Pasaulē
Eiropa

Tusks: “Spānija arī turpmāk būs mūsu vienīgais sarunu biedrs.” 16


Eiropadomes prezidents Donalds Tusks
Eiropadomes prezidents Donalds Tusks
Foto – REUTERS/LETA

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers piektdien brīdināja par draudiem, ka līdz ar Katalonijas neatkarības pasludināšanu 28 valstu blokā var rasties jaunas plaisas.

Eiropas Savienībai (ES) “nav vajadzīgas jaunas plaisas, jaunas šķelšanās”, žurnālistiem vizītes laikā Franču Gviānā paziņoja Junkers.

“Mums nevajadzētu iesprausties procesā, kas ir Spānijas iekšējās debates, bet es negribētu, lai ES nākotnē sastāvētu no 95 dalībvalstīm,” viņš piebilda, brīdinot, ka šīs krīzes dēļ iedrošinātas var tikt arī citas separātistu kustības.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks iepriekš signalizēja, ka bloks neatzīs Katalonijas parlamenta balsojumu par reģiona neatkarību no Spānijas.

“ES nekas nemainās,” tviterī apliecināja Tusks. “Spānija arī turpmāk būs mūsu vienīgais sarunu biedrs.”

“Es ceru, ka Spānijas valdība dod priekšroku argumenta spēkam, nevis spēka argumentam,” piebilda Tusks.

Katalonijas reģionālais parlaments piektdien nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas. Īsi pēc tam Spānijas Senāts nobalsoja par tiešas pārvaldes atjaunošanu Katalonijā.

Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons pēc neatkarības pasludināšanu aicināja cilvēkus saglabāt mieru.

Katalonijas valdība 1.oktobrī rīkoja referendumu par reģiona neatkarību, lai gan tiesa bija atzinusi to par nekonstitucionālu un Spānijas varas iestādes centās nepieļaut tā norisi.

LA.lv