×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

Tuvojas orķestra „Rīga” sezonas atklāšanas koncerts

foto - publicitātesfoto - publicitātes

1. oktobrī Lielajā ģildē savu četrdesmit otro koncertsezonu atklās Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”. Pie diriģenta pults stāsies orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš, bet koncerta īpašā viešņa – vijolniece Eva Bindere.

Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” 2013./2014. gada koncertsezonas trīs galvenās līnijas saistās ar Johana Sebastiāna Baha daiļradi, latviešu mūzikas atskaņojumiem un džeza koncertiem.
Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” direktore Ilona Breģe par to saka: „Latviešu mūzika ir joma, kurā orķestris var gan veidot savu oriģinālu repertuāru, gan bagātināt ar jauniem skaņdarbiem latviešu mūzikas mantojumu. Īpaši latviešu mūzikas koncerti notiks novembrī, kad atskaņosim Uģa Prauliņa jauno opusu „Koncerts-fantāzija” un Nika Gothama 2013. gadā sacerēto skaņdarbu „Step. Pivot. Stride.” Rīgas saksofonu kvartetam ar orķestri. Tāpat 2014. gada 4. maijā ceram sagaidīt Andra Dzenīša Urbānās kantātes pirmatskaņojumu, kurai līdzās izskanēs Ērika Ešenvalda kantāte „Latvija. Gadalaiku impresijas”. Džeza koncerti „RIGA JAZZ” ar orķestra „Rīga” bigbendu un diriģentu Raiti Ašmani notiks 27. oktobrī un 26. decembrī Lielajā ģildē. Tajos aicināti piedalīties daudzi lieliski džeza dziedātāji, kā Daumants Kalniņš, Ieva Kerēvica un citi. Savukārt Johana Sebastiāna Baha mūzika caurvīs visu 2013./2014. gada koncertsezonu, jau sākot ar Atklāšanas koncertu 1. oktobrī, un kulminēsies Starptautiskā komponistu konkursa „WINDSTREAM” norisēs 2014. gada aprīlī. Konkursa moto ir „Izjūti Bahu, turpini Bahu, debatē ar Bahu”. Orķestris jau saņem iesūtītus skaņdarbus šim konkursam no dažādām pasaules valstīm un drīz darbu uzsāks konkursa atlases komisija un žūrija.”
Iezīmējot Baha līniju jaunajā koncertsezonā, Mārtiņš Ozoliņš Sezonas atklāšanas koncerta programmā iekļāvis Johana Sebastiāna Baha Tokātu un fūgu d-moll un divus izcilus 20. gadsimta vācu komponistu oriģinālskaņdarbus pūtēju orķestrim – Paula Hindemita Simfoniju B-dur un Kurta Veila Vijoļkoncertu.
Pauls Hindemits ar savu daudzpusīgo darbību tiecās atdzīvināt vācu baroka un apgaismības laikmeta mūzikas tradīcijas. Viņa Simfonija B-dur ir sacerēta 1951. gadā pēc ASV sauszemes spēku pūtēju orķestra (United States Army Band) pasūtījuma un paša komponista vadībā pirmatskaņota Vašingtonā. Kurta Veila Koncerts vijolei un pūtēju orķestrim attiecināms uz komponista jaunības gadiem – sacerēts 1924. gadā Berlīnē un pirmatskaņots 1925. gadā Parīzē.  Šajā koncertā izteikti jūtama Veila unikālā mūzikas valoda, turklāt šis ir pirmais plašākā auditorijā popularitāti guvušais Veila instrumentālais darbs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+