×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
2. aprīlis, 2018
Drukāt

Anda Līce: Tuvredzība ir ārstējama (6)

Lice_VI

Anda Līce

Latvijā šodien daudzi jautā: “Kur ņemt apvāršņa sajūtu un ko darīt, lai valsts atbrīvotos no politiskās tuvredzības?” Valsts simtgades sakarā šogad bieži skanēs Jāņa Mediņa “Tev mūžam dzīvot, Latvija!”. Taču šis vēlējums nekādi nevarēs īstenoties, ja būtiskas izmaiņas nenotiks lēmēj- un izpildvarā. Ar kosmētisko valsts remontu veselu gadsimta ceturksni ir nodarbojušies vieni un tie paši politiķi, vienas un tās pašas partijas, kuras maina tikai nosaukumu, tā nodrošinot vienīgi mīņāšanos uz vietas un vilkšanos citām valstīm astē. Tas ir ļoti izdevīgi gan daudziem Latvijā, gan ārpus tās, jo ļauj valsti izlaupīt un vainīgajiem palikt nesodītiem.

Politiskā tuvredzība gadiem ilgi ir izpaudusies tādās īstermiņa programmās un lēmumos, kurām ar Latvijas valsts interesēm nav nekā kopēja. Šī tuvredzība īstenojas kā savtīgu cilvēku cenšanās par katru cenu Saeimā un valdībā iekļūt vai nu pašiem, vai tur iebīdīt savus partijas biedrus, pieņemt saviem biznesa partneriem izdevīgus likumus, nobremzēt neizdevīgos. Šiem nolūkiem noder pilnīgi viss: valsts vēstures traģiskie datumi, iedzīvotāju etniskais sastāvs, valodas un pensiju jautājums. Politiķi ir savstarpēji tik cieši saistīti ar biznesa interesēm gan Latvijā, gan ārpus tās, ka vienas vai otras personas nomaiņa kopējā ainavā neko nemaina. Tas ir tāpat kā ar ķīmiski piesārņotu zemi, lai to atjaunotu, tajā vietā ir jānorok visa zemes virskārta.

Runa ir par politiķu paaudžu maiņu, jo politisko tuvredzību nevar izārstēt, nomainot vienas brilles ar citām. Politiķi ir parūpējušies, lai viņu virtuvē neienāktu cilvēki no malas, tas ir, partijām nepiederošie. Un, kamēr pastāvēs šī obligātā piederība kā ieejas karte politikā, nekas nemainīsies. Valsti no purva var izvest vienīgi visnotaļ izglītoti, ideālismā sakņoti, citus aizraut spējīgi cilvēki. Un tie nebūs par komuņagām dēvētie, neizlēmīgie un darījumos sapinušies, ar kuriem jebko un jebkurš var sarunāt. Pateicoties tieši šādiem politiķiem, valsts miera laikā ir cietusi milzīgus morālos, ekonomiskos un cilvēku zaudējumus. Vēlēšanu starplaikos staigādami no vienas partijas uz otru, viņi ar melīgiem solījumiem turpina stulbināt sabiedrību.

Šodien atkal ir vajadzīgs tas gars, kuram pateicoties 1918. gadā neticamā kārtā uz drupām piedzima Latvijas valsts. Noteicošais nebija cilvēku vecums vai mantiskais stāvoklis, bet viņu garīgais briedums, taisnīguma izjūta un brīvības ilgas. Iedzīvotāju vairākumam šīs lietas var arī nepiemist. Visu izšķir mazākums – smaile, kurā saplūst daudzās paaudzēs krātā enerģija un kura līdzi aizrauj arī tos, kuri būtu vēl ilgi gulējuši.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. tada sajuuta, ka kameer tas manami pastulbais trulu riimju kaleejs Ontuuns pa savu kremlisko kobi nedabūs draudzīgu atbalstu vismaz triis reiz dabuujis, tikmer keeziis un keeziis savus pretiigos pretlatviskos palagus

 2. Valsti no purva var izvest vienīgi visnotaļ izglītoti, ideālismā sakņoti, citus aizraut spējīgi cilvēki. Un tie nebūs par komuņagām dēvētie, neizlēmīgie un darījumos sapinušies, ar kuriem jebko un jebkurš var sarunāt. Pateicoties tieši šādiem politiķiem, valsts miera laikā ir cietusi milzīgus morālos, ekonomiskos un cilvēku zaudējumus. Vēlēšanu starplaikos staigādami no vienas partijas uz otru, viņi ar melīgiem solījumiem turpina stulbināt sabiedrību.
  ================================================
  Tātad raksta autorei tiešām tie ir VIENĪGIE iemesli, kas neļauj latviešu valstij attīstīties un uzplaukt un citus, galvenos iemeslus nebija dūšas un godaprāts nosaukt?!!
  Vai tiešām Atmodas pamatlicējam L.Grantiņam no LRTT ir taisnība arī par Andu Līci?

 3. Kā jūs, tā es, tā daudzi esam protoši situāciju saprast un izvērtēt, bet kur tad ir izeja, lai šo virskārtu varētu nošķūrēt izgāztuvē? Jauna revolūcija?!Kur tad vairs ir tie cilvēki, kas to izvedīs; DP un ātrās reaģēšanas vienības ātri tiks galā ar bīstamajiem elementiem

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 5. Garīgā tuvredzība nav ārstējama.

Draugiem Facebook Twitter Google+