×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

Juka Rislaki: Izbrīna Dombrovska uzskati par uzturēšanās atļauju tirdzniecību (20)

Foto - LETAFoto - LETA

Es tiešām cienu politiķi Valdi Dombrovski, tomēr mani nedaudz izbrīna viņa uzskati par uzturēšanās atļauju tirdzniecību, kurus viņš pauda igauņu laikrakstam (“Eesti Ekspress”, 2.02.). Par to rakstīja arī “Latvijas Avīze” (Dombrovskis mierina: masveida migrācijas nebūs, “LA”, 6.02.), kam viņš teica, ka salīdzinoši maz, “tikai” 6000 šādā veidā tikuši pie uzturēšanās atļaujas (tiesa, igauņu laikrakstam viņš teicis 8000, un, cik zinu, šajā skaitā neietilpst ģimenes locekļi). Dombrovskis brīnās, kāpēc cilvēki tik ļoti debatē tieši par tiem 6000.

Protams, ka interesē arī “atlikušie” 54 tūkstoši (piemēram, vai šajā skaitā ir arī mana uzturēšanās atļauja). Tomēr, manuprāt, jārunā tieši par šiem 6000, kuri par lielu naudu nopirkuši tiesības dzīvot Latvijā. Kā zināms, pircēji nāk no valstīm, kas ir tālu no demokrātijas un kur plaši izplatīta korupcija, kā arī notiek lielu naudas līdzekļu novirzīšana uz Rietumiem. Vairākas Latvijas bankas specializējušās šo miljonāru apkalpošanā, un starptautiskās institūcijas brīdinājušas Latviju par naudas atmazgāšanu.

Nezinu, ko Dombrovskis domā par neseno TV3 radījumu “Nekā personīga”, kurā atklāja, ka Kazahstānas bijušais ministrs un viņa sieva nopirkuši uzturēšanās atļauju Latvijā, jo ieguldījuši bankās vairāk nekā miljardu dolāru. Vai Dombrovskis tiešām ir gandarīts par šāda veida naudas plūsmu?

Jāatzīst, ka nesaprotu, kā Latvijas tautsaimniecību balsta ārzemnieks, kurš saņem no vietējās bankas izdevīgu aizņēmumu un iegulda to šeit dārgā īpašumā. Protams, šis darījums ietekmē cenas un nodokļus. Vai tuvā nākotnē nedraud jauns “burbulis”?

Par naudu var dabūt visu ko. Dzīvoju Jūrmalā pastāvīgi kopš 2001. gada un esmu pamanījis, kādu iespaidu šie ienācēji atstāj uz vietējo vidi. Nevaru nepamanīt, kā viņu metāla sētu ieskautās “mazstāvu” sapņu pilis, necaurspīdīga stikla un betona geto neatgriezeniski izmaina agrāko Jūrmalas lepnumu starptautiskā mērogā, koka apbūvi, par kuru visos laikos sajūsminājusies Rietumu pasaule. Monstri ielaužas arī kāpās, daļēji vietās, kam vajadzētu būt aizsargātai teritorijai.

Ar nožēlu vēroju bagāto iebraucēju izturēšanos pret vietējiem iedzīvotājiem: kā pret kalpiem un vēl sliktāk, turklāt pieprasot visās Jūrmalas iestādēs – gan valsts, gan pašvaldības – apkalpot viņus vienīgi krievu valodā. Līdz ar valodu viņi izplata arī savu pie korupcijas pieradušo dzīvesveidu, kas ātri pielīp.

Turklāt arvien biežāk vērojams, ka Jūrmalas būvvalde piešķīrusi atļauju būvēt pludmales tuvumā vai kāpu mežā it kā viesu namu vai viesnīcu, bet “attīstītājs” to patiesībā domājis pavisam citam mērķim – uzturēšanās atļauju pircējiem, jo katrs “numuriņš” pēc tam tiek ierakstīts zemesgrāmatā kā atsevišķs īpašums.

Piederu pie tiem, kas uzskata, ka šāda veida tirgošanās ar uzturēšanās atļaujām, kā tas notiek Latvijā, ir tuvredzīgs un nepareizs ceļš glābt tautsaimniecību. Tas novedīs pie daudz lielākas atkarības no finanšu – un ne tikai finanšu – plūsmām. Daudz kas var mainīties valstij un tautai nelabvēlīgā virzienā.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. ..dombrovskis ir atkarīgs , jo nekustamo īpašumu spekulācijās ir ieguldījis savu naudu un cer to atgūt un ja veicas nopelnīt….

 2. Baigais štrunts viņš ir un nekas vairāk.

 3. Vins ir gatavs visi Latviju iztirgot to var izdarit tikai gevulis tads vins ari ir .

 4. Mani arī izbrīna! Daudz kas ar varas vīru tuvredzību mainās valstij un tautai nelabvēlīgā virzienā.

  • Nebrīnies tā nav varas vīru tuvredzība, bet personīga interese, kā elektrotirgu ielikt bārdainus starpniekus par līdz 20% no cenas.

 5. Kaut dzirdētu vairāk šādu labu rakstu, viedokļu un domu no Jukkas Rislaki. Augstu vērtēju šī cilvēka veikumu mūsu sabiedrības labā un patriotisko stāju.

 6. Mani,piemēram,jau 2003.gadā ļoti izbrīnija Dombrovska uzskats par progresīvo ienākuma nodokli,ka: “…šādas likmes ieviešanu parasti atbalsta kreisi noskaņotas valdības.Progresīvā ienākuma likme nestimulē cilvēku vairot un uzkrāt savus ienākumus.” Skat.”Progresīvo ienākuma likmi neatbalsta”,Lauku Avīze,2003.gada 9.janvāris. Tāpat kā viņā veiktā valsts budžeta konsolidācijas uzsākšana ar desmit latu ģimenes pabalsta samazināšanu!

 7. Nekas jauns. Sens zināms,kad Valdiņš ir mīksts bezmugurkaulnies,pie tam vēl totāls melis . Nez vai mājās savai sievai arī melo ?

 8. Es cienu Dombrovski kā grāmatvedi, bet tas arī ir viss. Kas man pie Dombrovska nepatīk:
  * viņam nav latviešu patriotisma pat tik, cik man melns aiz naga;
  * viņš ir sīkumains un kašķīgs;
  * viņam trūkst mugurkaula;
  * viņam nav bērnu;
  * viņš ir spītīgs (vāja cilvēka pazīme), bet pakļaujas sievietēm.

 9. Tāpēc jau Saeimā izveidoja komisiju, lai Dombrovskis ilgtermiņā varētu ievākt ražu no Latvijas izpārdošanas.

 10. vai tad Rislaki nezin, ka Repše, Dombrovskis, Godmanis, Zatlers ir par Š- ŠĪ STAŽĒJUŠIES SLEPENOS AMERIKĀŅU UN RIETUMEIROPIEŠU INSTITŪTOS. PAR KĀDIEM ŠI ŠĪ?

 11. Tiek papildināts valsts nestabilitātes kontingents.Ierodas diversanti.

 12. Es tiešām cienu politiķi Valdi Dombrovski, tomēr mani nedaudz izbrīna………… Padomā vēlreiz – par ko tad īsti cieni šo “politiķi”? Par ko viņu cienīt??

 13. Nevaru nepiekrist. Kaut gan arī somi atļauj krieviem Somijā dibināt kopfirmas un pirkt īpašumus. Protams ar valodu Somijā ir stingrāk. Somijā ir stingri pamati. Tautas vēlēts prezidents, OMD armija, progresīvais nodoklis. Arī progresīvā sodu sistēma, kas sāpīgi var skart arī miljonārus.Bērnu dārzi un visas skolas tikai somu valodā.

 14. Protams, Rislaki kungam ir pilnīga taisnība.Stāvoklis ir neciešams. Starp citu,Edvīns Šnore bija izveidojis tiešām izdevušos klipu par šo tēmu. Tas bija arī LA portālā. Iesaku noskatīties.

 15. Kangars un nodevējs Atbildēt

  Ja es būtu Dombrovskis un man būtu 3 miljonu kredīts, tad arī es kā Dombrovskis lobētu uzturēšanās atļauju tirdzniecību un sauktu uz Latviju jaunus krievruņu imigrantu un kolonistu tūkstošus, jo zinātu, ka šie krievruņu kolonisti nopirks par kredītu sabūvētās mājas un es kā Dombrovskis no kolonistu naudiņas spēšu gan atmaksāt bankai parādu, gan vēl ļoti labi nopelnīšu.

 16. Savs krekls katram tuvāks. Arī Dombrovskim ģimenes “bizness” tuvāks par kaut kādām tur Latvijas nacionālajām interesēm.

 17. Paldies par rakstu!

 18. Pareizi pateikts ,bet kuru tas interesē, vietēji iedzīvotāji bija un būs tikai kalpi,jo tas ir gēnos ierakstīts
  Pats Rislaki ir no citas cilts,Ziemas kara varoņu pēcnācēju cilts.

Draugiem Facebook Twitter Google+