×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. novembris, 2013
Drukāt

TV3: Grigule savām reklāmām tērē aptuveni 50 000 latu (29)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas deputāte Iveta Grigule saka uzrunu centriskās partijas "Latvijas Zemnieku savienība" kongresā Latvijas Lauksaimniecības universitātē.

Saeimas deputāte Iveta Grigule (Zaļo un zemnieku savienība, ZZS) savām reklāmām tērē aptuveni 50 tūkstošus latu, un partijas biedri – konkurenti uz vietām Eiroparlamentā – par to nav priecīgi, 17.novembrī ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Grigulei ir paredzēta trešā vieta ZZS Eiroparlamenta sarakstā. Pirmais numurs būšot iepriekšējo vēlēšanu ZZS līderim Andrim Bērziņam, otrais – zaļo deputātam Kārlim Seržantam. Neviens no viņiem vēl kampaņu nav uzsācis.

Savukārt Grigule katru piektdienu kādā pilsētā rīko tikšanos ar vēlētājiem, sludinājumi vien viņai līdz šim izmaksājuši aptuveni septiņus tūkstošus, divdesmit tūkstošus – miljons eksemplāros izdotā avīze, bet vairāk nekā 20 tūkstoši – reklāmas televīzijā un internetā, noskaidrojis televīzijas raidījums. Kandidāte arī gandrīz katru latvieti centusies apsveikt ar valsts dibināšanas gadadienu kartītes veidā.

Kopš pirms pāris gadiem Griguli izslēdza no Latvijas Zaļās partijas, viņa bija bezpartejiska ZZS Saeimas deputāte. Politiķe bija savākusi atbalstītāju pulciņu, lai kļūtu par zaļo līdzpriekšsēdētāju, tomēr viņas dēļ visam ZZS sanāca nepatikšanas. Kāds uzņēmējs bija neatļauti Griguli reklamējis kā trešā persona. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs partijai uzlika naudas sodu, un nebija tālu no tā, ka būtu atņemts arī valsts finansējums. Šādu līderi zaļajiem nevajadzēja, bet nevajadzēja arī skandālu, tādēļ Zaļā partija nosprieda, ka viņus ar Griguli šķeļ ideoloģiskās atšķirības, norādīja TV3.

Septembrī Grigule iestājās Latvijas Zemnieku savienībā, kopš šā brīža viņai domātā uzņēmēju nauda iet caur LZS kasi. Tā Grigules sponsori ir kļuvuši publiski. Viens no tiem ir draugs no jaunības dienām Valdis Kalnozols. Uzņēmējs lēš, ka pēdējo gadu laikā Grigulei esot piešķīris 10 tūkstošus latu. Pēdējais ziedojums ir 4000 latu.

Deputātei 5000 latu ziedojis Ventspils uzņēmējs Aleksejs Opolčenovs, kurš pirms kāda laika atteicies no Latvijas un pieņēmis Krievijas pilsonību. Viņam piederošā elektroinstalāciju firma bieži uzvar Ventspils domes konkursos par labiekārtošanas darbiem. No citu valstu pilsoņiem partija ziedojumus pieņemt nedrīkst, un Opolčenovam jau nauda aizskaitīta atpakaļ. 5000 latu ziedojis vēl kāda Ventspils elektrouzņēmuma īpašnieks Dzintars Salmiņš, regulārs uzvarētājs pilsētas pasūtījumos. Ventspils galva noliedz, ka būtu ieteicis uzņēmējiem ziedot Grigulei, vēstīja “Nekā personīga”.

Tāpat Grigulei 2000 latu ziedojis kolēģis no laikiem, kad abi strādāja Jūrmalas pašvaldības uzņēmumu valdēs, – Raitis Arnts. Grigules labs paziņa ir arī Dainis Domiņš, Vangažu kafejnīcas “Pie brāļa” un kafejnīcas “Pie lidojošās vardes” līdzīpašnieks. Viņš gan ziedojis tikai 1000 latu, tomēr viņa tuvinieki Sandris Dreimanis un Agnese Deruma – arī katrs pa tūkstotim.

“Nekā perosnīga” arī atklājis, ka 1000 latu Grigulei ziedojis Itālijas pilsonis Davide Pompili, kurš Latvijā ar mainīgām sekmēm centies izvērst itāļu delikatešu tirdzniecību – slēgts viņa veikals Lāčplēša ielā, tikko aizvērusies lete Rīgas Centrāltirgū.

Raidījums secinājis, ka Grigule ziedojumos kopā caur Latvijas Zemnieku savienības kasi saņēmusi aptuveni 35 tūkstošus latu. Ar to nepietiek, lai nosegtu 50 tūkstošu latu tēriņus.

Ar Grigules kampaņu esot nemierā gan Zaļajā partijā, gan Zemnieku savienības deputāti. ZZS Eiropas saraksta līderis Bērziņš baidās, ka Grigule cerētā atbalsta vietā ar tik uzbāzīgu reklāmu var vēlētājus atbaidīt.

“Mēs braucam pa rajoniem, stāstām lietas, bet tā nav tik vizuāla, tik drukāta informācija. Kā jau es teicu, tas viss ir atkarīgs no rocības, man tādu finanšu diemžēl nav, lai to varētu darīt. Bet arī, ja būtu, tad ne tādā izpildījumā,” TV3 atzinis Bērziņš.

Grigules pusē ir partijas vadītājs Augusts Brigmanis. Viņš uzskata, ka “zaļie” Griguli no partijas izsvieda, jo baidījās no viņas spēcīgās personības. Zemnieku savienībai tāda kandidāte esot īsti vietā, atzīstot, ka viņa ir cilvēks, kas māk pastāvēt un argumentēt savu viedokli, un šādi cilvēki Latvijas Zemnieku savienībai esot vajadzīgi.

Taču raidījums norādīja, ka 50 tūkstoši latu nav viss, Grigules kampaņa tikai uzņem apgriezienus. Līdz gada beigām deputāte plāno apbraukāt visu Latviju, būšot arī reklāma. Galvenais uzsvars tikšot likts uz nacionālajām vērtībām.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks 2014.gada pavasarī.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. acis patiesi bezkaunīgas un viltīgas kā lapsai

 2. Beidzot sāciet domāt, vai ar sādu cilvēku ievēlēšanu un šādu vēlēšanu likumu, jau 23 gadu garumā, varat jel kaut ko maint?!!
  Vinkārši nav iespēju Latvijai uz labākiem laikiem. Nebūs ši , būs Šlesers un Repše. Redzat, aiz stūra jau glūn.
  Sakiet vai irkaut mazākā cerība? NAV!!! NE MAZĀKĀS.

 3. > Arvīdam Grigulim Atbildēt

  Kāpēc tāds niknums Jūsu komentārā ? Tas ,ka politiķi zvejo balsis – tas taču ir bijis no laika gala .Visos plašsaziņas līdzekļos tā vien ņirb pašreklāmas ekstāzē kaifojoši politiķi . Esmu pret stulbu pašreklāmu . Ko Jūs sakāt par AM Pabrika pēdējām pašreklāmas izpausmēm ?

 4. Kā pilsonis un vēlētājs esmu par to ,lai Saeimā pārstāvētās partijas ,vismaz trijos mēnešos reizi , apmeklētu savus vēlētājus un atskaitītos (vismaz informētu) par savas partijas padarīto . Savādāk tauta savus izvēlētos deputātus redz tikai televizora ekrānā un nedēļu pirms vēlēšanām . Tas ka Grigules kundze izrāda savu aktivitāti , nu ko , lai veicas.

  • Netēlo vientiesi ! Biedre Grigule apmeklē savus (un citu) vēlētājus nevis lai atskaitītos, bet lai vervētu viņu balsis iekļūšanai Eiropas parlamentārietes godā. Tā ir bezprincipu sieviete, ar zemu inteliģenci un absolūtu kauna trūkumu.

 5. diemzel Grigule neko tadu sliktu nereklame!tiesi otradi par lata saglabasanu!lai vinai veicas!

 6. Ivetiņ, pārvari kautrību un pajautā Tetereviem, cik nabagu par šādu naudiņu var pabarot!

 7. Pēdējā reklāmā salīdzināt sevi ar apmaksātas reklāmas palīdzību ar brīvības cinītājiem kas atdevuši dzīvības par Latviju ir bezkaunības kalngals.

 8. Nu gan bagāta! No kurienes tāda nauda? Kāpēc man nan atsūtīta tā reklāma? Laikam jau tāpēc, ka dzīvoju vecā koka mājā? RNP RDsc jau arī tā uzskata.

 9. Kādā sakarā viņa sūta man savu apsveikumu?

 10. Vismaz valsts budžetā nodokļos no reklāmu veidotājiem ienāk vairāk naudas nekā no pārdotajām uzturēšanās atļaujām par pārdotajiem nekustamajiem īpašumiem. Vienīgi ja reklāmu rullīšus neveido Stendzenieks.

 11. … bet reklāmā nesadzirdēju vārdus: “… apsolos (zvēru) nezagt… “

 12. Vai nav jocīgi, ka Saeimā, pašvaldībās u.c. valsts struktūrās darbojas cilvēki ar izcili lielām parādsaistībām. Vai tiešām mēs esam tik lieli “lohi”, ka ceram uz šo censoņu godprātīgu darbu sabiedrības interesēs?

  • Latvijā tā ir norma = atnāk vakara stundā divi vienādi ģērbti kungi un uzrāda vekseļus ar vārdiem – rīt tu balsoši tā ; to teiksi no tribīnes; bet šo sniegto parakstīsi un kungi aiziet līdz nākošajai reizei . Tās zivs tiesības, kad viņa jau ir uz āķa = makšķernieks var palaist; atdot tūlīt kaķim vai likt uz pannas… Tā ir jau valsts politiķa; ierēdņa nāve – tevi komandē vekseļu turētājs…Kad ar reizi būs likums pret valsts amatpersonu, deputātu bezjēdzīgām parādsaistībām?

 13. Bet nu tā gribās tikt tuvāk silei!Ko gan mēs vēl zinām par šīs dāmītes darbošanos,izņemot bezprincipu raušanos pēc varas un mantas,izmantojot visus iespējamos iemeslus-prezidenta vēlēšanas,eiro ieviešana un t.t.Tādu laist pie varas svirām nebūtu prātīgi.

 14. Vakar noskatos nekā personīga šorīt skatos pastkastē opā iveta atsūtījusi bukletu 😀

 15. Ļaudis! Arī es “lauzos pie varas tikt” Augstākajā Padomē, tērēju savu naudu, reklamējos. Kāpēc? Lai no Augstā Nama varētu atjaunot Latviju, to kopt un sargāt! Kategoriski. Tāda bija mana liela vēlēšanās. Arī nepieļaut komunistu ievēlēšanu. Taču tauta ievēlēja deputātos 80 procentus komunistu. Viņi tad arī diktēja tālākos notikumus… Es varu saprast cilvēkus, kas ziedo naudu Grigulei. Ir ticība, ka viņa ar savu enerģiju un pozīciju vēlas Latviju kopt. Arī no Briseles. Kā Vaidere. Apbrīnojama izturība pret derdzīgo, absolūti nekulturālo ķengāšanos. Var cienīt cilvēku, kas idejas vārdā pacieš nepelnītus pazemojumus. Neķītrību publicēšana nav vārda brīvība, tā ir vārda brīvības izmantošana, lai publicētu savu huligānismu…

 16. Sākās lietoto pamperu reklāma? Kā var reklamēties persona, kura grib Eiropā un pati tai pašā laikā to noliedzot… ( par un pret EU).

 17. Viņas uzņēmību var apskaust jebkura tirgus sieva…

 18. Neticu ne Grigulei,ne tam,ka tikai 50000 iztērēti….

 19. Agrāk,tādas sauca par stervām.

 20. Grigule savu patriotes tēlu varētu veidot vēl pārliecinošaki izplatot reklāmas, kur viņas seja ir ielikta Brīvības pieminekļa tēla vietā!Ja jau piesavinās patriotiskus simbolus, kāpēc ne šo?

 21. Vai šitā bāba ir normāla ?

 22. nu tā izglītība tāda čābiska ,un darbība arī visu laiku ir bijusi stipri aizdomīga

 23. vajadzētu jau arī mazliet kaunēties ,nez ko gribēja pierādīt ar pret euro kampaņu ,tagad iedomājusies tikt europarlamentā un atkal trako ar kampaņu ,tikai kas par to maksā un kur tad nauda ceļas ,šausmīga sieviete ,no tādas labāk tālāk , nez kāda viņai izglītiba

 24. Tukša muca tālu skan.Cilvēks bez principiem un ideāliem,prasta karjeriste.

 25. Labai, kvalitatīvai precei reklāma nav vajadzīga. Acīredzot dāma cenšas tautai iesmērēt brāķi.

Draugiem Facebook Twitter Google+