Ekonomika
Nauda

Turpmāk par nenomaksātajiem elektrības rēķiniem – “melnajā sarakstā” 16

Foto AFP/Scanpix/LETA

Kopš šā gada AS “Kredītinformācijas birojs” vienotajā kredītvēstures datubāzē iekļauta arī informācija par AS “Latvenergo” parādniekiem, pavēstīja “Kredītinformācijas birojā”.

“Kredītinformācijas biroja” noslēgtais sadarbības līgums par datu apmaiņu ar “Latvenergo” paredz, ka turpmāk kompānija dalīsies ar klientu datiem par fizisko un juridisko personu laikā nenomaksātajiem rēķiniem, tādējādi aktualizējot privātpersonu un uzņēmumu kredītvēsturi, kas ir pieejama “Kredītinformācijas biroja” vienotajā datubāzē.

“Lielākā daļa uzņēmumu savus topošas sadarbības partnerus izvērtē, izmantojot publiski pieejamos datus, bet ne visi dati akumulējas vienuviet. “Latvenergo” pievienošanos “Kredītinformācijas biroja” sistēmai var salīdzināt ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datu pievienošanu mūsu datubāzei, jo “Latvenergo” piegādā elektroenerģiju 98% mājsaimniecību un lielākajai daļai Latvijas uzņēmumu. Līdz ar to visu uzņēmumu, kuriem palikuši neapmaksāti rēķini, dati nonāks “Kredītinformācijas biroja” sistēmā un turpmāk būs pieejama visiem Latvijas, kā arī citu valstu uzņēmumiem,” sacīja “Kredītinformācijas biroja” komercdirektors Intars Miķelsons.

“Kredītinformācijas birojs” piedāvā arī speciālu pakalpojumu, kas spēj sasaistīt jebkuru aktīvo vai jau darbību izbeigušo uzņēmumu ar to patreizējiem un vēsturiskajiem īpašniekiem. Šāds analītiskais rīks palīdz precīzi izvērtēt sadarbības partneru maksāšanas vēsturi, nepieļaujot iespēju noslēpt vecos, iespējams, ar nodomu radītos parādus.

“”Kredītinformācijas biroja” datu apmaiņas bāze ir sava veida valsts kopējās “finanšu veselības” rādītājs, jo tajā ir detalizēta informācija gan par privātpersonu, gan uzņēmumu finanšu saistībām. Pievienojot elektroenerģijas klientu datus, vēlamies būtiski paaugstināt maksājumu disciplīnu, tādējādi ceļot kopīgo valsts ekonomiskās atbildības līmeni, kā arī rosināt citus pakalpojumu sniedzējus dalīties ar informāciju,” norādīja “Latvenergo” Elektroenerģijas norēķinu vadītājs Einārs Kantāns.

Pašlaik “Kredītinformācijas birojam” ir līgumi par fizisko un juridisko personu datu apmaiņu ar Latvijas lielākajām bankām, gan arī banku meitasuzņēmumiem, kas sniedz līzinga pakalpojumus, kā arī ar virkni nebanku kreditētājiem un parādu piedziņas uzņēmumiem. Tāpat ir noslēgti līgumi ar lielākajiem komunālo pakalpojumu sniedzējiem ne tikai Rīgā, bet arī reģionos, piemēram, “Rīgas namu pārvaldnieks”, “Valmieras namsaimnieks”, “Olaines ūdens un siltums”, “Fortum Jelgava”, “Jelgavas novada KU”, “Rēzeknes namsaimnieks” un citi.

Kredītinformācijas apmaiņas mērķis ir uzlabot gan juridisko, gan fizisko personu maksāšanas disciplīnu, kā arī palīdzēt dažādu nozaru uzņēmumiem izvērtēt klientu maksātspējas riskus.

“Kredītinformācijas birojs” ir licenzēts kredītbirojs, kas darbojas atbilstoši Latvijas Kredītinformācijas biroju likumam. Datu valsts inspekcija licenci kredītinformācijas biroju darbībai “Kredītinformācijas birojam” izsniedza 2015.gada septembrī.

“Kredītinformācijas biroja” īpašnieki, pēc “Firmas.lv” datiem, ir Vācijas “Creditinfo International GmbH”, kā arī “ABLV Bank”, banka “Citadele”, “Luminor Bank”, “SEB banka” un “Swedbank”, taču tā kā kompānija ir akciju sabiedrība – tai nav Uzņēmumu reģistram obligāti jāsniedz ziņas par dalībniekiem, līdz ar to informācija par uzņēmuma īpašniekiem var neatbilst patiesībai.

Uzņēmums ietilpst vienā no lielākajām starptautisko kredītinformācijas pakalpojumu sniedzēju grupām “Creditinfo Grupa” un ir pārstāvēts 29 Eiropas un Tuvo Austrumu valstīs, tostarp Lietuvā un Igaunijā.

LA.lv