Mobilā versija
Brīdinājums +1.7°C
Johanna, Hanna, Jana
Piektdiena, 15. decembris, 2017
11. augusts, 2016
Drukāt

Tuvās nāves pieredze: mīti un realitāte (3)

1. Atgriešanās no mirušajiem

1no5
Foto no personīgā arhīvaFoto no personīgā arhīva
Varbūt neder!

Skaties raidījumu “Atgriešanās no mirušajiem” televīzijas kanālā „National Geographic” svētdien, 14.augustā plkst. 21:00.

Spilgta gaisma, eiforija, visaptveroša mīlestība, sarunas ar sen mirušiem tuviniekiem – tie ir daži aspekti, kas saistās ar t.s. tuvās nāves pieredzi. Taču vai patiešām šī parādība ir tik paranormāla, par kādu to bieži uzskatām?

Tuvās nāves pieredzi bieži apraksta kā dziļi mistisku, pārpasaulīgu, garīga rakstura notikumu, kur izplūst robežas starp telpu, laiku un normālām uztveres spējām.

Iespējams, mums vienkārši vienu reizi par visām reizēm vajadzētu nodalīt smadzenes no prāta. Jo patiesībā tuvās nāves pieredze ir prāta darbība vai psiholoģiskās konstrukcijas, kas ataino mūsu cerības.

Tieši šim fenomenam ir veltīts raidījums “Atgriešanās no mirušajiem”, kas televīzijas kanālā “National Geographic” būs skatāms svētdien, 14.augustā.

Izrādās, tuvās nāves pieredzes gadījumos psiholoģiskie un fizioloģiskie faktori ir cieši saistīti ar kultūras un sociālajiem faktoriem. Piemēram, 40 gadīgs vīrietis no Nebraskas stāsta par par mirdzošu, bārdainu balto vīrieti, kurš ved viņu cauri vārtiem, kas inkrustēti ar pērlēm. Havaju salu iedzīvotāji un Mapuče Dienvidamerikā biežāk redzot vulkāniskas ainavas, bet savukārt tibetieši- īpatnēju gaismu, kas rada iespaidu par reinkarnāciju.

Lūk, ko zinātnieki saka par četrām parādībām, kas raksturo tuvās nāves pieredzi.

  1. Atgriešanās no mirušajiem
  2. Atrašanās ārpus ķermeņa
  3. Tikšanās ar nāvi
  4. Eiforija
  5. Gaismas tunelis

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. nav ko brīnīties un nosodīt, katrs tic, kam grib. EGO veidojumam ir paniskas bailes no nebūtības un tas taisa visādus trikus. Manuprāt, pēc varētu būt tieši tas pats, kas pirms, jo ap “beigtu” datoru programmas pa gaisu nelidinās.

  2. ” … vajadzētu nodalīt smadzenes no prāta… ”
    Šitiem rakstītājiem tas jau ir noticis !

Planētu cilpas 2018. gada horoskopā: iespēja iedziļināties sevīKatru gadu planētas kādā laika periodā veido enerģētiskās cilpas, kas ietekmē cilvēku apziņu. Astroloģijā šo parādību sauc par planētas retrogrādo stāvokli.
Draugiem Facebook Twitter Google+