×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2017
Drukāt

Tusks astoņas stundas liecina izlūkdienestu lietā (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks trešdien Varšavā astoņas stundas sniedza liecības izmeklēšanā par vienošanos, kas tika noslēgta ar Krievijas Federālo drošības dienestu (FDD) neilgi pēc 2010.gada aviokatastrofas Smoļenskā, kurā gāja bojā toreizējais Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un desmitiem citu augsta ranga Polijas politiķu.

Tusks šīs aviokatastrofas un vienošanās laikā bija Polijas premjerministrs, bet tagad ir Polijā valdošās konservatīvās partijas “Likums un taisnīgums” (PiS) līdera Jaroslava Kačiņska politisks sāncensis.

Runājot ar reportieriem pēc liecību sniegšanas, bijušais Polijas premjerministrs Tusks sacīja, ka “visa šī lieta ir ārkārtīgi politiski motivēta”.

Tusks tika izsaukts uz liecību sniegšanu aiz slēgtām durvīm jau martā, bet toreiz nevarēja ierasties savu agrāko saistību pret Eiropas Parlamentu dēļ. Dažas dienas pirms sākotnējā izsaukuma Tusks tika ievēlēts par Eiropadomes prezidentu uz jaunu termiņu, lai gan pret to stingri iebilda Polija, kas vienīgā balsoja pret.

Tusks sacīja, ka ieradies “aiz cieņas pret Polijas valsti”, bet brīdināja, ka viņš izmantos savu Eiropas Savienības (ES) imunitāti, ja nonāks pie slēdziena, ka šī izmeklēšana “tiek tīši izmantota, lai apgrūtinātu vai padarītu neiespējamu man izmantot savu Eiropadomes prezidenta mandātu”.

“Es ceru, ka līdz tam nenonāks, bet, ja nonāks, tad es nevilcināšos” izmantot šo imunitāti, teica Tusks.

Tuskam ierodoties Varšavā uz liecību sniegšanu, viņu dzelzceļa stacijā sagaidīja simtiem cilvēku – gan viņa atbalstītāji, gan pretinieki.

Tuska atbalstītāji skandēja “Ar 27 pret 1, Tusks sakāva Kačiņski” un “Mēs esam ar tevi, Donald”, bet viņa pretinieki turēja plakātus, kuros Tusks parādīts cietumnieka drēbēs.
“Es esmu ļoti kritiski noskaņots pret to, kas pašlaik notiek mūsu valstī, tomēr viss ir tautas rokās,” Tusks sacīja reportieriem pēc ierašanās Polijas galvaspilsētā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nezin kāpēc Polijā cilvēki saka, ka šim putnam Tuskam “būtu jāsēž cietumā pat nodevību pret valsti”.
    Tieši viņa premjerēšanas laikā 95 augsta ranga valdības, militārās amatpersona gājā bojā Krievijas specdienestu inspirētā aviokatastrofā… Lidmašīna uzsprāga gaisā un pa daļām nokrita mežā…Lidmašīnas priekšējā daļa bija vesela, no kuras pēc nokrišanas izlēca 2 cilvēki, bet tika uz vietas nošauti… Dīvaini, ka tieši mežā specnazs sagaidīja lidmašīnu…To nofilmēja vietējais krievu cilvēks un viņa video skatoties, dzirdējām, kā viņš lamājās, ka tik primitīvi tiek nošauti dzīvi palikušies un to vājprātu kas notika ar Polijas cilvēkiem…tusks it kā esot r krievijas pakalpiņš, jo pie Putina bija aizlidojis ar citu lidmašīnu …un pat kavējis katatrofas izmeklēšanu…
    Vēl jau atceramies kā lielo valstu vadītāji bija šokā uzzinot, ka uz Eiropadomes prezidenta krēslu tiek bīdīts … Donalds Tusks…

Draugiem Facebook Twitter Google+