Latvijā
Rīga

Tuvojoties svētkiem, steidz pabeigt ielu remontus pie Daugavas stadiona0

Publicitātes foto

Dažas dienas pirms Dziesmu un deju svētkiem būvnieki steidz pabeigt ielu remontus Daugavas stadionā piegulošajās ielās, novēroja aģentūra LETA.

Daugavas stadions ir viena no galvenajām svētku norises vietām, kur nedēļas garumā uzturēsies vairāki tūkstoši dejotāju un arī pasākumu apmeklētāju.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola, šodien stadionam piegulošajā Vagonu, Augšielas un Ata ielās tiek veikti pēdējie asfaltēšanas darbi. “Ar būvniekiem noslēgta vienošanās, ka darbi tiks pabeigti līdz 30.jūnijam, tieši pirms svētku sākuma. Patlaban tur notiek ielas seguma ieklāšana, kas ir darbu fināla stadija,” sacīja departamenta pārstāve, norādot, ka svētku laikā dalībnieku vajadzībām teritorijas būs pilnībā pielāgota.

Labiekārtošanas darbi, piemēram, ceļa marķējumu uzklāšana un teritorijas apzaļumošana, tikšot veikta pēc svētkiem.

Pārbūvi šajā posmā veic SIA “CBF L-KO”.

Kā vēstīts, šī ir daļa no pirmā posma projektā, kura rezultātā iecerēta vairāku Daugavas stadionam pietuvināto ielu atjaunošana.

Projekta pirmajā kārtā paredzēta Vagonu ielas sakārtošana, tai skaitā, Vagonu ielas pārbūve ar caurbrauktuvi zem Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada, Augšielas pārbūve, Ata ielas pārbūve, Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada pārbūve, kā arī lietus notekūdeņu kanalizācijas kolektora izbūve no Augšielas un Jāņa Asara ielas krustojuma līdz Vagonu un Pērnavas ielas krustojumam.

Otrajā kārtā tiks veikta ārējo inženierkomunikāciju sakārtošana, kas paredz lietus ūdens kanalizācijas kolektora izbūvi Matīsa ielas posmā no Vagonu un Matīsa ielas krustojuma līdz Matīsa un Valmieras ielas krustojumam, kā arī Valmieras ielā līdz Lāčplēša un Satekles ielas krustojumam.

Savukārt trešā kārta paredz krustojumu pārbūvi un satiksmes organizācijas pārkārtošanu Daugavas stadiona pievedceļos.

Trīs kārtu projektu plānots realizēt par desmit miljoniem eiro – 8,5 miljoni eiro novirzīti no Daugavas stadiona rekonstrukcijas projektam piešķirtajiem Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem, savukārt 1,5 miljoni eiro atvēlēti no pašvaldības līdzekļiem.

LA.lv