×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

Tuvojoties patriotisma mēnesim, filmas.lv piedāvā cilvēkstāstus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nacionālā Kino centra (NKC) virtuālā platforma filmas.lv, tuvojoties valsts svētku mēnesim novembrim, piedāvā atrast Latvijas filmās pašu būtiskāko – cilvēkstāstus, LA.lv pavēstīja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Starp 63 Latvijas filmām, kas portālā filmas.lv sabiedrībai pieejamas legāli un bez maksas, atrodamas gandrīz desmit pilnmetrāžas spēlfilmas, kas kopā veido daudzslāņainu cilvēkstāstu spektru.

“Dažas no šīm filmām balstītas latviešu oriģināldramaturģijā, kā producenta Andreja Ēķa izveidotais TV filmu cikls, kura ietvaros režisors Jānis Streičs ekranizēja vairākas Latvijas dramaturgu lugas – Paula Putniņa Naktssargs un veļasmazgātāja (2002), Leldes Stumbres Ipolits (2002), Elīnas Zālītes Rudens rozes (2004). Oriģinālmateriālā – Laura Gundara romānā Pēdas stikla kalnā – balstīts arī režisora Jāņa Putniņa mistiskais trilleris Paslēpes (2001) ar spožiem Oļģerta Krodera un Vigo Rogas aktierdarbiem,” stāsta Matīsa.

Konkrētai Latvijas vietai, režisora bērnības zemei Latgalei un tās cilvēkiem veltīta Viestura Kairiša pirmā pilnmetrāžas spēlfilma “Pa ceļam aizejot…” (2001), kas savulaik Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps tika atzīta par labāko spēlfilmu. Tādu pašu apbalvojumu un vēl vairākas profesionālās balvas sešus gadus vēlāk saņēma filma “Vogelfrei” (2007) – rets gadījums pasaules kino vēsturē un nebijis gadījums Latvijā, ka vienu pilnmetrāžas spēlfilmu kopā veido četri režisori, katrs uzņemot savu noveli par atšķirīgiem galvenā varoņa Teodora dzīves periodiem, – Gatis Šmits, Jānis Kalējs, Jānis Putniņš un Anna Viduleja.

Lielā Kristapa labākās spēlfilmas tituls attiecīgajā gadā ticis piešķirts arī Lailas Pakalniņas spēlfilmai “Pitons” (2003), kas turklāt bija arī pēc ilgiem gadiem pirmā Latvijas filma, kas piedalījās prestižajā Venēcijas kinofestivālā. Savukārt aktrise Kristīne Nevarauska par lomu Unas Celmas filmā “Sauja ložu” (2002) saņēma Lielā Kristapa balvu kā labākā aktrise.

Kā jau ziņots, lai palīdzētu Latvijas filmām nokļūt pie skatītājiem un apgūtu jaunus ceļus filmu izplatīšanā, Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Latvijas filmu producentiem radījis projektu “Latvijas filmas tiešsaistē” – iespēju visā Latvijas teritorijā, kur vien pieejams internets, jebkurā diennakts laikā skatīties portālā filmas.lv ievietotās Latvijas filmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+