×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Jumta iebrukums Mežciemā brieda jau ilgāku laiku, spriež iedzīvotāji (4)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Rīgā, Mežciemā, 1977. gadā būvētajai piecstāvu daudzdzīvokļu paneļu mājai otrdienas vakarā daļēji iebruka jumts – pamatīgi noslīdējis viens pārseguma panelis. Visticamāk, tas noticis būvniecības brāķa dēļ. Rīgas pašvaldība visu piecpadsmit dzīvokļu 21 iemītniekam piedāvāja pārcelties uz dienesta viesnīcu, šo iespēju izmantoja septiņi iedzīvotāji. Pārējie rīdzinieki uz nezināmu laiku pārcēlušies pie draugiem vai radiem. Rīgas domes pārstāvji vakar nevarēja pateikt, cik ilgu laiku prasīs iegruvuma iemesla noteikšana un seku likvidēšana.

“Mēs dzīvojam trešajā stāvā. Nebija nekāda trokšņa, tomēr no pārdzīvotā aizvien nevaru atgūties. Vakarā pa logu redzēju ierodamies glābējus un policistus, kas mūs aicināja ātri izvākties no dzīvokļa. Devāmies uz ielu, tur bija jāgaida viens eksperts, kas nevarēja dot atļauju atgriezties pēc mantām. Bija jāgaida vēl otrs un trešais eksperts, tad varējām atgriezties dzīvoklī un paņemt nepieciešamo. Bija diezgan liels haoss un neziņa,” vakar stāstīja Druvienas ielas 21. mājas iedzīvotāja Marija Astašova.

Savukārt piektā stāva 13. dzīvokļa saimniece Evija Liņķe, kuras dzīvoklī pēkšņi sāka gāzties ūdens, teic, ka panikas gan neesot bijis. “Kad bijām uz ielas, atnāca arī daudz ziņkārīgu cilvēku,” tā Evija. Viņa atceras – pēc ūdens ieplūšanas dzīvoklī viņas vīrs ar kaimiņu devies uz bēniņiem novērtēt situāciju un secinājis, ka jālūdz glābēju atbalsts. Stāsta Dainis Liņķis: “Aptuveni pulksten 19, kad biju mājās ar divgadīgo meitiņu, dzīvoklī sāka gāzties ūdens. Ar kaimiņu devāmies uz bēniņiem, kur redzējām jumta pārsega betona plāksnes nobīdi, kas bija atspiedusi ārsienu, tādējādi jumtā un dzīvokļa starpsienā bija izveidojusies plaisa. Zvanījām pa Rīgas domes diennakts atbalsta tālruņa numuru 67026101. Tur mums vaicāja adresi un dīvaini aicināja piezvanīt, ja “nekas nenotiek”. Tad pēc 20 minūtēm man zvanīja kāda persona no mūsu apsaimniekotāja – “Rīgas namu pārvaldnieka”, kas solīja nākamajā dienā ierasties un novērtēt situāciju. Jautājuma, cik liels ir apdraudējums, nebija. Man apkārt stāvēja kaimiņi, sazinājos ar draugiem, viņi ieteica nekavēties un saukt glābējus. Tā arī izdarīju. Zvanīju uz 112, ieradās glābēji, ceļamkrāns, policija, vēlāk arī apsaimniekotāja zilais busiņš, kas ātri atstāja notikuma vietu.”

Liņķu dzīvoklī jau pirms dažām nedēļām bijis dzirdams “skapja krišanai” līdzīgs troksnis. Dzīvoklī arī esot samērā mitrs gaiss, tāpēc var secināt, ka jumta iebrukums, visticamāk, briedis ilgu laiku.

Vakar Druvienas ielas nama iegruvušo jumtu apskatīt ieradās Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs, Rīgas būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs, “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvji. Nama stūris dienas vidū bija apjumts ar norobežojošo lenti, pie ēkas atradās ceļamkrāns. Iekļūt cietušajā kāpņu telpā pašvaldības policisti neļāva. Apsaimniekotāja SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve Santa Vaļuma skaidroja – veco daudzdzīvokļu namu stāvokļa pārbaude jāveic ik gadu, pēdējo reizi šajā Druvienas ielas namā tā veikta šā gada 25. jūnijā. “Defekts ir tāds, ka pārbaudītāji to toreiz nevarēja atklāt,” žurnālistiem skaidroja S. Vaļuma, vienlaikus norādot, ka versijas, minējumi par jumta iebrukumu ir vairāki…

I. Vircavs spriež – visticamāk, dzīvoklī notikusi patvaļīga būvniecība. Tomēr nevarot apgalvot, ka tas bijis iemesls jumta iebrukumam. Pašreizējie iemītnieki dzīvoklī ieradās pirms sešiem gadiem, bet iepriekšējais īpašnieks 2007. gadā pieprasījis būvvaldei atļauju veikt būvdarbus, kas nav dota. Iespējams, darbi veikti bez atļaujas. S. Vaļuma solīja – kamēr nebūšot noskaidroti jumta iebrukuma iemesli, cilvēkus atpakaļ mājā nelaidīšot.

Citas iespējamās versijas, kas viena otru var arī papildināt: Ceļu satiksmes drošības direkcijas ēkas būvniecība aptuveni 60 metru attālumā no cietušās mājas, sliktā kvalitātē veiktie būvdarbi 1977. gadā. Viens no būvniecības ekspertiem, kas vakar pabija uz Druvienas ielas 21. nama jumta, skaidroja, ka būvniecībā izmantots sliktas kvalitātes betons un armatūra, slikta kvalitāte bijusi betona pārsedzi turošajai konstrukcijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Drīz sāks brukt ar 9stāvenes,tam tak ari kaut kādi kalposanas limiti ir.
    Kamēr nelaime nenotiks,tikmer neko nedara,ta arī ir pie mums Braslas ielā kur nogāzas koks,3.saauguši kopā,viens no viņiem nolūza,ir pagājušas 2ivas nedēļas,nekādas kustības nenotiek tālāk,gaida kamēr kādam uzkritīs uz galvas un tad nu sāksies,kurs vainīgs.nožēlojams kantorīts!!!!

  2. Panelis nevar pats no sevis saslīdēt, jau nav nobīdījies rīģelis uz kura tas balstījās. Uz kaut kā tas panelis tagad turas – tak nekarājas kā konsole.

  3. Garantijas laiks pagājis Atbildēt

    Šīs ēkas bija padomju valdības īstermiņa risinājums dzīvokļu problēmai, tagad nojaucamas.

Draugiem Facebook Twitter Google+