Mobilā versija
-0.8°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Tusks sasauc ES ārkārtas samitu nelegālās migrācijas jautājumu apspriešanai

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības Padomes priekšsēdētājs Donalds Tusks.

Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidents Donalds Tusks ceturtdien ir sasaucis ārkārtas samitu, kurā apspriedīs nelegālās migrācijas jautājumu pēc tam, kad ap 700 nelegālu migrantu aizgāja bojā kuģa katastrofā Vidusjūrā.

“Es esmu nolēmis šajā ceturtdienā sasaukt ārkārtas Eiropadomes samitu, lai risinātu situāciju Vidusjūrā,” mikroblogu vietnē “Twitter” paziņoja Tusks.

“Situācija Vidusjūrā ir dramatiska,” vēlāk videopaziņojumā uzsvēra Tusks.

“Mēs tā nevaram turpināt, mēs nevaram pieņemt, ka simtiem cilvēku mirst, cenšoties šķērsot jūru uz Eiropu,” viņš piebilda.

“Es neparedzu nekādus ātrus risinājumus migrācijas galvenajiem cēloņiem, jo tādu nav. Ja tādi būtu bijusi, mēs tos jau sen būtu izmantojuši,” sacīja Tusks.

Atbalstu ārkārtas samita sasaukšanai ir izteikuši Itālijas premjerministrs Mateo Renci, Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons un Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs.

Jau ziņots, ka Lībijas piekrastes tuvumā svētdienas naktī nogrima zvejas kuģis ar nelegāliem migrantiem, un tā katastrofā var būt gājuši bojā ap 700 cilvēku, bet ir izglābti 28. Ja šāds bojāgājušo skaits apstiprināsies, tā būs līdz šim lielākā migrantu kuģa katastrofa Vidusjūrā upuru skaita ziņā.

Kuģis, kas no Lībijas mēģināja sasniegt Itāliju, nogrima apmēram 96 kilometrus no Lībijas piekrastes un 193 kilometrus uz dienvidiem no Itālijai piederošas Lampedūzas salas.

Pirms tam vienas nedēļas laikā notika divas migrantu kuģu katastrofas, kurās gājuši bojā ap 450 cilvēku.

Kopš gada sākuma Vidusjūrā starp Lībiju un Itāliju ir noslīkuši ap 1500 nelegālo migrantu.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+