Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
12. novembris, 2015
Drukāt

Tusks: ES “sacenšas ar laiku” Šengenas zonas glābšanā

Foto - EPAFoto - EPA

Eiropas Savienība (ES) “sacenšas ar laiku”, lai glābtu Šengenas zonu, brīdinājis Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

“Ļaujiet man sacīt, ka nesenā situācijas attīstība Vācijā, Zviedrijā, Slovēnijā un citās valstīs ar maksimālu skaidrību parāda milzīgo spiedienu, ar kādu dalībvalstis saskaras,” pēc divas dienas ilgām sarunām par bēgļu krīzi ar Āfrikas līderiem Maltā sacīja Tusks.

“Šengenas glābšana ir sacensības ar laiku,” viņš piebilda.

“Mēs esam apņēmušies uzvarēt šajās sacensībās. Ceļš uz uzvaru ir rīcība, īstenojot visus lēmumus, ko esam jau pieņēmuši,” norādīja Tusks, piebilstot, ka ES ārējo robežu kontrole ir galvenā prioritāte.

“Man nav šaubu, ka bez efektīvas kontroles uz mūsu ārējām robežām Šengenas noteikumi neizdzīvos,” uzsvēra Tusks.

Jau vēstīts, ka Zviedrijas valdība trešdien nolēma uz laiku atjaunot robežkontroli, lai tiktu galā ar bezprecedenta imigrantu pieplūdumu.

Arī Slovēnija pastiprinājusi robežkontroli, un Vācija ļāvusi noprast, ka sūtīs Sīrijas bēgļus atpakaļ uz tām ES valstīm, kurās viņi ieradušies vispirms.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+