Latvijā
Politika

TV3 saīsina Sipenieces-Gavares runu par oligarhiem 16


Baiba Sipeniece-Gavare
Baiba Sipeniece-Gavare
Foto – Timurs Subhankulovs

TV3 raidījumā par “Latvijas lepnuma” balvas pasniegšanu no Baibas Sipenieces-Gavares runas izņemti kritiskie vārdi par oligarhu sarunām viesnīcā “Rīdzene”, kuras šovasar publicēja žurnāls “Ir”.

Kanāls TV3 26. decembrī raidīja “Latvijas lepnuma” balvu piešķiršanu. Balvu saņēma arī Anna Verza, kura bez saviem bērniem ir audzinājusi un māju sajūtu devusi 16 audžubērniem. Balvu viņai pasniedza B. Sipeniece-Gavare. Taču TV3 pārraidītā viņas apsveikuma uzruna A. Verzai bija krietni saīsināta, raksta portāls “irir.lv”.

B. Sipeniece-Gavare uzrunu apbalvojamai sāka: “Kā jūs būsiet dzirdējusi, mūsu tautas pašapziņa pavisam nesen tika ļoti smagi iedragāta, jo tika nopublicētas tā sauktās oligarhu sarunas.” Te cenzors tekstu bija izņēmis, un Sipenieces-Gavares runa beidzās ar “…un tad otrā galā Latvijai, un ne tikai ģeogrāfiski, bet tīri filozofiski, dzīvo tāda Anna, kura dod māju, dod drošumu un sirdi, to sajūtu, ka esi kādam vajadzīgs. Anna, tu esi cerība, ka vēl viss nav galā…”

Izrādās, B. Sipenieces-Gavares teiktais uz skatuves bijis daudz garāks, raksta portāls “irir.lv”. Viņa portālam aptuveni atstāstījusi to apsveikuma runas daļu, kas netika pārraidīta TV ierakstā: “Teicu, ka šogad Latvija piedzīvoja lielu pazemojumu, jo tika nopublicētas oligarhu sarunas “Rīdzenē”. No tām varējām noprast, ka trīs vīri ar saviem drauģeļiem sadala Latviju – brutāli un rupji. Teicu, ka mēs no tā vēl nevaram attapties, bet tajā pašā laikā Latvijas otrā galā dzīvo tāda Anna. Un tādi cilvēki kā Anna dod cerību, ka viss vēl nav pagalam.”

B. Sipeniece-Gavare domā, ka spiediens raidījuma ierakstā izņemt viņas teikto par oligarhiem, iespējams, nācis no Aivara Lemberga, “ar kuru TV3 ir noslēgts līgums”. Viņasprāt, notikušais ir bīstams signāls visiem medijiem: “Ja viņi ir aizsniegušies vēl līdz vienam medijam, tad ir – čau.”

TV3 mārketinga nodaļas darbiniece Ieva Ancāne “Ir” atbildējusi, ka 26. decembrī pārraidītā “Latvijas lepnuma” ceremonija bija raidījuma ieraksts, kas uzfilmēts iepriekš. “Ceremonija ilga vairāk nekā trīsarpus stundas, bet raidījuma televīzijas formāts ir trīs stundas, tādēļ garākās runas nebija iespējams atspoguļot pilnībā un tās nācās saīsināt, saglabājot būtiskāko vēstījumu,” atbildē rakstījusi I. Ancāne.

Jāatgādina, ka jau agrāk ir izskanējuši pārmetumi mediju uzņēmumu grupai “MTG TV Latvia”, kurā ir arī TV3 (tagad šie kanāli darbojas grupā “All Media Baltics”). Šā gada vasarā sporta žurnālists, raidījuma “Hokeja studija” vadītājs Armands Puče paziņoja, ka mediju uzņēmums “MTG TV Latvia” atstādinājis viņu no KHL kluba Rīgas “Dinamo” spēļu komentēšanas. Pēc Pučes teiktā, galvenais iemesls šādai rīcībai bija viņa iepriekš veidotie raksti par KHL politisko ideoloģiju un tās ietekmi uz Rīgas “Dinamo” Latvijā.

Puče toreiz apgalvoja, ka lēmumu par viņa atstādināšanu “MTG TV Latvia” pieņēmis pēc tam, kad mediju uzņēmums saņēma paziņojumu no KHL biroja Maskavā par nepieciešamību pārtraukt sadarbību ar viņu. “MTG TV Latvia” pārstāvji gan toreiz norobežojās “no jebkādām spekulācijām saistībā ar Pučes politiskajiem uzskatiem, paustajiem viedokļiem un to ietekmi uz turpmāko sadarbību”. Un sadarbība esot pārtraukta tāpēc, ka, sākoties jaunajai KHL sezonai, plānots ieviest jaunas “Hokeja studijas” konceptu.

LA.lv