×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2012
Drukāt

Tuvība grūtniecības laikā

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

Grūtniecība ievieš pārmaiņas abu topošo vecāku dzīvē. Un ne tikai sievietes izskatā un emocionālajā stāvoklī, bet arī pāra intīmajās attiecībās.

 

Bērni, kuri mātes klēpī auguši mīlēti, bieži vien arī piedzimstot attīstās harmoniski. Vecāku savstarpējā mīlestība un pieķeršanās ir glāsti, skūpsti un intīma tuvība. Ja vien ginekologs vai vecmāte nav brīdinājusi par piesardzību, grūtniecība nav iemesls, lai no tās izvairītos. Turklāt pēc mazuļa piedzimšanas vecākiem vairs nebūs tik viegli atrast laiku sev pašiem…

No intīmām attiecībām mediķi visbiežāk iesaka atteikties, ja topošajai māmiņai ir priekšguļoša placenta (novietojums ir neierasti zemu), gaidāmi dvīņi vai ir infekcijas, grūtniecības pārtraukšanās draudi vai asiņošana. Riskanti mīlēties arī tad, ja ir augļūdens noplūde.

Seksuāli aktīvākais laiks grūtniecēm ir otrais trimestris, kad rīta nelabumi ir pārgājuši, arī emocionāli viņas jūtas stabilāk, ir pieradušas pie sava jaunā stāvokļa. Turklāt ķermeņa aprises vēl būtiski netraucē izbaudīt tuvību ar partneri.

Protams, ieteicams izvairīties no vairākām pozām, kas var radīt diskomfortu. Ja vien ārsts nav noteicis citādāk, interneta portāla perlumamma.blogspot.com autore Katrīna Puriņa mudina no tuvības neizvairīties arī grūtniecības beigu posmā, jo spermā ir hormoni, kas mīkstina dzemdes kaklu un to sagatavo dzemdībām.

 

Savukārt krūtsgalu kairināšana sievietes organismā aktivizē oksitocīnu – hormonu, kas ir būtisks gan dzemdībās, gan bērniņa zīdīšanas laikā.

 

Seksuālas tuvības laikā augli sievietes ķermenī no traumām pasargā augļūdens pūslis, un dzemdes kaklu sedz bagātīgs gļotu slānis, kas neļauj piekļūt infekcijai. Tomēr, ja sieviete izjūt diskomfortu, sāpes vai sākas asiņošana, noteikti jādodas pie ārsta.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+