×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Tuvojoties tiesas prāvai, LŽA aicina amatpersonas veicināt Pētera Grestes atbrīvošanu

Foto: AFPFoto: AFP

Pirms gaidāmās tiesas prāvas Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) atkārtoti aicinājusi atbrīvot žurnālistu Pēteri Gresti, aģentūru BNS informēja LŽA valdes priekšsēdētāja Anda Rožukalne.

2015. gada 1. janvārī Ēģiptē notiks tiesa, kurā atkārtoti tiks skatīta žurnālista Grestes lieta. LŽA aicina pievērst šim notikumam uzmanību.

Pirms izšķirošās tiesas dienas, tāpat kā pirms gada, LŽA aicina Latvijas Ārlietu ministriju un citas amatpersonas izmantot savas iespējas un veicināt Pētera Grestes atzīšanu par nevainīgu, panākot viņa atbrīvošanu.

“Pēteris Greste ir nepatiesi apsūdzēts un notiesāts. Viņš ir darījis tikai savu žurnālista darbu, nepārkāpjot profesionālās ētikas principus,” pauž LŽA.

Jau vairāk nekā gadu “Al Jazeera” angļu kanāla žurnālists Greste, kas ir Austrālijas un Latvijas pilsonis, kopā ar saviem diviem kolēģiem atrodas apcietinājumā cietumā Kairā. Greste ir notiesāts ar septiņu gadu cietumsodu par valsts drošības un stabilitātes apdraudējumu, nepatiesiem ziņojumiem par stāvokli Ēģiptē, sadarbību ar Musulmaņu brālību.

Saskaņā ar žurnālista tēva Jura Grestes sniegto informāciju, gaidot 1. janvāra tiesu, Pētera Grestes lietā, kurā iesniegts apelācijas lūgums, ir iespējami trīs scenāriji: iepriekšējo tiesas lēmumu pilnībā noraidīt un Pēteri Gresti atbrīvot, pašlaik spēkā esošo tiešas lēmumu atzīt un apstiprināt, nodot viņa lietu pārskatīšanai.

LŽA arī uzskata, ka Latvijas iedzīvotāji var apliecināt savu preses brīvības izpratni, boikotējot Ēģiptes kūrortus un nedodoties tūrisma braucienos uz šo valsti, kamēr žurnālists Pēteris Greste nav atzīts par nevainīgu un atbrīvots no apcietinājuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+