Latvijā
Politika

VIDEO. Vai taisīs jaunu valsts kontrolētu ziņu aģentūru?0


Latvijas vēstnesis
Latvijas vēstnesis
Foto: Evija Trifanova/LETA

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vadītāja vietnieka Ivara Āboliņa vārds atrodams uz plāna Latvijā izveidot valsts kontrolētu ziņu aģentūru ar mērķi ietekmēt sabiedrības viedokli un informāciju medijos, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”

Dokumentā rakstīts: “Valsts oficiālajam informācijas izplatīšanas kanālam jākļūst par nacionāla mēroga mediju, kurš būtiski ietekmē un, kas īpaši svarīgi, veido citu mediju saturu, kā arī sabiedrisko domu.” Āboliņš liedzas, ka būtu dokumentu rakstījis, un apgalvo, ka tikai konsultējis īsto autoru.

TV3 gan zināms, ka viņš personīgi ideju prezentējis Tieslietu ministrijā.

I. Āboliņš “Tas, ja es nemaldos, bija 2016. gada sākums. Tas bija februāris, marts, aprīlis, manuprāt. Pavasaris, jā. Mani uzrunāja toreiz Māris Stafeckis, mans sens paziņa. Viņu bija uzrunājuši “Latvijas Vēstnesis”. Nu, ja es pareizi atceros viņu uzrunāja “Latvijas Vēstnesis”. Viņš man piedāvāja palīdzēt, konsultēt.”

Viņš uzsvēra, ka nav šīs koncepcijas līdzautors.

Koncepcijas galvenā ideja paredz, ka “Latvijas Vēstnesim” jākļūst par vadošo Latvijas ziņu aģentūru. Mērķis ir ietekmēt un veidot citu mediju saturu un sabiedrisko domu. Valsts un pašvaldības iestādēm ar jauno aģentūru būtu īpaši jāsadarbojas, citiem medijiem nedodot informāciju.

Informācijas aģentūras LETA galvenais redaktors Pēteris Zirnis norāda, ka valstij piederošs kaut kas, kas saucas par “ziņu aģentūru”, ir raksturīgs vai nu autoritārajos režīmos, gan tepat no mums uz austrumiem, piemēram, vai Ķīnā aizvien, vai arī ir kaut kādas atliekas vēl palikušas nosacīti tajās postsociālistiskajās valstīs, bet tās ir tādas atliekas, kas ar nopietnu uzņēmējdarbību nenodarbojas.

Visur citur normālā demokrātiskā sabiedrībā ziņu aģentūras ir vai nu pilnībā privāti turētas, vai arī tās ir tādas mediju apvienības, respektīvi, mediju apvienojas, lai visi kopā radītu kaut kādu saturu, kas viņiem pašiem vēlāk ir vajadzīgs.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
VID sāk kriminālprocesu par Krievijas pilsoņa iespējamu 2,3 miljonu eiro legalizāciju 1
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kas ir bojāgājušais strādnieks? “Nepieņemami, ka uz VNĪ krīt aizdomas par ēnu ekonomikas norisēm,” paziņo Reirs 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Reliģiskā draudze Jelgavā nonāk drošībnieku redzeslokā
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Latvijā
“Bankas kredītus nedod un baidās no savas ēnas.” Par reputāciju un valsts attīstību saruna ar Innu Šteinbuku
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Nosaka 2020.gadu minimālo vecuma pensijas apmēru
24 minūtes
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
OFICIĀLI: Rīgas “Dinamo” pastiprinās Krievijas U-20 izlases labākais snaiperis
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Aculiecinieks par traģisko negadījumu uz sliedēm
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētkos būs maz nokrišņu: pirmās prognozes nedēļas nogalei
4 stundas