×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. februāris, 2016
Drukāt

Pirmie bēgļi Latvijā varētu ierasties jau tuvākajās dienās (3)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Patvēruma meklētāju atlases process vēl nav noslēdzies, taču Latvijas speciālisti strādājot ar vairākām ģimenēm, kas, iespējams, no Grieķijas brauks uz Latviju.

Kā informēja Iekšlietu ministrijā (IeM), Latvijas robežsardzes un Drošības policijas pārstāvji sadarbībā ar Grieķijas iestādēm un starptautiskajām organizācijām strādā ar vairākām ģimenēm, kas, iespējams, tiks pārvietotas uz Latviju. IeM sola atklāt ģimeņu izcelsmes valsti pēc tam, kad beigsies atlases process.

IeM šobrīd nesniedz informāciju par konkrētu laiku ģimeņu pārvietošanai uz Latviju, taču ministrija jau iepriekš minējusi, ka tas būs februārī.

Savukārt demisionējusī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šorīt LNT pastāstīja, ka pārvietošanai no Grieķijas uz Latviju, iespējams, izvēlēta viena bēgļu ģimene.

Straujuma apliecināja, ka gribētāju braukt uz Latviju nav daudz. Premjere runājusi ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (V), kurš teicis, ka pirmie patvēruma meklētāji Latvijā varētu ierasties tuvākajās dienas. Viņš neesot minējis konkrētu skaitli, bet teicis, ka tā, visticamāk, būs ģimene.

Jau ziņots, ka Latvija ir norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem, ka būtiskas ir svešvalodu prasmes, iegūta pamatizglītība vai profesionālā izglītība, vēlama darba pieredze vai prasmes, kā arī derīgi ceļošanas dokumenti.

Pirmajā reizē Latvija no Grieķijas ir plānojusi uzņemt līdz desmit patvēruma meklētājiem. Līdz lēmumam par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu viņi uzturēsies patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos.

Latvija divu gadu laikā apņēmusies no Grieķijas un Itālijas uzņemt 531 patvēruma meklētāju.

Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā, šķērsojot valsts austrumu robežu, ikdienā iekļūst nelegālie imigranti, no kuriem daļa pieprasa patvērumu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Visam jābūt dokumentos atrunātam, lai pieņemtā ģimene nevarētu vērsties pret valsti ar nepamatotām pretenzijām un tiesu prāvām. Citādi sanāk, ka tiek radīts priekšstats, kurš pēc tam neattaisnojas un tad tik sākas. Bet nevajadzētu arī uz iebraukušo ģimeni skatītes kā uz zvēriem. Ņemsim par piemēru populāros dakterus, kas dzīvo pie mums ,tiesa – viņu lēmums palikt Latvijā gan bija absolūti brīvprātīgs… un cilvēki izglītoti…
    Jāvērtē konkrēti: ja cilvēki cenšas iejusties, sadzīvot, strādā, tad nav iemesla viņus nicināt, bet – ja slaisti un nekauņas, tad gan ar kāju pa pēcpusi un lai lasās! Pāris ģimenes ir iespējams pieskatīt un vērtēt pēc būtības.

  2. viņa varēs iesūdzēt valsti, kā to izdarīja pirmā uzņemtā ģimene Lietuvā.
    Cerams, ka viņus nesagaidīs kā prezidentus ar ziediem un nenesīs viņu mantas, ka to darīja leiši.

Draugiem Facebook Twitter Google+