Uncategorized

Tuvākajās dienās vietām Latvijā gaidāms ļoti stiprs lietus 16

Foto-LETA

Tuvākajās piecās dienās Latvijā valdīs ekvatoriālajai joslai raksturīgi laikapstākļi – gaidāms ļoti silts un mitrs gaiss, brīdina sinoptiķi.

Veidosies lieli lietus un negaisa mākoņi, kas vietām nesīs stipras lietusgāzes. Plašāko teritoriju lietus varētu skart laika periodā no trešdienas vakara līdz ceturtdienai, turpmāk lietusgāzes pārsvarā būs lokālas. Negaisa mākoņi galvenokārt lēni virzīsies no dienvidiem uz ziemeļiem, atsevišķās vietās tie var nest arī krusu un vētru, bet lielākās problēmas, visticamāk, sagādās pārmērīgais nokrišņu daudzums.

Gaisa temperatūra visvairāk būs atkarīga no mākoņiem. Sagaidāms, ka ceturtdien daudzviet būs mākoņains un lietains laiks ar gaisa temperatūru zem +25 grādiem, bet, debesīm skaidrojoties, valsts dienvidos temperatūra var sasniegt +30 grādu atzīmi. Turpmākajās trīs dienās saulainākajās vietās termometra stabiņš, iespējams, pakāpsies līdz pat +33 grādiem, karstākā diena varētu būt sestdiena.

Tā kā dominēs lēns vējš, piekrastē bieži vien iegriezīsies brīze, kas nesīs vēsumu no jūras, līdz ar to piekrastē gaisa temperatūra būs zemāka. Naktis visā valstī būs siltas, naktī uz sestdienu un svētdienu nav gaidāms par +18..+21 grādu vēsāks gaiss.

Tuvākajās dienās saglabāsies augsta ultravioletā radiācija, tādēļ saulainā laikā no plkst.11 līdz 16 jāievēro piesardzība. Ieteicams nēsāt galvassegu un saulesbrilles vai saulessargu, jāģērbjas aizsargājošā apģērbā, kas nosedz arī rokas un kājas, karstā laikā ieteicamas gaišas, vieglas un ērtas drēbes no dabīga materiāla. Cilvēki ar jutīgu ādu dienas vidū bez aizsargkrēma nedrīkst sauļoties ilgāk par 10-15 minūtēm.

Mediķi atgādina, ka tveicīgā laikā vēlams ierobežot fiziskās aktivitātes un palielināt šķidruma uzņemšanu, bet nav vēlams lietot dzērienus, kas satur alkoholu vai lielu daudzumu cukura. Pārāk lielas aktivitātes karstā dienā vai pārāk ilgstoša atrašanās saulē vai karstās, nevēdinātās telpās var izraisīt nespēku un karstuma dūrienu. Karstuma izraisītiem veselības traucējumiem visvairāk pakļauti bērni un gados veci cilvēki, kā arī slimnieki, it īpaši sirds slimnieki. No karstuma var ciest arī mājdzīvnieki, tie jānodrošina ar pieeju svaigam ūdenim un ēnainai vietai.

Saskaņā ar pašreizējām prognozēm vēsāks un sausāks laiks Latvijā atgriezīsies otrdien, 10.jūlijā.

LA.lv