;ja nelietoju-jamaksā vēl vēl vairāk!Mafija vai???Prezidents to nezina?

 19. Kam visgrūtāk samaksāt, tas lai maksā tāpat, taupa vai nē, mums po…

 20. Ir 3 fāzes, tikai jauda šad un tad pievił, kā rezultātā regulāri sabojājas tehnika – ledusskapis, vełas mašīna, sulu spiede. Kurš man jāsauc pie atbildības, ja nenodrošina pilnvērtīgu jaudu?

  • Kad reiz interesējos par šo lietu, tad saņēmu atbildi, kurā man ieteica pašam nodrošināties pret jaudas un elektrības svārstībām, izmantojot ģeneratorus un upšus.

 21. Laikam jau šī uzņēmuma rijīgums nekad netiks piesātināts.

 22. Turpmāk nodokļi jāmaksā arī mirušajiem, par to, ka vairs nedzīvo!

 23. Citās attīstītās valstīs ir savādāk – fiksētās tīklu izmaksas tiek sadalītas proporcionāli pēc patēriņa, kas dod iespēju ietaupīt tiem, kam ir grūtības ar rēķinu apmaksu. Probēma nav tajā, ka cilvēki negrib maksā, bet varēšanā, īpaši tas attiecas uz pensionāriem laukos.

 24. vai peļņu ari sadalīs?

 25. tas ir pilnīgs murgs saka ka elektrība paliks lētāka bet te man rodas jautājums kurā vietā viņa ir lētāka gluži otrādāk palika dārgāka tādad visi solijumi ir tikai tukša solīšana lai cilvēki uzķertos.

 26. vai peļņu ari sadalīs?

 27. Latvijā turpina laupīt.

 28. “Pēc SPRK paustā, tādējādi paredzēts, ka elektrotīkla uzturēšanas izmaksu segšanā piedalās visi sadales sistēmas lietotāji…” interesanti, a,kāpēc tad pie peļņas nepiedalās visi sadales tīklu lietotāji?
  tas tikai Latvijā iespējams,jo klusējam un tik pūšam savā nodabā.

 29. Ja cilveks nelieto elektriibu,tad liiguma arii nav.Kaa var likt maksaat?

 30. Atkal cieš nabagākais un taupīgākais!!! Kas notiek šajā valstī!!! Un, ja noslēdzāt pagājušajā gadā kādu līgumu, piem. Izdevīgais 200+, tad Jums neko NESAMAZINĀS, jo līgums noslēgts uz 2 gadiem!!! Ņirgāšanās par cilvēkiem!
  Tu, LATVENERGO, taču strādā ar vairāku miljonu peļņu, vai tiešām nevari atstāt mierā tos mazākos, kas, piemēram, netērē mēnesī vairāk par 300wh!!!???

 31. Kādas muļķības vēl izdomās mūsu zagļu valdība,esot jau nākošais jaunums, būšot nodoklis arī par
  gaisu kuru elpojam ,kurš resnāks tam dārgāks, tievajiem mazāks nodoklis,bet tas tikai tautai,
  kungiem viss par brīvu,jo nav jau vērts prasīt viņiem maksu par gaisu ,zags vienalga.

 32. driz ari veikali pieprasis ja nepirksi dargu preci letu nedabusi

 33. Jā, ļoti nepareizi, negodīgi un netaisnīgi! es tik gaidu, kad ieviesīs nodokli par gaisa lietošanu! vajadzēja taču! Un sadalīt, vēl kvalitātes zīmolos!

 34. Pakalpojums ir saņemts visu laiku. Spriegums, frekvence un atļautie amperi jau ir nodrošināti. Ja prāta pietrūkst amperiem, nebūs ne luksi, nebūs EDS, būs tikai stulbi komentāri …

 35. Varētu beidzot sanākt taisnīgāk. Nu jau katrs samaksās par saņemtajiem pakalpojumiem un preci.

 36. Nemtas ir cilvektiesibas parkalpums! ES cilveki maksa par to ko izlietojam,but nevis par to ko nelietojam.Ja,jus tur latviesi ta un klusesiet tad,drizi bez bikses staigasiet pa latviju,jo nevajag kluset ir jacinas!

 37. Nevar noliegt, ka tīklu utt. pakalpojums tiek saņemts visu laiku (spriegums, frekvence un atļautie amperi). Nevar noliegt, ka līnijas ir jāattīra no apauguma, jāremontē utt. Par to nav jāmaksā TIKAI īstajiem patērētājiem. Savādāk būtu jāievieš atsevišķi MK noteikumi NEPATĒRĒTĀJIEM.

 38. To var izdomāt tikai Latvijā …dziļāk mežā vairāk koku

 39. Šaubos, vai ir kāds cilvēks, kas elektrību nelieto vispār un nekur.

 40. Tas ir tikai pirmais solis.Pārbauda tautas reakciju.Pēc tam var būt tas pats ar ūdeni.ar gāzi.ar visu pārējo….

 41. driz jau bus jamaksa ari par gaisu ko elpojam ,kautkads murgs ,jo talak jo trakakvel par maz

 42. Tas ir tikai pirmais solis.Pārbauda tautas reakciju.Pēc tam var būt tas pats ar ūdeni.ar gāzi.ar visu pārējo.

 43. VAI LATVIJA IR EIROPASSAVIENIBA,,JEB TIKAI TAS PAMATIEDZIVOTAJI

 44. KLEPTOKRĀTIJA – vara, kas rada likumus, pieņem noteikumus, projektus, kuru galvenais mērķis ir sabiedrības naudiņas iepludināšana savās kabatās … Vienkāršāk izsakoties, tautas ”likumīga” apzagšana.

 45. taupi, draudziņ - latvenergām noderēs ... Atbildēt

  Beidzot brīvais elektroenerģijas tirgus kļuvis patiesi brīvs – nekādi regulatori vairs nav šķērslis. Svoloči …

 46. KLEPTOKRĀTIJA – vara, kas rada likumus, pieņem noteikumus, projektus, kuru galvenais mērķis ir sabiedrības naudiņas iepludināšana savās kabatās … Vienkāršāk izsakoties, tautas ”likumīga” apzagšana.

 47. Kā palikt ļoti-ļoti bagātam? Vajag piespiest visus maksāt Tev nelielas summiņas un regulāri 🙂
  Bija te tādi gudrinieki, kas matemātiski pierādīja Latvenergo uzspiestās abonentmaksas kaitīgumu Latvijas ekonomikai, proti: ja Tu, cilvēk, mēnesī patērē 100kWh un izdomā palīdzēt Latvijai un vēl vairāk elektroenerģiju ekonomēt, noslēdzot ar Latvenergo jaunu līgumu nu jau par divtarifu skaitītāja uzstādīšanu, abonenta maksa būs tik liela, ka uz nakts tarifa nāksies 300kWh mēnesī nodedzināt, lai tikai atmaksātos to skaitītāju vispār likt. Tātad, Latvenergo nebūt nerūpējas par elektrības taupīšanu, un Zemes dienā Latvijas prezidents var kaut ar pliku pakaļu uz eža uzsēsties – Latvenergai tas pofig!

 48. Kur tagad palika sauklis – taupiet elektrību?
  Nabagi paliks vēl nabadzīgāki! Jo tālāk, jo trakāk. Viena daļa māju paliks bez elektrības! Uz ko mēs ejam?Vai tā mēs Latvijā ceļam labklājību?

 49. Kā pie mums daudzviet – tam, kurš nabags un taupa, tam palielinās maksu, bet bagātajam, lūk, samazinās maksu par patērēto…

 50. kas par mulkibam ., to tik var izdomat Latvija ., driz par svaigu gaisu saks iekaset no katra iedzivotaja ., apbrinoju cik pacietibas ir Latvijas tautai .

 51. Turpmāk būs jāmaksā alimenti arī tad,ja tev bērnu nemaz nav!

 52. Nu tads neliels murgs,es nelietoju bet ta pat jamaksa,tiesais reiderisms

 53. Jā, piecu eiro vietā, būs jāmaksā 15 eiro. Super samazinājums!

Draugiem Facebook Twitter Google+