Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
3. februāris, 2016
Drukāt

Tusks piedāvā Kemeronam piekāpšanos

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības Padomes priekšsēdētājs Donalds Tusks.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks vakar piedāvājis Londonai piekāpšanos prasītajās Eiropas Savienības reformās pirms plānotā referenduma par Britānijas turpmāko dalību blokā.

Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons atzinis, ka Tuska piedāvājums iezīmē ievērojamas pārmaiņas, tomēr piebildis, ka vēl ir daudz darāmā pirms vienošanās panākšanas. Priekšlikumi, kas tika apspriesti starp Londonu un Tuska biroju, ir atbilde uz Kemerona četrām reformu prasībām konkurētspējas, suverenitātes, sociālās drošības un ekonomiskās pārvaldības jomās. Vispretrunīgāk tiek vērtēta prasība par sociālā atbalsta samazināšanu migrantiem no ES dalībvalstīm, tostarp strādājošajiem imigrantiem. Šī prasība tika uztverta kā apdraudējums darbaspēka kustības brīvībai. Tuska ierosinājumos Londonai teikts, ka šīs tiesības var ierobežot, ja tas nepieciešams sabiedrības drošības vai veselības labad. Tuska priekšlikumos ietilpst arī tā dēvētās sarkano kartīšu sistēmas ieviešana, kas dotu dalībvalstu parlamentiem tiesības nobloķēt vai labot Briseles likumdošanas iniciatīvas. Ņemtas vērā arī Londonas bažas, ka vēl lielāka integrācija eirozonā, kurā Britānija neietilpst, varētu kaitēt tās interesēm. Tuska priekšlikumi tiks apspriesti ES dalībvalstu vidū un nākamajā ES samitā 18. un 19. februārī.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+