Tuvāk kolhozam nekā karaļa galmam
 0

Latvijā sporta spēlēs jau vairākus gadus ierasta maču translācija internetā tiešsaistes jeb online režīmā, izņemot futbola čempionātu, kas aizkavējies pērnajā gadsimtā.


Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Lasīt citas ziņas

Iespējams, pirmajā brīdī šo trūkumu var atzīt par nebūtisku, taču uz to var paskatīties arī kā organizācijas darba katalizatoru. Futbola līdzjutējs mūsdienās ir prasīgs, viņam vajag pilnu piedāvājuma paketi, kurā ietilpst arī informācijas aprite. Turklāt, jo kvalitatīvāk sacensību rīkotāji informē medijus, jo kvalitatīvāka informācija nonāk pie to auditorijas.

Jau kopš šā gadsimta sākuma online ir normāla prakse ne tikai starptautiskajās sacensībās, bet arī daudzos Latvijas sporta spēļu čempionātos. Online režīms ieviests pat Latvijas hokeja čempionāta spēlēm, par kurām pie mums interese ir ievērojami mazāka nekā par KHL, Krievijas jaunatnes hokeja līgas un Baltkrievijas atklātā čempionāta. Tāpat internetā var sekot līdzi Latvijas basketbola līgas spēlēm pat otrajā divīzijā, volejbolā – “Schenker” līgai un Latvijas čempionātam, tāpat Latvijas florbola virslīgai. Bet futbolā – ne, tāpēc trūkst operatīvas informācijas par rezultātiem un vārtu guvējiem, skatītājiem un brīdinājumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas futbola virslīgas izpilddirektors Normunds Malnačs pirms šīs sezonas viesa optimismu, norādot, ka online sarakstam beidzot pievienosies arī futbola čempionāts. Latvijas Futbola federācija (LFF) esot iegādājusies tam nepieciešamo tehniku, tādēļ viss varēšot notikt pēc labākajiem paraugiem. Pagājušas jau sešas virslīgas čempionāta spēļu kārtas, taču online kā akā iekritis – meklē, kur gribi, tā vienkārši nav.

LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis skaidro, ka jau 2010. gada beigās no Īrijas kompānijas iepirkta multifunkcionālā datu bāze CRM, taču to joprojām nav izdevies ieviest darba režīmā: “Tā ir komplicētāka, nekā mēs domājām. Iespējams, īri nav nodrošinājuši visu, ko vajadzēja, lai sistēma sāktu darboties. Piedalījos šīs sistēmas prezentācijā, tādu izmanto daudzās valstīs. Protams, tiešsaiste ir svarīga, un kritiku par tās trūkumu mēs pieņemam. Taču nedomāju, ka esam atpalikuši no citiem sporta veidiem. To visu sakārtosim.”

Tehniska rakstura pro-blēmas būtu pieņemamas un saprotamas, taču Mežecka uzskats, ka neesam atpalikuši, gan ir savāds. Normālā situācijā online režīmam vajadzēja startēt jau pirms pieciem gadiem. Tādēļ kritiku neiztur teiktais, ka “mēs strādājam un visu sakārtosim”. Cerēsim uz uzlabojumiem jau šovasar.

Šoreiz runa ir nevis par naudu, jo kurš gan ir bagātāks par LFF, kas saņem miljonus no starptautiskajām organizācijām. Runa ir par gribēšanu. Aizkulisēs runā, ka futbola saimniecībā ir ne viens vien vājais punkts tieši vadības mazās intereses dēļ. Ieceres par to pašu online sistēmas nodrošināšanu dažam esot bijušas jau agrāk, taču LFF nebija ne naudas, ne skaidra redzējuma, kāpēc tas ir vajadzīgs.

Slavenais Krievijas hokejists Aleksandrs Radulovs pēc kādas KHL spēles Ufā, kurā radās problēmas ar ledu, tur notiekošo nosauca par kolhozu. Latvijas futbola čempionāts arī ir tuvāk aizgaldam nekā galmam, lai gan gribētu pretendēt uz karaļa godu. Acīmredzot tur arī meklējami iemesli, kāpēc no futbola virslīgas aizgāja “LMT” un “Nordea” banka sadraudzējusies ar hokeju.

Reklāma
Reklāma