Dabā
Laika ziņas

Tuvākā nedēļa viena no karstākajām pēdējos gados, karstums var turpināties līdz augustam0


Foto – LA.lv
Foto – LA.lv
Foto – LA.lv

Karstums, kas valda Latvijā, tuvākajās dienās pastiprināsies, un ar nelielām atkāpēm tas var turpināties līdz pat augustam, liecina jaunākā “Global Forecast System” (GFS) prognoze.

Iepriekš tika prognozēts, ka nākamnedēļ Latviju sasniegs ciklons no dienvidaustrumiem, nesot mākoņus un nokrišņus. Jaunākā informācija liecina, ka ciklons būs visai tālu un laikapstākļus Latvijā ietekmēs maz, līdz ar to būs mazāk nokrišņu un saule vairāk sakarsēs gaisu.

GFS šobrīd prognozē, ka nākamnedēļ katru dienu Latvijā, izņemot daļu piekrastes, gaisa temperatūra pakāpsies līdz +27..+32 grādiem, nedaudz mazāka tveice būs pirmdien. Vietām īslaicīgi līs un dārdēs pērkons, vairāk nokrišņu būs Latgalē.

Pastāv iespēja, ka jūlija ceturtajā nedēļā karstums mitēsies, taču pašreizējā GFS prognoze rāda, ka svelme gaidāma līdz augusta sākumam.

Minimālā gaisa temperatūra naktīs būs +15..+20 grādu. Tveicīgas naktis, kas neļauj atvēsināt telpas un labi izgulēties, ir viens no galvenajiem veselības riskiem karstuma periodos.

GFS ir ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datormodelis, kas, ik pēc sešām stundām veicot aprēķinus, prognozē laikapstākļus visā pasaulē.

Arī metereologs Jānis Trallis paredz, ka tuvākā nedēļa Latvijā būs viena no karstākajām pēdējos gados. “Nav gaidāma milzīga svelme, nebūs karstāks par +32°, bet tveice būs ilgstoša, ar lielu gaisa mitrumu un siltām naktīm. Daudz mākoņu, vietām stipras pērkona lietusgāzes, visvairāk nokrišņu – valsts dienvidaustrumos”, vēsta viņa ieraksts tviterī.

LA.lv