×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Tusks: ES līdz gada beigām saglabā sankcijas pret Krieviju (1)

Foto - EPA. Donalds TusksFoto - EPA. Donalds Tusks

Eiropas Savienības (ES) valstu līderi ceturtdienas vakarā vienojās saglabāt ekonomiskās sankcijas pret Krieviju līdz 2015.gada beigām, saistot tās ar Minskas pamiera vienošanos pilnīgu īstenošanu Ukrainā, paziņoja ES Padomes prezidents Donalds Tusks.

Šīs sankcijas tika noteiktas pēc Malaizijas aviosabiedrības “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīnas notriekšanas virs prokrievisko separātistu ieņemtās teritorijas Ukrainas austrumos pagājušā gada jūlijā. To sākotnējais termiņš bija viens gads.

“Ekonomisko sankciju ilgums būs skaidri saistīts ar Minskas [vienošanos] pilnīgu īstenošanu, ņemot vērā, ka to paredzēts izdarīt tikai līdz 2015.gada beigām,” sacīja Tusks pēc samita Briselē.

Oficiāls lēmums par sankciju pagarināšanu vēl ir jāpieņem visu 28 ES valstu līderiem, un tas varētu notikt nākamajā ES samitā jūnijā.

“Nepieciešamie lēmumi tiks pieņemti nākamajos mēnešos,” teikts ES valstu līderu oficiālajā paziņojumā par Ukrainu, neminot sīkākas detaļas.

ES valstu līderi arī vienojās lūgt ES augsto pārstāvi ārpolitikas un drošības politikas jautājumos Federiku Mogerīni sākt izstrādāt stratēģiju pret Krievijas dezinformāciju, tostarp izveidot īpašu mediju komandu.

Ukrainas austrumos oficiāli ir spēkā pamiers kopš 15.februāra saskaņā ar 12.februārī Minskā panākto vienošanos.

Vācijas kanclere Angela Merkele ir uzsvērusi nepieciešamību īstenot Minskas vienošanos svarīgākās daļas, tostarp Ukrainas kontroles pār savu robežu ar Krieviju pilnīgu atjaunošanu separātistu ieņemtajos rajonos.

Polijas ekspremjera Tuska izteikumos un ES līderu paziņojumā 2015.gada beigas kā sankciju termiņš tika pieminētas pēc ES stingrās līnijas piekritēju izdarīta spiediena, kuri vēlējās stingru paziņojumu par šo sankciju mērķi.

Pirms šī samita ES amatpersonas bija izteikušās, ka vēl nav panākta vienprātība par sankciju oficiālu pagarināšanu pēc jūlija, jo dažas dalībvalstis gribot dot Krievijai vairāk laika.

Tusks norādīja, ka sankcijas var tikt mīkstinātas tikai tad, ja Krievija izpildīs savas saistības izbeigt atbalstu prokrieviskajiem separātistiem Ukrainā.

“Eiropas Savienība vēl arvien ir gatava atbalstīt pamiera procesu un pozitīvi reaģēt uz panāktu progresu,” sacīja Tusks.

Viņš tomēr atzina par iespējamu tālāku sankciju pieņemšanu, ja Minskas vienošanos nosacījumi netiks izpildīti, sakot, ka ES “ir gatava pieņemt tālākus lēmumus, ja tas būtu nepieciešams”.

ES līderu paziņojumā arī tika vēlreiz apliecināts, ka ES neatzīs Krievijas veikto Krimas aneksiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sankcijas vajag kāpināt un uzturēt uz nenoteiktu laiku, jeb līdz kamēr Krievija atvelk savu okupācijas spēkus no Ukrainas teritorijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+