×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
31. maijs, 2012
Drukāt

TV IZVĒLE: “Klīst baumas, ka…”

klist_baumas_7

Robs Rainers ir romantisko filmu autors klasiķis, kura pirms septiņiem gadiem radītā filma “Klīst baumas, ka…” turpināja pucēt Holivudas labās meičas Dženiferas Anistones spalvas, pastarpināti atskatoties kino vēstures liktenīgajos notikumos.

 

Maika Nikolsa filma “Absolvents” (1967) pasaules slavu sagādāja tobrīd vēl jauniņajam Dastinam Hofmanam, kura varonis, iepinies Annes Benkroftas atveidotās Robinsones kundzes intrigās, aktierim sagādāja gan nomināciju “Oskaram”, gan arī lika stabilus pamatus viņa karjerai Holivudā.

 

Tā brīža morāles ietvaros tik provocējošais kinostāsts iekļauts gan Amerikas Nacionālajā kino reģistrā, gan nemirstību sagādāja Saimona un Garfunkela kompozīcijām, gan deva iedvesmu Robam Raineram uzņemt filmu “Klīst baumas, ka…”.

Sāra ir pārliecināta, ka ir kauna traips visai ģimenei – tā arī nespēdama atrast savu vietu dzīvē, viņa krīt izmisumā, kad saņem ziņu, ka mazā māsa grasās iestūrēt laulības ostā. Atgriešanos mājās vieglāku padara vien vecmāmiņa Ketrīna, un tieši šerpā kundze kādā atklāsmes brīdī Sārai atklāj savu stāstu, kas nudien neiekļaujas nekādos pieklājības rāmjos. Savulaik pirms kāzām tālēs zilajās pazudusi arī Sāras māte, un, kad Sāru liktenis saved kopā ar pievilcīgo Bo Borovu, ir skaidrs, ka šim vīrietim viņas dzīvē ir daudz lielāka nozīme, nekā viņa jelkad spētu iedomāties. Un tas nekas, ka Sāru ir gatavs apzeltīt viņas jaukais, tik rātnais draugs Džefs. Galvenās lomas atveido Dž. Anistone, Kevins Kostners, Šērlija Makleina, Marks Rufalo, Mena Suvari, Ketija Beitsa un Ričards Dženkinss, un, kaut arī savulaik šo filmu kinokritiķi teju nolīdzināja līdz ar zemi, pārmetot “Absolventa” izķengāšanu, bija arī daudz piekāpīgāki vērtētāji – viņu vidū arī Amerikas zināmākais kinokritiķis Rodžers Īberts –, kuri uzteica Kevina Kostnera un Šērlijas Makleinas spēli, viegli draisko noskaņu un jokus. Taču, neskatoties uz visām kinematogrāfiskajām (ne)kvalitātēm, filmas biežā iekļaušana dažādu televīziju programmās “Klīst baumas, ka…” pietuvinājusi mūsdienu klasikas plauktiņam, un, nemaz nepretendējot uz augsto mākslu, tā itin labi iederas vasarīgās noskaņās.

2. jūnijā plkst. 20.30, 3. jūnijā plkst. 13.40, LNT

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+