Mobilā versija
+17.5°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Pirmdiena, 24. jūlijs, 2017
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Tuvcīņā ar ļaunumu jeb Korupciju kārs pie lielā zvana (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas labie ļaudis dzīvo nospiestībā, ka mums ir rafinēti cilvēki, kuri mīl pasildīt rociņas valsts kabatās, blēdīgi ietekmes tirgotāji, kuri nopelna smuku naudiņu, un ka mudž pārējie koruptīvās faunas pārstāvji. Pat pirmziemniekam zināms, ka ar mafioziem saostījušies partiju krāpnieki, kuri aktīvi piedalās naudas izšmugulēšanā un ne vien acis no pieres izzaguši, bet valsti nozaguši. Kā saka, fakti ir uz rokas, vajadzētu piņķerēt vaļā zirnekļu tīklus un astoņkāju mudžekļus, cujināt un palaist pa pērkamo elementu pēdām vācu aitu sugas dienestu suņus. Taču nācis gaismā, ka Valsts ieņēmumu kantorī, kur aizdomās turamos ar represīvām metodēm jāsaņem spīlēs, ir tik bagāti darbinieki kā grāfs Monte Kristo, kurš atraka mantu, un it nevienu korumpantu nav atvilkuši un nometuši taisnās tiesas priekšā kā kartupeļu maisu. Tad darbaļaudīm piezogas bezcerība un gribas atmest ar roku, ka žuļikus netaisās uzdurt uz dakšiņas, bet pret brīvās preses atmaskojumiem politiķi izturas kā zinātniskās fantastikas žurnālā lasāmiem dēku gabaliem. Vēl nav beigusies cīņa ar slaveno Vaškeviča kungu, kad šiverē jauni krusttēvi, kurus sliktākajā gadījumā nosodīs ar apārstēšanu Austrijā vai rotāciju uz ienesīgāku amatvietu.

Jedritvaikociņ, andelmaņiem beidzot jāuzber Kajēnas piparus! Vājā nacionālā valdība ar lielu ieraduma spēku pret skaldāmām problēmām attiecas nesakarīgi, haotiski un gliemeža ātrumā. Valdībā uzskata – būtu stulbi iekurt pretuguni ar šķiltavām, ja ir krama gabals, posa un šķiļamdzelzis. Kamēr valdība tūļājas, tikām Saeimā opozīcijas deputāti, pazīstami kā cilvēki baltās drānās, sariktējuši kārtējo izmeklēšanas komisiju, kas pētīs, no kuras olas izperē korupcijas cālēnus, kā veidojas mahinācijām labvēlīga vide. Ekspertīzi veiks ar visu bardzību, ka noziedznieki nodrebēs līdz nervu galiņiem un apaugs ar zosādu. Tuvcīņai ar ļaunumu deleģēs Saeimas uzasinātākos prātus – romiešu tiesību doktorus, skaitļojamo mašīnu operatorus, paranormālo parādību pazinējus, kas izbirstēs blēžus pat no peles alas.

Daļa publikas nolēmumu par komisiju uztver ar gavilēm, ka nozvejos lielo korupcijas lašu lomu un piesūtītos Panamas papīros uzies Interpola tvarstītos klientus no Latvijas melnā saraksta līdz pēdējai mailītei. Otrā pusē humora veči smīkņā, ka papīrgraužiem tik vien jēgas, ka komisija slienas uz pakaļkājām un rēc, tālab dabūdama publicitātes rentes vietu TV ekrānos.

Tā nav tiesa! Par patiesības meklētājiem arvien ķekarojas deputāti ar teicamu fizisko sagatavotību, un, kad izsit tapu stiprākā alus mucai, strādās kaut līdz naksniņai. Parlamentā nopirkts pulka dārgas televīzijas aparatūras, ko tūliņ jālaiž darbā, atspoguļojot, kurā brīdī kukuļņēmējus sviedīs kraukļiem par barību. Kamēr citi atpūšas, mahinatoru apkarotāji lauzīsies cauri Latvijas korupcijas tūkstoš gadu vēsturei, ieskatoties pat aizmirstības ēnās pār 80. gadu tumšo tulpīšu biznesu. Entuziasti izpētīs krimināla dzimšanu, augšanu un izplešanos. Uz sēdēm atnesīs tik droši pierādītus materiālus, ka pietiks ar komisijas vadītāja āmura sitienu, lai nogalētu vaininiekus. Noslēdzošo ziņojumu kārs pie lielā zvana apgarotu un pabeigtu kā Vistlera gleznu “Māte”. Tad rūdītie kukuļotāji nāks pie saprašanas, ka vairs nekas nespēj izpestīt no nepatikšanām un pēdējā stundiņa ir tuvu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Zvanu bus par maz.

  2. Kas ko kārs? Cits citu? Visi tak vienā buntītē saķepuši. Klusums. Vētras nebūs. Viltus trauksme.
    Viss ir kārtībā. Ejiet iepirkties!

  3. Naivais ,veci! Rīgā ir labais tonis, ka algai mēnesī jāsaņem otra alga un jāļauj arī citiem nopelnīt, tad būsi TŌŌPĀ UN VISU CIENĪTS. Plukatas nevienam nav vajadzīgi!

  4. Kad sāks purinat no nodokļiem brīvos autotirgotajus.Vai Bojārs pa tukšo sniedza informāciju par šo astoņkāja taustekli?

  5. Saeimas deputāti no vasaras brīvdienām atgriezīsies “pliki kā baznīcas žurkas”. Kur vēl vieglāk paņemt pa dažam tūkstotim, kā no nodokļu maksātājiem. Pat “Knābātājs” – Streļčonoks nevarēs noknābāt kā Strīķi.

  6. kurš tad to kārs? Visiem gribas “dzīvot”

  7. točna kārs?

Agris Liepiņš: Darvas karote – mūsu bailīgums (14)Krievija apmelo nacionālos partizānus – latvieši, kā jau tas ierasts, lepni norij krupi, baltiešu pašcieņu glābj lietuviešu žurnālists.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka: Man vēl viena riebeklība Latvijā jāpastrādā!

Tā saukto “oligarhu sarunu” publiskošanu žurnālā “Ir” esot pasūtījis Džordžs Soross, pārliecināts Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. “Tādi resursi tiek ieguldīti, lai tādām metodēm mani noņemtu no politiskās dienaskārtības, lai iebiedētu citus politiķus, lai viņi ar mani nesēž pie viena galda, nerunā,” preses konferencē apgalvoja Lembergs.

Vai Rīgas "Dinamo" jāpiedalās KHL?
Inguna Ebela: pret neziņotājiem vajadzīgas paraugprāvas (14)Mazā Ivana nāve Dubeņu mežā liek uzdot daudzus “kāpēc”. Zēna vecākiem, kaimiņiem, institūcijām, kuru pienākums palīdzēt nemīlētiem un neaprūpētiem bērniem, garāmgājējiem, autobusa
Vai Austrālijas latvieši aizmirsti? (11)Latvijas sūtniecību Kanberā!
"Nauda iztērēta, rezultāta nav". Kā jūs iespaidojis ģimenes ārstu streiks? (1)Bitīte Baune, Limbažu novads: “Mana ģimenes ārste streiko, bet tas mani īpaši nav iespaidojis, jo visus pakalpojumus, kas šobrīd vajadzīgi, saņemu vai
Draugiem Facebook Twitter Google+