×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2014
Drukāt

Tutanhamona atrašanas gadadiena

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

A replica of the mask of Egyptian pharaoh Tutankhamun is seen during a preview of the show "Tutankhamu - His Tomb and His Treasures" on March 7, 2013 in Berlin. A reconstruction of the Pharaoh’s tomb and treasures is on display in the German capital from March 9, 2013. AFP PHOTO / SOEREN STACHE GERMANY OUT

Portāls “history.com” ziņo, ka 3. janvārī aprit tieši 90 gadi, kopš britu arheologs Hovards Kārters kapenēs netālu no Luksoras atklāja to lielāko dārgumu – faraona Tutanhamona sarkofāgu, kurš slēpa zelta zārku ar pusaugu faraona mūmiju.

Pirmo reizi Kārters Ēģiptē ieradās 1891. gadā, un jau tad lielākā daļa faraonu kapavietu bija atklātas un iztukšotas, tomēr par Tutanhamona apbedījumu ziņu trūka. Pēc 2. Pasaules kara Kārters ķērās pie aktīviem “karaļa Tuta” kapeņu meklējumiem, un 1922. gadā beidzot atklāja tā ieeju, kas bija paslēpta zem drazām netālu no Ramzesa VI apbedījuma vietas. Četrus gadus Kārters pētīja kapavietu, savācot pārsteidzoši bagātīgu senlietu kolekciju, un meklējumi vainagojās ar neskarto zelta zārku, kurā jaunā faraona mūmija neskarta bija gulējusi vairāk nekā 3000 gadu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+