×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

Tusks pirmo reizi saskata vienotību ES kopš imigrantu krīzes sākuma (2)

Foto - EPA. Donalds TusksFoto - EPA. Donalds Tusks

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks piektdien paziņojis, ka pirmo reizi kopš imigrantu krīzes sākuma blokā rodas vienprātība.

“Tā ir vienprātība ap visaptverošu stratēģiju, kas, ja lojāli īstenota, var palīdzēt apturēt [imigrantu] plūsmu un risināt krīzi,” ielūguma vēstulē līderiem uz pirmdienas samitu Briselē paziņoja Tusks. Eiropas Savienības (ES) līderu sanāksmē piedalīsies arī Turcija.

Viņš sacīja, ka galvenais solis ir ES plāns atjaunot Šengenas zonu, pārtraucot robežkontroli, ko ieviesušas vairākas valstis, un atturot valstis no imigrantu novirzīšanas uz citām valstīm.

“Pirmdien mums visiem vajadzētu apstiprināt šo pieeju. Ar to mēs noslēgsim (imigrantiem) Rietumu Balkānu maršrutu,” paziņoja Tusks, piebilstot, ka 2015.gadā pa šo ceļu Eiropā ieradās 880 000 imigrantu, bet šī gada pirmajos divos mēnešos 128 000.

Tusks norādīja, ka samitā cer ar Turciju panākt vienošanos par “plaša mēroga un ātru visu to imigrantu atgriešanu no Grieķijas, kuriem nav nepieciešama starptautiska aizsardzība”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kaut kāds sviests sarakstīts – ierobežos plūsmu
    noņemot robežkontroli ???

    • atslēgas frāze ir tas, uz ko cer Tusks, proti, uz “plaša mēroga un ātru visu to imigrantu atgriešanu no Grieķijas, kuriem nav nepieciešama starptautiska aizsardzība” un “mēs noslēgsim (imigrantiem) Rietumu Balkānu maršrutu”. Domāju, ka tas arī ir priekšnosacījums tam, lai atkal atceltu robežkontroles. Interesanti, ka Eiropai vajadzēja vispirms tik ārprātīgi piesmelt laivu, lai beidzot dadomātos līdz tam, kas bija skaidrs uzreiz – jāsijā un jāizvērtē, vai tie atbraukušie tiešām ir bēgļi vai ekonomiskie imigranti turpat uz vietas Grieķijā, nevis ļaut viņiem klejot uz to valsti, uz kuru grib, lai tad tur arī tiek skaidrībā. Tagad populārākais imigrantu galamērķos Vācijā, Zviedrijā, Nīderlandē utt. jau ir desmitiem tūkstošu izraidāmo, ko vēl būs jāmāk iesmērēt viņu valstīm, lai vispār paņemt atpakaļ. Cik daudz vienkāršāk viss būtu bijis, ja jau uzreiz pirmajās ES valstīs šī suga tiktu pagriezta atpakaļ par 180 grādiem un pasūtīta uz turieni, no kurienes nākuši. Ļoti daudz naudas ietaupītos, un Eiropā būtu saglabājies zemāks noziedzības līmenis.

Draugiem Facebook Twitter Google+