×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 18. augusts, 2018
8. augusts, 2018
Drukāt

Turpmāk par samaksu varēs nodot visa veida stikla iepakojumu (19)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Berģos izveidots pirmais stikla taras savākšanas punkts, kur turpmāk ērti un par samaksu varēs atbrīvoties no visa veida stikla iepakojuma, portālu LA.lv informēja Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”.

Stikla taras nodošanas punktā “Alus Tirgus” Berģos, Rožu prospektā 46, tiks pieņemta visa veida stikla tara – alus, vieglā un stiprā alkohola pudeles, kā arī burkas un burciņas. Nododamajai tarai ir jābūt tīrai. Alus pudeles tiks nogādātas atkārtotai uzpildīšanai pie ražotājiem, bet pārējo stikla taru pārstrādei nogādās “Eco Baltia vide”.

“Stikls ir viens no izplatītākajiem un veselībai draudzīgākajiem iepakojuma materiāliem, taču stikla taras ražošana ir dārga un prasa lielus energoresursus. Bez tam nereti stikls nonāk kopējos sadzīves atkritumu konteineros, kas apgrūtina tā atlasīšanu un nodošanu atkārtotai pārstrādei. Esam gandarīti, ka kopā ar mūsu partneri uzņēmumu “Alus Tirgu” ir izdevies radīt stikla taras pieņemšanas punktu, lai iedzīvotājiem būtu iespēja atbildīgi atbrīvoties no stikla pudelēm un burkām, saņemot par to atlīdzību. Šāds stikla taras pieņemšanas punkts būs labs papildinājums esošajai konteineru sistēmai, jo konteineri stiklam ne vienmēr ir ērti pieejami, ” pauž Jānis Aizbalts, vides apsaimniekošanas uzņēmuma “Eco Baltia vide” direktors.

Stikla taras pieņemšanas punkts ir atvērts katru dienu no plkst. 10.00–20.00. Par alus un bezalkoholisko dzērienu pudelēm, kuras uzņēmumi izmanto atkārtotai uzpildīšanai saņemsiet 6 centus, bet par lielu vai mazu burku, kā arī vīna vai alkoholisko dzērienu pudeli – 1 centu. Pieņemšanas punktā nevar nodot stikla traukus, logu un auto stiklu.

Latvijā gada laikā tiek novietots gandrīz 55 000 t stikla taras, bet tikai 36 000 t nonāk otrreizējā pārstrādē. Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) izvirzītajiem mērķiem, Latvijai, tāpat kā citām ES valstīm, līdz 2020. gadam ir jāsavāc un jānodod pārstrādei 68% stikla. Jau šobrīd noteiktie apjomi ir izaicinoši, un ar katru gadu tie aizvien pieaugs.

Stikla izejvielas – smiltis, soda, kaļķakmens, metāla sāļi un citas inertas sastāvdaļas – pašas par sevi videi kaitējumu nenodara, nevērīgi izmest stikla izstrādājumus nav ieteicams. Stikls dabīgos apstākļos nesadalās, un asās lauskas var savainot gan cilvēkus, gan dzīvniekus. Turklāt sausā zālē vai mežā pamests stikls, tajā koncentrējoties saules stariem, var izraisīt ugunsgrēkus. Svarīgs ieguvums, atkārtoti izmantojot stikla izstrādājumus, ir arī dabas resursu ietaupījums. Stikla otrreizējas pārstrādes procesā nepieciešama zemāka kausēšanas temperatūra, vidēji par 15–20% pagarinot kausēšanas krāšņu kalpošanas laiku. Tonna stikla atkritumu jauna stikla ražošanā ietaupa tonnu kvarca smilšu, bet 1 kg stikla pārstrāde par aptuveni 300 g samazina CO2 izmešus. Turklāt ietaupās arī maksa par atkritumu uzglabāšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Taras uzpirkšanas punktus vajag visā Latvijā ,tikai cenas vajag adekvātas,jo patērētājs maksā krietni vairāk.

 2. 1 cents par burku – nav daudz.
  Iesaku apskatīties, cik veikalos maksā tukšas.

 3. Kāpēc logu un citus stiklus nevar nodot? … es nododu par maksu – vairums izmet mežā, jo piemaksāt par stikla nodošanu nevēlas.

 4. par samaksu – būs jāmaksâ, lai nodotu taru ?

 5. Sīkums, bet patīkami pārsteidza, ka nav jāmet ārā ka nekam nederigas lietas.

 6. Varetu.ari citur Latvija izveidot sadus punktus kur nodot visus stikla iepkojumus.Ne tikai viena vieta.Ari mazpilsetas.

 7. Bet kur tie Berģi ir? Es esmu sētniece, datoru māku lietot – lūk, lai palasītu kaut kādas ziņas, nu un vispār meita iemācīja spēlēties. Dzīvoju Jelgavā, protams, ka kā sētniece varētu diezgan pudeles savākt. Bet kā aizvest? Un apmēram kur? Torņakalnu zinu, nu, un arī pašu Rīgas centru..

 8. …cik vienību jāaizved, lai atpelnītu biļetes cenu turp-atpakaļ (2×1,15=2,30), ja izmanto vienā virzienā vienu transportu, bet ja jāizmanto divi vienā virzienā?….
  …un jautājums: vai ar tādu bagāžas lielumu nav jāpiemaksā arī par bagāžu?…
  …visi taču nedzīvo Berģos!…

 9. Raksta, ka par samaksu var nodot stikla taru. Domáju, vai tad LV iedzívotáji bús tik apzinígi, turígi un maksát spéjígi, lai piemksátu, lai nodotu to? Beigás izrádás PRET samaksu!

 10. Nu un ko Latvija tas nozime viena Riga. Bet citas pilsetas cilvekiem nav pudelu un burku. Vai jasalasa stikla taru un javed uz Rigu

 11. tagad nodod pārstrādei 63% , pēc diviem gadiem vajag 68%? un tas ir izaicinājums???????5%????5 tonnas stikla taras gadā? droši vien lielās talkas laikā salasa vēl vairāk….ja organizētu pagraba tīrīšanas talkas, tad tur varētu būt stikla taras ui, ui, ui….

 12. Un es naivi domāju, ka tas NA vides ministrs Kaspars Gerhards beidzot ir sācis strādāt – ieviesis stikla taras depozītu?
  Cik es naivs – ne jau tas NA vides ministrs Kaspars Gerhards kaut ko papūlēsies darīt vides tīrības labā… tikai vārdi un ar darbiem aizkrāsnē…

  • Skumji, ka Tev interesē kaut ko labu darīt tikai pretī saņemot naudu, nevis vienkārši rūpētos par vidi.

   • Prāta nulle uz stikla taras problēmu skatās plaši un labi piekrīt sistēmai, kura darbojas autonomi =
    tu esi dabas tīrības draugs un ieciec to stikla taru konteinerā – teicami,
    tu esi sabiedriski pieklājīgs un savu stikla taru novieto pie koka – labi ka kāds, kam tie centi ir vairāk vajadzīgi to pacels un nodos par naudiņu,
    tu esi kāds dauzoņa un dauzīsi naudiņu pret kādu akmeni ? Īsti neticās, ka tā notiks ( varbūt ļoti reti, daudz retāk nekā šodien).
    Tīrība nav tikai nomests papīrs, bet sākums ir urna un tam domāta, un pieejama un visur.

   • Protams ,ka tikai par naudu, kā gan citādi.

 13. Ķer muļķus !
  Man jāizdod vairāk par jevriku, lai, aizvedis līdz “pieņemšanas punktam”, saņemtu 1 centu !!!

 14. PAR samaksu jeb PRET samaksu.
  PAR – tas nozīmē, ka nododot taru jāpiemaksā.
  PRET – tādā gaījumā persona, kas nodod taru, saņem samaksu.

  • Protams! Taču interneta oficiālie darboņi katru dienu daudzas reizes pierāda savu elementāras izglītības trūkumu vai varbūt vienkārši paviršību. Un nekas – rullē tik tālāk. Algu tak saņem tik un tā!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21
Alūksne +20.5
Daugavpils +19
Saldus +20
Liepāja +18.5
Jelgava +22
Ventspils +19.3
Limbaži +20
Madona +20
Rēzekne +20
+21
+21
+21
Draugiem Facebook Twitter Google+