Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
10. novembris, 2015
Drukāt

Turpmāk sporta studenti varēs strādāt arī par sporta skolu treneriem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ministru kabinets otrdien, 10. novembrī apstiprināja izmaiņas noteikumos par sporta speciālistu sertifikācijas kārtību, nosakot, ka turpmāk studenti varēs iegūt tiesības strādāt pedagoģisko darbu ne tikai vispārizglītojošās skolās, bet arī sporta skolu pedagogu – treneru – amatā, LA.lv uzzināja Izglītības un Zinātnes ministrijā.

Iespēja strādāt sporta skolā jau mācību laikā ļaus topošajiem pedagogiem ātrāk iegūt praktisku darba pieredzi sporta nozarē, kā arī paplašinās sporta skolu iespējas piesaistīt darbam plašāku jauno speciālistu loku, norāda speciālisti.

Noteikumi paredz, ka tiesības strādāt bez sporta speciālista sertifikāta ūs studentiem, kas iegūst augstāko pedagoģisko izglītību sporta studiju programmā pēc pirmajam akadēmiskajam gadam paredzētā kredītpunktu skaita iegūšanas jeb uzsākot mācības 2.kursā, kā arī tiem, kas ieguvuši profesionālās ievirzes sporta izglītību akreditētā profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādē un turpina mācības, iegūst augstāko pedagoģisko izglītību sporta studiju programmā.

Lai sporta speciālistu reģistrā apkopotu informāciju par visām tām personām, kuras ir tiesīgas darboties sporta jomā, studentam mēneša laikā pēc darba uzsākšanas jāiesniedz Latvijas Sporta federāciju padomē informācija, norādot vārdu, uzvārdu, sporta veidu, augstākās izglītības iestādi, kurā students iegūst augstāko pedagoģisko izglītību sporta studiju programmā, kā arī norādītā sporta veida atzītas sporta federācijas rakstisku saskaņojumu, norāda ministrijā.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+