×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

TV: Sīrijā karo arī kāds islāmā pārgājis Igaunijas pilsonis (2)

FacebookFacebook

Abdurahmans Azans jeb Igaunijas iedzīvotājs Ivans Sazankovs

Kā liecina izmeklēšana, kuru veikuši Igaunijas sabiedriskās televīzijas kanāla ETV raidījuma “Pealtnägija” žurnālisti, kāds 31 gadu vecs Igaunijas pilsonis Sīrijā cīnās teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” kaujinieku rindās.

Vīrietis, kurš tagad uzdodas par Abdurahmanu Azanu, audzis pareizticīgo ģimenē, bet pirms kāda laika konvertējies islāmā.

Līdz pirmdienai viņa “Facebook” lapā bija aplūkojama fotogrāfija, kurā Azans redzams pozējam ar granātmetēju.

Kā liecina raidījuma veiktā izmeklēšana, vīrietis, kura īstais vārds ir Ivans Sazankovs, tagad uzturas Sīrijā.

Par Sazankovu zināms visai maz. Viņš dzimis Igaunijā krievu ģimenē un uzaudzis Tallinas Lasnamē rajonā. Viņš bijis kāda teikvando cīņas kluba loceklis. Šis klubs tiek saistīts ar Tallinas mēra vietnieku Mihailu Kolvartu, kurš pārstāv prokrievisko Centra partiju.

Azans bijis arī Igaunijas musulmaņu kopienas muftija un galvenā imama Īdara Muhamedšina skolnieks. Kā raidījumam “Pealtnägija” apgalvoja pats Muhamedšins, viņš nezinot nevienu, kas no Igaunijas būtu devies uz Sīriju, lai karotu “Islāma valsts” kaujinieku rindās.

Taču pēc tam, kad atklājās, ka žurnālistu rīcībā ir fotogrāfija, kurā Muhamedšins ir redzams kopā ar Azanu, viņš atzina, ka šo vīrieti pazīst.

Imams piebilda, ka Azans savulaik esot skolojies mošejā, taču vismaz divus gadus neesot manīts.

Kā vēsta “Pealtnägija”, dienu pēc sarunas ar Muhamedšinu fotogrāfija ar bruņoto Azanu no “Facebook” lapas pazuda.
Kāds Azana draugs sarunā ar laikrakstu “Eesti Päevaleht” pastāstīja, ka viņš no Igaunijas aizbraucis 2013.gada vasarā un nevienam neesot bijis nekas zināms par viņa nodomiem.

Tiek uzskatīts, ka Azans devies uz Ēģipti studēt arābu valodu un ka tur arī saticis “Islāma valsts” kaujinieku vervētājus. No Ēģiptes Azans esot devies uz Turciju. 2013.gada beigās viņam sekojusi arī sieva ar abām mazgadīgajām meitām. Draugs līdz šim domājis, ka Azans ar ģimeni arī šobrīd dzīvojot Turcijā.

Kā stāsta bijušie Azana biedri mošejā, sākot islāma studijas, viņš bijis miermīlīgs un rāms, taču, laikam ejot, kļuvis arvien radikālāks. Viņš pārliecinājis islāmā pāriet arī savu sievu.

Viņu iedvesmojuši cilvēki, kas miruši Allāha vārdā, un savam draugam Azans esot demonstrējis videoierakstus, kuros redzama cilvēku nogalināšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Igauniju pametušais okupants.

  2. Kārtējais pierādījums LAIPNAI DURVJU ATVĒRŠANAI MUSULMAŅIEM!?? Viņi NEKAD nebūs patvēruma valstij LOJĀLI, varat darīt KO DARĪDAMI!!!!!!!!! Varat pat apsniegt PUTNA PIENU!!!!???????? VAI NEPIELEC?????? ATPAKAĻ VISUS, NO KURIENES NĀKUŠI!? NAV KO AUKLĒTIES, JO VIŅI NAV IEKĻĀVUŠIES IGAUNIJAS VALSTS DZĪVĒ UN NECIENA ŠO MAZO, DRAUDZĪGO VALSTIŅU PIE BALTIJAS JŪRAS!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+