Latvijā
Rīga

Tuvinieki nav spējīgi parūpēties par piecus gadus vecu puisīti 16

Foto – Shutterstock

No 2,88 promiļu reibumā esošas mātes šķirts piecus gadus vecs zēns, portālu LA.lv informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

19. septembrī īsi pirms pulksten 17.00 likumsargi saņēma informāciju, ka Juglā vienā no sabiedriskā transporta pieturvietām atrodas vairākas personas reibumā ar mazu bērnu.

Ierodoties norādītajā adresē, sastapti divi vīrieši, sieviete ar zilu aci un aptuveni piecus gadus vecs zēns. Visi pieaugušie bija manāmā alkohola reibumā. Sieviete paskaidroja, ka ir zēna māte. Jautājot par alkohola lietošanu, viņa atzina, ka notikuma dienā izdzērusi puslitru degvīna. Bērna mātes izelpā konstatētas 2,88 promiles alkohola.

Māte apgalvoja, ka līdz viņas atžirgšanas brīdim par bērnu varētu parūpēties vecmāmiņa. Policisti aizbrauca uz viņas dzīvesvietu. Pie mājokļa durvīm saklausīta skaļa mūzika, savukārt dzīvoklī sastapta iereibusi vecmamma. Sieviete sākumā noliedza, ka lietojusi alkoholu, taču vēlāk tomēr atzina, ka ir dzērusi.

Ņemot vērā, ka neviens no radiniekiem nebija spējīgs par bērnu parūpēties pieņemts lēmums viņu šķirt no ģimenes un nogādāt krīzes centrā.

Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai, kā arī Rīgas bāriņtiesai izvērtēšanai.

LA.lv