×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. augusts, 2016
Drukāt

Tuvojoties 1. septembrim, policija uz ceļiem rīkos masveida reidus (1)

Foto: Valsts policijaFoto: Valsts policija

Tuvojoties jaunā mācību gada sākumam, portāls LA.lv saviem lasītājiem piedāvā rakstu sēriju par gatavošanos skolas gaitām .

Jau šajā nedēļā sāksies jaunais mācību gads. Ceļu policijas darbinieki visā Latvijas teritorijā rīkos masveida reidus, lai pastiprināti uzmanītu, vai tiek lietoti bērnu pārvadāšanai paredzētie drošības līdzekļi. Tāpat policija šajā laikā pastiprināti gādās par vispārējo sabiedrisko kārtību un drošību. Īpaša uzmanība tiks pievērsta ceļu satiksmes drošībai izglītības iestāžu tuvumā, kā arī vietām, kur pulcējas nepilngadīgas personas, informēja policijā.

Policijas patruļas septembra sākumā būs pietuvinātas mācību iestādēm, īpašu uzmanību pievēršot ātruma režīma ievērošanai – atļautais ātrums pie mācību iestādēm 30km/h. Tāpat visā Latvijas teritorijā plānota īpaši aktīva drošības jostu lietošanas un pareiza bērnu pārvadāšanas uzraudzība. Ceļu policijas darbinieki rīkos masveida reidus, lai pastiprināti uzmanītu, vai tiek lietoti bērnu pārvadāšanai paredzētie drošības līdzekļi – sēdeklīši vai paliktņi, kā arī to, vai bērns ir piesprādzēts ar drošības jostu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta arī automašīnas aizmugurējos sēdekļos sēdošajiem pasažieriem, jo nereti aizmugurē sēdošie pasažieri neuzskata par vajadzīgu piesprādzēties.

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, policija autovadītājus aicina būt uzmanīgiem un pacietīgiem, rēķinoties ar iespējamiem sastrēgumiem un lēnāku satiksmi skolu tuvumā saistībā ar mācību gada sākumam veltītajiem pasākumiem.

Vecākiem policija iesaka bērniem vēlreiz atgādināt un ar viņiem izrunāt ceļu satiksmes noteikumus. Savukārt pieaugušos aicina rādīt labu piemēru bērniem un nepārkāpt ceļu satiksmes noteikumus.

Policija arī atgādina, ka pēc pulksten 22.00, bērns, kurš vēl nav sasniedzis 16 gadu vecumu, nedrīkst atrasties sabiedriskā vietā bez pieaugušā uzraudzības.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jus jau soragonas nedomajiet par drosibu bet lai ievaktu piki plikadidas

Draugiem Facebook Twitter Google+