×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
13. novembris, 2012
Drukāt

Tuvojas “Latvijas Gada auto 2013” lielais fināls

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Aizvadītajā nedēļas nogalē Mālpilī un tās apkārtnē risinājās “Latvijas Gada auto 2013” noslēdzošā testu diena, kurā žūrijas locekļiem bija iespēja izmēģināt konkursam pieteiktos automobiļus.


Šogad pretendentu sarakstā ir 20 jaunumi: “Audi A3”, “Audi A6 Allroad Quattro”, “Chevrolet Aveo”, “Chevrolet Malibu”, “Fiat 500L”, “Ford B-Max”, “Hyundai i30”, “Hyundai i40”, “Honda Civic”, “KIA cee’d”, “KIA Optima”, “Mazda CX-5”, “Mitsubishi Outlander”, “Nissan Leaf”, “Opel Zafira Tourer”, “Peugeot 208”, “Subaru XV”, “Volkswagen Golf”, “Volkswagen Passat All-track”, “Volkswagen up!”. Jāpiebilst, ka “Fiat 500L” un “Volkswagen Golf” Mālpilī faktiski bija Latvijas pirmizrāde, jo šie automobiļi tika atgādāti speciāli, lai pagūtu piedalīties noslēdzošajā testu sesijā. Tagad žūrijas locekļiem atliek tikai individuālie testi, pēc kuriem jāsāk nopietni gatavoties balsojumam.

Dažu žūrijas locekļu pirmie iespaidi Mālpils pasākuma laikā.

Juris Zvirbulis, LAMB prezidents: “Šogad konkursā ir daudzas laba līmeņa mašīnas, bet īpašu pārsteigumu nav ne labā, ne sliktā nozīmē. Tādēļ izvērtēšana būs gana sarežģīta. Tas pats jaunais “Golf” – patiešām pārbaudīta vērtība, kas nepieviļ un sniedz tieši to, ko no tā sagaida. Prognozējama un stabila attīstība. Taču konkurenti arī nesnauž, ļoti pārliecinošs ir “KIA cee’d”. Kā ģimenes un ceļojumu auto ļoti labs ir “Opel Zafira Tourer”.”

Uldis Hmieļevskis, rallija “Kurzeme” rīkotājs: “Mūsdienās lielu lomu spēlē cena.

Piemēram, kompaktklasē ir ļoti plašs piedāvājums, par to pašu naudu var nopirkt vai nu vienu izcilu, vai divus labus automobiļus. Funkcionalitātes ziņā daudzi piedāvā ļoti līdzīgus produktus, un tad izvēle nonāk līdz patīk vai nepatīk. Grūtākais, protams, ir uztaisīt labu auto par samērā pieejamu cenu.”

Aivars Zavadskis, arhitekts: “Patika mazais “Volkswagen up!”. Gaumīga mašīna ar savu raksturu, turklāt brauc labi. Ļoti interesants ir “Fiat 500L” – no ārpuses savdabīgs, bet salonā visnotaļ ietilpīgs. Vēl jāatzīmē, ka korejiešu markas kļuvušas par reālu alternatīvu tam, pie kā esam līdz šim pieraduši vai tikuši pieradināti.”

Jānis Grīnhofs, ceļu būves inženieris: “”Nissan Leaf” viennozīmīgi ir programmas nagla, jo ir 100% elektromobilis. Patīkami pilnīgā klusumā vērot, kā acu priekšā mainās ainava, tikai reizēm seguma iespaidā iešvīkstoties riepām. Tas ir jāizbauda. Veiksmīgi sevi prezentē “Peugeot 208″. Stilīgs un žiperīgs pilsētas dendijs. Francūzis nepretendē uz rekordiem, taču viss ir savās vietas, auto izceļas starp vienaudžiem.”

Gala lēmums 40 žūrijas biedriem jāpieņem 
1. decembrī. Atgādinu, ka procesu ietekmēt varat arī jūs visi – “Latvijas Avīzes” sadarbības partnera “Delfi.lv” lapās katrs var nobalsot par savu izvēli (atcerieties – vēlams nevis par sapni un labāko, bet par vismaz kaut cik reāli sasniedzamu). Šīs interneta sacensības uzvarētājs saņems īpašu konkursa balvu. Un jūsu viedoklis zināmā mērā var ietekmēt arī žūrijas balsojumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+